W Tomaszowie Mazowieckim 22-latek kupił wiatrówkę i postanowił wraz z kolegami wypróbować broń... na ulicy. Pijani mężczyźni na początku strzelali do butelek i puszek, a potem - przypadkiem, jak wyjaśniali policji - zranili dwóch nastolatków. Teraz siedzą w areszcie, grozi im kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak uchronić symbole państwowe przed złodziejami? Przed takim wyzwaniem stają władze polskich miast choćby przy okazji świąt państwowych. Plaga kradzieży flag szczególnie dotknęła w tym roku Włocławek: w ciągu kilku godzin zniknęło prawie 300 flag państwowych, unijnych i miejskich, wywieszonych z okazji świąt Pracy, Flagi i Konstytucji.

Brak kompromisu i współpracy z prezydentem i parlamentem - to zdaniem opozycji główne "grzechy" szefa MSZ. - Wyście sobie, a my sobie, każdy sobie rzepkę skrobie. Taka jest polska polityka zagraniczna - mówił Paweł Kowal z PiS, komentując wystąpienie Radosława Sikorskiego.

Młody człowiek, który nie miał jak wrócić z Jeleniej Góry do domu ukradł z dworca PKS autobus. Nie dojechał. Trafił w ręce policji. Był pijany.

Opinia psychiatrów na temat żołnierzy z Nangar Khel dotarła do prokuratury. Jak wynika z informacji "Dziennika", jest korzystna dla wojskowych. Według biegłych, Polacy mogli mieć ograniczoną świadomość tego, co robią, bo działali na polu walki.

Zamiast doręczać przesyłki adresatom, 31-letni listonosz - złodziej, wyjmował ich zawartość i sprzedawał znajomym oraz przypadkowym osobom znalezione w środku przedmioty. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Podejrzany o wyłudzenia były poseł Piotr Misztal usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która handlowała fałszywymi fakturami i wyłudziła podatek na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

W pojedynkę w Unii Europejskiej nie da się niczego wygrać. Nasz interes narodowy nie jest sprzeczny z integracją w UE. Wręcz przeciwnie, dzięki niej możemy dokonać cywilizacyjnego skoku - mówił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski.

Leki ziołowe szkodzą, podobnie jak syntetyki. I mają skutki uboczne - powiedziała w TVN24 prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podkreśliła, że nie należy używać leków, które nie są zarejestrowane.

Powoli upływa pół roku, odkąd Anna Fotyga nie jest już szefową polskiej dyplomacji, a w galerii byłych ministrów nadal nie ma jej portretu. Powód? - Anna Fotyga zażyczyła sobie, że sama wybierze fotografię, ale do tej pory tego nie zrobiła - pisze "Dziennik".

Platforma Obywatelska w obecnej kadencji nie będzie zajmować się lustracją. - Jest wiele ważniejszych rzeczy, którymi powinien zajmować się Sejm - mówi na łamach "Dziennika" szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

- Organy ścigania będą miały prawo wglądu w konta bankowe każdego, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, a prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu w tej sprawie - pisze "Dziennik". To efekt projektu nowelizacji prawa bankowego, który przyjął rząd Donalda Tuska. - To zamach na prywatność naszych klientów - protestują bankowcy.

Członkowie niemieckiej partii SPD w końcu tygodnia spotkają się ze skłóconymi liderami polskiej lewicy - pisze "Gazeta Wyborcza". Według dziennikarzy sąsiedzi zza Odry chcą reaktywować lewicę nad Wisłą. Powód? - Jeśli my tutaj damy ciała, to europejska lewica pożegna się z marzeniami o rządzeniu Europą - mówi jeden z polityków SLD.

Od spotkania z szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariuszem Kamińskim, senatorowie rozpoczną środowe posiedzenie Izby Wyższej parlamentu. - Generalnie ocena działań CBA przez prokuraturę jest dobra jeśli chodzi o zaangażowanie, poziom merytoryczny i stan realizacji prowadzonych spraw - relacjonował we wtorek przed senacką Komisją Praw Człowieka i Praworządności zastępca Kamińskiego Ernest Bejda.

Wzmocnić premiera kosztem prezydenta? Czemu nie - ocenia połowa ankietowanych przez przez "Rzeczpospolitą" Polaków. Odwrotne rozwiązanie - wzmocnienie roli prezydenta nie podoba się zdecydowanej większości badanych.

Pięć godzin trwały poszukiwania sześcioletniego Adasia, który zaginął we wtorek ok. godz. 16 w okolicach Sieniawy. Zmarzniętego i przestraszonego, ale całego i zdrowego chłopca przed drugą w nocy znaleziono w lesie.

Czym jest polityka? Kto pierwszy użył pojęcia "walka klas"? - to przykładowe pytania z zeszłorocznej matury z Wiedzy O Społeczeństwie. Widocznie okazały się łatwe bo w tym roku na taki egzamin zdecydowało się blisko 20 tys. uczniów więcej niż w zeszłym. Po języku polskim i obcym przyszła kolej na WOS.

Rola polski w UE, kwestie związane ze stosunkami Polski z Ukrainą i Białorusią oraz definicja polskiego interesu narodowego - to tylko niektóre tematy jakie w swoim wystąpieniu ma poruszyć szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Przemówienie szefa MSZ rozpocznie dziesięciogodzinną sejmową debatę o o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2008 roku. Eksperci przewidują, że zostanie poruszony dzielący ostatnio rząd i prezydenta problem polityki wobec Gruzji.

Czy historie takie jak ta z tabletkami sprzedawanymi przez mongolską lekarkę to wynik terroru bycia pięknym, jaki narzucają media? Czy też tego, "co siedzi w naszych głowach"? - zastanawiali się goście Magazynu "24 Godziny". - To przymus bycia przystojnym popycha ludzi do drastycznego odchudzania - przekonywał Robert Leszczyński.

- Czytałem akta sprawy i na miejscu sędziego też bym prowadził proces za zamkniętymi drzwiami. W tej sprawie jeszcze nie powiedziano wszystkiego - mówił o początku procesu ws. seksafery w Magazynie "24 Godziny" Marek Suski z PiS.

Polacy organizują pomoc dla spustoszonej przez huragan "Nagris" Birmy, ale, jak tłumaczyli goście Magazynu "24 godziny", mogą napotkać liczne problemy. - Przeszkadzać będzie totalna korupcja i aparat biurokratyczny nastawiony na złodziejstwo - przekonywał w TVN24 Jurek Owsiak.

- Jedynym aspektem metody in vitro, który budzi mój sprzeciw, to tworzenie zarodków nadliczbowych, czyli dzieci skazanych na śmierć, do tego momentu dla mnie będzie to niedopuszczalne - mówił w "Kropce nad i" Jarosław Gowin. Poseł PO powiedział jednak, że odpowiednie prawo może tę metodę uczynić w pełni moralną i musi zadbać o to Sejm. - Nikt nie zwolni parlamentarzystów z ciężaru odpowiedzialności - dodał.

Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk podał się do dymisji. Oficjalny powód jego rezygnacji to względy zdrowotne. Portal newsweek.pl twierdzi jednak, że Włodarczyk miał dość bałaganu panującego w resorcie. Tych doniesień były już wiceminister nie chciał komentować.

W środę obrady Sejmu zdominuje debata o polskiej polityce zagranicznej - posłowie dają sobie na nią aż dziesięć godzin. Pierwszy głos zabierze szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Całe posiedzenie można zobaczyć w portalu tvn24.pl.

W Elblągu zawsze czuł się jak u siebie. To tam od 20 lat leczył pacjentów. Ale nie wszyscy uważali, że to jest jego miejsce. Dr Aleksander został brutalnie pobity, bo ma czarną skórę.

- Czuję się zastraszona, obawiam się o siebie i o swoje dzieci. Prymas szczuje tylu ludzi na mnie, a jest przecież wielu fanatyków religijnych, boję się po prostu o swoje życie - tak Alicja Tysiąc komentowała w "Magazynie 24 Godziny" słowa prymasa Józefa Glempa.