W notesach są słowa  „jasnowidzów"

- Jestem niewinny – zapewniał w wywiadzie dla TVN24 Jacek Krupiński, b. przyjaciel porwanego Krzysztofa Olewnika. Twierdził, że zapiski w jego notesie, które mają stanowić dowody na kontakt z przestępcami, pochodzą w rzeczywistości od wróżek, jasnowidzów i bioenergoterapeutów.

Co tam rośnie ze słonecznikami?

68-letni mieszkaniec Karpacza został zatrzymany przez policję za... uprawę konopii indyjskich. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że nie wiedział, co to za rośliny, ale jego zdaniem ładnie się one komponowały ze słonecznikami. Za uprawę konopii grozi mu do 2 lat wiezienia.

Proces o Raport Macierewicza

Autor książek historycznych Wojciech Pogonowski procesuje się z Ministerstwem Obrony Narodowej. Pisarz poczuł się dotknięty stwierdzeniem zawartym w raporcie z likwidacji WSI, iż miał on brać udział w aferze gospodarczej w Wojskowej Akademii Technicznej.

Rok po trąbie powietrznej: jest super

Wicepremier Grzegorz Schetyna zachwycony tym, co zobaczył w Rusinowicach na Śląsku w rok po przejściu tam trąby powietrznej. - Zdaliśmy egzamin. Plan pomocy przebiegł modelowo. Gmina jest piękniejsza niż rok temu - ocenił. Zapowiedział również, że rząd pracuje nad powszechnym planem ubezpieczeń od klęsk żywiołowych.

Polko: nasze śmigłowce tylko rozzuchwaliły talibów

Amerykańskie śmigłowce powinny wesprzeć polskich żołnierzy ogniem w ciągu kilku minut. Ci z kolei, mogli lepiej chronić swojego dowódcę i zabrać jego ciało – generał Roman Polko negatywnie ocenia poniedziałkową akcję w Afganistanie. Podczas wymiany ognia z talibami zginął polski żołnierz.

Zabił, bo chciała go rzucić

We wtorek wieczorem pod Kielcami zaginęła 20-letnia dziewczyna. Na jej poszukiwania ruszyli ojciec, chłopak i jego koledzy. Zakrwawione zwłoki znaleziono w okolicznym wąwozie. Jak ustaliła policja, zabił ją chłopak. Prawdopodobnie dlatego, że chciała zakończyć ich związek.

Jan Rokita żegna się z "Dziennikiem"

Koniec kariery Jana Rokity jako publicysty? Jak dowiedział się "Presserwis", polityk odchodzi z łamów "Dziennika". Według nieoficjalnych informacji, na otarcie łez polityk dostanie odprawę w wysokości, bagatela, ponad pół miliona złotych. Sam Rokita na ten temat milczy.

PO się trzyma, SLD ani drgnie

PO nadal liderem sondaży partyjnych - popiera ją połowa Polaków - wynika z najnowszych sondaży GfK Polonia i PBS DGA. Poparcie dla pozostałych partii także niewiele drgnęło. Według ekspertów, to efekt wakacyjnej stagnacji.

Tusk będzie premierem kampanii wyborczej

Czy Donald Tusk, prowadząc kampanię wyborczą do fotela prezydenckiego, pozostanie premierem? Zdaniem dziennikarzy "Rzeczpospolitej", którzy rozmawiali z politykami PO - tak.

Tir zmiażdżył fiata

Tragiczny wypadek na krajowej 15 koło Strzelna. Kierowca osobowego fiata z niewiadomych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarowym MAN-em. 51-letni kierowca osobówki nie miał szans na przeżycie.

Zapobiegli 15 tysiącom gwałtów?

Ponad 2 kilogramy proszku i litr płynu o nazwie 2C-B substancji, z których można wyprodukować około 15 tysięcy "pigułek gwałtu" trafiło w ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i kieleckiej Izby Celnej. Towar umieszczony był w busie zatrzymanym do kontroli drogowej w pow. opatowskim (Świętokrzyskie).

"Zawirowała i dach mi zerwało"

Po kilku dniach przyjemnego słońca przyszło załamanie pogody. W wielu regionach kraju spadł deszcz, a lokalnie pojawiły się burze. W miejscowości Jastrząb koło Poraja na Śląsku silny wiatr zerwał dachy z trzech domów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Aaaaa kasę z Sejmu oddam

Chciałem pokazać, że w polityce można robić coś bez pieniędzy - mówi rozgoryczony poseł PO Janusz Palikot. W związku z tym, że nie przyniosło to zamierzonego efektu i na nikim nie zrobiło wrażenia postanowił: poselską pensję co miesiąc przekazywać będzie na cele dobroczynne. A już trochę pieniędzy "przepadło" - trochę, czyli 460 tys. zł.

Snajper zabił Polaka

Na polskich żołnierzy wracających po ciało poległego w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego mogła być przygotowana kolejna zasadzka. To dlatego tak długo trwało poszukiwanie ciała oficera - tłumaczy dowództwo operacyjne sił zbrojnych i ujawnia okoliczności, w których zginął. Kapitana Ambrozińskiego dosięgła kula snajpera.

MON: Żołnierze czekali, bo "procedury trwają"?

- Procedury w tak dużej międzynarodowej operacji wymagają czasu, dochodzą do tego kwestie odległości - wiceszef MON odpowiada na wątpliwości premiera do przebiegu akcji polskich wojsk w Afganistanie. - Reakcja polskich śmigłowców wydaje się spóźniona – komentował wcześniej Tusk i zażądał wyjaśnień od szefa MON.

Graś: Nie mamy rozpoznania i śmigłowców

Brak rozpoznania i brak wsparcia śmigłowców. Zdaniem rzecznika rządu, Pawła Grasia, właśnie takie są główne bolączki polskiej armii, która stacjonuje w Afganistanie. Graś - wypowiadając się o ostatniej krwawej bitwie między Polakami a talibami - tłumaczył, że trzeba zbadać, czy właściwe są priorytety MON i sztabu generalnego.

Przepisy kontra choroba

Od lekarzy usłyszał wyrok - ma złośliwy nowotwór płuc. Z powodu choroby musiał przerwać pracę w kopalni. Liczył jednak na wcześniejszą emeryturę. Nie dostał jej, bo przepracował niepełne 25 lat. Zabrakło mu 15 dni.

Trzy ofiary, strażacy walczą z wyciekiem paliwa

Trzy osoby, w tym jedno dziecko, zginęły w wyniku czołowego zderzenia osobowej skody i cysterny. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa w miejscowości Rychnowska Wola (woj. warmińsko-mazurskie). Ruch odbywa się wahadłowo.

Przyjaciel Olewnika na wolności

Jacek Krupiński, przyjaciel rodziny porwanego Krzysztofa Olewnika, wyszedł już z aresztu. - Mam zamiar udowodnić swoją niewinność. Nie spodziewałem się, że będę musiał to robić po tym, co spotkało mnie przez ostatnie osiem lat - powiedział wychodząc z aresztu w Sztumie. Opuścił go decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który uznał, że prokuratura nie przedstawiła żadnych nowych dowodów przestępstwa, żeby dłużej pozostawał w areszcie.

Ich trudną miłość przerwała policja...

Miało być taki pięknie... Para Belgów, 29-letni Steve D. i 15-letnia Chloe, przyjechali do Polski, bo w ojczyźnie nie mogli sobie życia ułożyć. W miasteczku nad jeziorem wynajęli mieszkanie, kupili psa... Ich szczęście nie trwało jednak długo: wszystko zepsuła policja, która zatrzymała Stevena. Był poszukiwany międzynarodowym listem gończym - za porwanie nieletniej.

Znaleźli ciało kapitana. Wojsko o szczegółach starcia z talibami

Kilkadziesiąt godzin wiary w cud. Że polski żołnierz, który "zaginął" po ostrzale swego patrolu gdzieś się ukrywa. Że ostatecznie może został porwany przez talibów... Ale nocne poszukiwania przyniosły inny scenariusz. Najgorszy. Kapitan Daniel Ambroziński nie żyje. Pozostawił żonę i córkę. Miał 32 lata. W imieniu rządu kondolencje złożył premier Donald Tusk.

Warszawa: operacja Madonna

Warszawa szykuje się na koncert Madonny. W sobotę komunikacja w stolicy ulegnie niemal całkowitej reorganizacji. Od godziny 16.00 dla samochodów zamknięte zostaną niektóre drogi. W ramach rekompensaty przez cały wieczór i noc funkcjonować będą dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, częściej będzie jeździć także metro. Porządku zaś pilnować będzie kilkuset funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

Niesiołowski ma przeprosić Mularczyka

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO ma przeprosić Arkadiusza Mularczyka z PiS za słowa, że wyciągał on z IPN "fałszywe oświadczenia", czym skompromitował się "jako adwokat, jako polityk i jako człowiek". Niesiołowski wpłacić ma 10 tys. zł na cel społeczny.

Polacy dostaną wsparcie. Poleci jeszcze 200 żołnierzy?

Jest pierwsza reakcja polskich władz na ostrzał naszego patrolu w Afganistanie. Ministerstwo Obrony Narodowej zastanawia nad wysłaniem do tego kraju dodatkowego, strategicznego odwodu. Jeżeli ministerstwo zdecyduje się na ten krok, polski kontyngent zwiększy się o 200 żołnierzy.

Gwałcił i rabował - policja szuka ofiar

Swoje ofiary wybierał wśród samotnych bywalczyń pubów, dyskotek, klubów. Zachodził je od tyłu, obezwładniał, okradał i gwałcił. W końcu został zatrzymany przez policję. Teraz stołeczni funkcjonariusze szukają ofiar 33-letniego Artura K.

Lewe recepty na 300 tysięcy złotych

Narodowy Fundusz Zdrowia dysponuje miliardami, a pojedyncza lekarska recepta może być warta kilka setek złotych - takie informacje dały do myślenia grupie ludzi z pewnej firmy farmaceutycznej. Potraktowali NFZ jak własną skarbonkę - a teraz usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Prof. Kuźniar: Ta strategia się nie sprawdza

Strategia rozwiązania problemów w Afganistanie przy pomocy siły nie sprawdza się od dawna - ocenił na antenie TVN24 doradcza szefa MON prof. Roman Kuźniar. - Tę strategię należało zmienić już dawno temu i myślę, że ostatnie doświadczenia spowodują te zmiany - zaznaczył.

Wielki pożar we Wrocławiu

Wielki pożar wybuchł wieczorem w jednej z północnych dzielnic Wrocławia. Z nieustalonych dotąd przyczyn zapaliły się dwa magazyny słomy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.