Było to nieodpowiedzialne, było to na pewno złe - powiedział - na antenie "Radia Rodzina" - o gestach, które wykonywał w przeszłości Tomasz Greniuch, nowy szef wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W rozmowie podkreślał, że wykonywane gesty "nie determinowały zachowań". Historyk z przeszłością w Obozie Narodowo-Radykalnym tłumaczy się "brawurą młodzieńczą". Zajęcie przez niego stanowiska szefa wrocławskiego IPN wciąż budzi kontrowersje.

Miłośnicy narciarstwa po otwarciu stoków masowo ruszyli w Beskidy. Najpierw utknęli w korkach do Szczyrku, potem w kolejkach do wyciągów. GOPR odnotowało już około 140 wypadków.

27-latek i 17-latka postanowili przejść przez zamarznięty akwen w Mściwojowie (województwo dolnośląskie), by dostać się na drugi brzeg. W pewnym momencie lód się załamał. Na pomoc topiącym się ruszyły morsujące niedaleko osoby.

Dyrektorka chojnickiego hospicjum Barbara B. oraz jej zastępca Jerzy K. usłyszeli zarzuty po pożarze, w którym w styczniu 2020 roku zginęło czterech pensjonariuszy. Przyczyną było zaprószenie ognia niedopałkiem papierosa przez jednego z pacjentów. Jak ustalili śledczy, dyrektorka i jej zastępca nie dopełnili obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment zderzenia dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu. - Jedna z nich stała na pasie awaryjnym, druga uderzyła w jej naczepę z prędkością 80, może 90 kilometrów na godzinę - opowiada nam autor nagrania. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.