- Rząd wyzyskuje pewien dobry dla siebie czas, ale jest on ograniczony. Poważne problemy jak służba zdrowia czy rozwarstwienie społeczne będą narastać - mówił w "Magazynie 24 Godziny" Ludwik Dorn. Z posłem PiS nie zgodził się Bogdan Zdrojewski. - Plany rządu na cztery lata są ambitne - mówił polityk PO.

- Troska Gorbaczowa nie jest mi potrzebna - wyznał Stanisław Kania w "Magazynie 24 Godziny". Zdziwieni apelem Gorbaczowa byli również ówcześni opozycjoniści: Zbigniew Romaszewski i Zbigniew Janas. Ich zdaniem, zarzut prześladowania generała Jaruzelskiego jest absurdalny.

Fach ma w ręku - jest górnikiem. Wszyscy, którzy go znają mówią, że to pracowity i ambitny człowiek. Pewnie dlatego postanowił, że niezależnie od tego ile ma lat, musi w końcu zdać maturę.

Obrońca tytułu mistrza świata, Francuz Sebastien Loeb, prowadzi po pierwszym dniu w Rajdzie Sardynii, szóstej eliminacji mistrzostw świata. Z sześciu rozegranych odcinków specjalnych, Loeb wygrał trzy.

Prokuratura dotarła do sióstr, które jesienią ubiegłego roku zostały eksmitowane z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Siostry zrzucił habity i pracują dorywczo w miejscowości, której nazwy prokuratura nie chce zdradzić.

- Ta ustawa, jest knotem prawnym, daje pełnię władzy politykom. Nie pomożemy Platformie w odrzuceniu weta - tak o zawetowanej noweli do ustawy medialnej autorstwa PO mówił Grzegorz Napieralski z SLD w "Magazynie 24 Godziny". - Weto było po to, aby uratować stanowisko panu Urbańskiemu - odpowiedział Sławomir Nitras z PO.

Niemal co dziesiąty maturzysta zdawał w tym roku egzamin z chemii. Przed zadaniami z tej dziedziny usiadło 39,5 tys. abiturientów. Sprawdź, czy i ty potrafiłbyś je rozwiązać! Obok chemii, uczniowie zdawali w piątek historię muzyki.

Biuro Ochrony Rządu nadal będzie chronić Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się PAP. Szef MSWiA Grzegorz Schetyna przychylił się do prośby byłego premiera o przedłużenie ochrony.

- Chcemy być leczeni przez lekarzy, a nie urzędników - apelują w liście do Minister Zdrowia pacjenci z 12 stowarzyszeń zrzeszających reumatyków. Chcą, by resort zdrowia uchylił decyzję NFZ, który postanowił, że chorzy na reumatyzm mogą być leczeni tylko jednym lekiem.

- W przedstawionej mi do podpisu ustawie widzę rozwiązania, które mogą grozić dalszą komercjalizacją telewizji publicznej - mówił Lech Kaczyński, który zawetował przygotowaną przez PO nowelę ustawy medialnej. Żeby odrzucić weto prezydenta potrzeba 3/5 głosów w Sejmie.

W Krośnie (Podkarpackie) 37-letni mężczyzna staranował samochodem szkolne ogrodzenie, następnie złapał jedną z uczennic, rozebrał się i próbował ją zgwałcić. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, a w dodatku nie miał prawa jazdy. Sprawą zajęła się policja.

Naczelna Prokuratura Wojskowa zaskarżyła decyzję sądu o uchyleniu aresztu trzem żołnierzom z Nangar Khel. - Wobec podejrzanych istnieje obawa matactwa. Oprócz tego, grożą im wysokie kary – uzasadniał zaskarżenie Karol Frankowski z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

- Kopanie PiS przybiera absurdalną formę, musi być jakaś granica kłamstw - mówił na konferencji poseł PiS Wojciech Szarama. Protest przeciwko nierzetelnym relacjom z prac komisji śledczej ds. Barbary Blidy wysłał do szefów TVP i TVN24 przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski. Szef TVN24 odpowiada: Politycy nie będą układać nam ramówki.

Dom Danuty Cieplińskiej-Olewnik został splądrowany przez włamywaczy. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Rodzina czuje, że może być to próba zastraszenia. - Jestem tak poruszona tym co się stało, że nie mogę nawet logicznie myśleć - powiedziała siostra uprowadzonego a później zabitego Krzysztofa Olewnika na antenie TVN24.

Pijany mężczyzna przewoził dwoje swoich dzieci. Na drodze z Miastkowa do Czartorii (woj. podlaskie) stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Dzieci zostały ranne, ale mężczyzna nie wezwał karetki. Prawdopodobnie chciał ukryć, że spowodował wypadek po pijanemu. Zatrzymała go już policja. Miał 1,7 promila alkoholu we krwi.

W szczecińskim szpitalu zmarło 6-miesięczne dziecko, które trafiło tam po tym, jak prawdopodobnie zostało skatowane przez rodziców. Wobec nich sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za znęcanie się nad dzieckiem - rodzicom grozi 10 lat więzienia, a dziadkom, którzy nie udzielili pomocy - trzy lata.

Mimo że policjanci nie znaleźli dwumiesięcznej dziewczynki z Krakowa, zakończyli poszukiwania. Zatrzymali natomiast kobietę, podejrzewaną o napisanie listu informującego o tym, że matka nie jest w stanie opiekować się dzieckiem.

- Nie zamierzam się nad intrygami Zbigniewa Ziobry, które towarzyszyły mojej dymisji z funkcji szefa MSWiA, rozwodzić, ale radzę mu, żeby nie był teraz mimozowaty. Może i dał się wprowadzić w błąd, ale to niech się teraz przyzna do swoich zdolności poznawczych - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM Ludwik Dorn. Były wicepremier wrócił do sprawy swojej dymisji, która według mediów miała związek właśnie z działaniami Ziobry.

- Źle się stało, ale mam nadzieję, że to nie jest otwarta wojna między TVP a parlamentem - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, komentując brak transmisji z obrad komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy. I przestrzegł Andrzeja Urbańskiego: - Jeszcze żaden prezes nie wygrał z parlamentem

Można byłoby osądzić gen. Wojciecha Jaruzelskiego w procesie karnym za szereg różnych czynów. Ale jeśli chcemy, żeby niezawisły sąd ocenił stan wojenny, to nie wymagajmy, żeby szedł na skróty - powiedział w TVN24 senator Krzysztof Piesiewicz.

-Co to za tanie państwo? - irytują się internauci tvn24.pl oglądając zdjęcia premiera na Machu Picchu. Za swoją "wyprawę życia" Donald Tusk zebrał wyjątkowo dużo krytycznych komentarzy. Znalazł też jednak obrońców: - Skaczecie jakby to był koniec świata, a jego wizyta będzie nas kosztować tylko cztery grosze od łebka. I jak się nie cieszyć? - pisze ~gjb.

Rzekome tajne dokumenty odnalezione podczas przeszukania w domu jednego z członków komisji weryfikacyjnej Leszka Pietrzaka, to odtajnione już materiały UB i SB, które służyły mu do przygotowania pracy doktorskiej - informuje piątkowy "Nasz Dziennik".

Do tragicznego wypadku doszło w okolicy Fiszewa koło Elbląga. Zderzyły się dwa samochody dostawcze. Jedna osoba zginęła na miejscu - informuje portal elblag24.pl, pisząc i nadsyłając zdjęcia na skrzynkę Kontakt TVN24.

Miała być reforma służby zdrowia, miały być autostrady i radykalny wzrost płac dla pracowników sektora publicznego - ale zdaniem większości Polaków obietnice rządu nie mają na razie nic wspólnego z rzeczywistością. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

Platforma Obywatelska rękami ministra skarbu Aleksandra Grada i prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz chce odzyskać warszawskie nieruchomości przejęte przez Fundację Prasową "Solidarności" założoną przez Jarosława Kaczyńskiego - donosi "Gazeta Wyborcza" i dodaje: -W jednej z nich prezes Prawa i Sprawiedliwości nadal urzęduje.

Gdyby dzisiaj odbyły się wybroy, Platforma Obywatelska mogłaby sama rządzić, odrzucać weto prezydenta i dowolnie zmieniać konstytucję - wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

- Nie rozmawiałem na temat raportu z likwidacji WSI, aneksu do tego raportu, ani samej weryfikacji oficerów z panami Lichockim, Bączkiem i Pietrzakiem - zapewniał w "Kropce nad I" zatrzymany we wtorek dziennikarz Wojciech Sumliński. - To tylko wersja jednej strony - komentował te słowa Grzegorz Dolniak z PO.

- To moja ambicja, by w Polsce za cztery lata na Euro było lepiej niż na mistrzostwach w Austrii. I tak będzie - zapewniał w "Magazynie 24 godziny" Mirosław Drzewiecki. A dlaczego tak będzie? - Bo staną u nas najpiękniejsze stadiony - odpowiada minister.