Zrobimy wszystko, żeby Sąd Najwyższy był niezależny i by przywrócić równowagę, i powagę w Trybunale Konstytucyjnym. Ale nie zamierzam używać instrumentów PiS, tylko będę powoli odbudowywał powagę tych instytucji - zapowiedział Rafał Trzaskowski podczas spotkania z przedstawicielami 19 redakcji.

W pierwszą podróż udam się do Brukseli, dlatego że jasno zapowiedziałem, że chcę walczyć o jak największy budżet dla Polski - powiedział Rafał Trzaskowski podczas spotkania z przedstawicielami 19 redakcji w Lesznie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział również współpracę z rządem w sprawach polityki zagranicznej, a za główny obszar swoich działań obrał przywrócenie Polsce pozycji w Unii Europejskiej i NATO.

Rafał Trzaskowski odpowiadał wieczorem w Lesznie na pytania dziennikarzy reprezentujących 19 redakcji. Kandydat Koalicji Obywatelskiej był pytany między innymi o stosunek do Marszu Niepodległości, odejście od węgla i neutralność klimatyczną, politykę zagraniczną, system edukacji, wsparcie dla psychiatrii dziecięcej, kwestię adopcji dzieci przez pary jednopłciowe oraz praworządność.

Dzisiaj walka z kryzysem klimatycznym jest niesłychanie istotna, jest absolutnym priorytetem. Musi temu towarzyszyć transformacja polskiej gospodarki, co do sektora energetycznego - zwrócił uwagę Rafał Trzaskowski podczas spotkania z przedstawicielami 19 redakcji w Lesznie.

Pierwszy wynik mieli negatywny, drugi niejednoznaczny albo zgubiony, trzeci - pozytywny i kwarantanna zaczynała się od nowa. Rodziny ze Śląska, które siedziały zamknięte w domach przez wiele tygodni, opowiedziały w reportażu "Uwagi!" TVN, jak pobierano im wymazy do badań na koronawirusa: tylko z gardła, bez zmieniania rękawiczek i zabezpieczenia próbek. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że kwarantanna nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie, ale "błędy się zdarzają".

Tylko część z setek milionów złotych zgromadzonych na kontach Funduszu Sprawiedliwości trafia do ofiar przestępstw. Co się dzieje z resztą, na co te pieniądze są wydawane? - Na szpitale, na straż pożarną - wymieniał w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zarządzający Funduszem.