Koalicja konstytucyjna z PO jest nie tylko możliwa, ale konieczna - pisze w liście otwartym na swoim blogu w onet.pl. Ludwik Dorn. -Jeśli nie zostanie ona zawarta w Sejmie tej kadencji, to nowej Konstytucji moje i starsze pokolenia Polaków za swego życia nie ujrzą - tłumaczy marszałek Sejmu.

Zbigniew Ziobro niedługo zwolni fotel ministra sprawiedliwości, ale w prokuraturze zostawi wielu swoich ludzi - przewiduje "Newsweek". Zaufani ministra mają zostać szybko awansowani na stanowiska, z których kolejny szef resortu nie będzie mógł ich usunąć - twierdzą dziennikarze.

Kardynał Józef Glemp zagrał w filmie fabularnym "Popiełuszko" – dowiedział się "Wprost". Prymas ucharakteryzowany tak, by wyglądał dwadzieścia lat młodziej, nauczył się roli, posłusznie słuchał reżysera.

-Kwestia odwołania Antoniego Macierewicza wydaje się być kwestią oczywistą - stwierdził wezwany przez Komisję Weryfikacyjną WSI Bronisław Komorowski. -On nigdy nie powinien być szefem tych służb - denerwował się w programie "Kawa na Ławę" Stefan Niesiołowski. Temat wezwań przed komisję, które dostali, lub mają dostać według, politycy LiD i PO zdominował dzisiejszy program Bogdana Rymanowskiego.

Bronisław Komorowski powiedział w Radiu Zet, że dopiero po publikacji na internetowej stronie "Wprost" dotyczącym jego wezwania przed komisję weryfikacyjną WSI, otrzymał on telefon z pytaniem czy mógłby stawić się przed komisją. Polityk PO dodał, że zażądał wniosku o przesłuchanie na piśmie.

Leszek Miller przyznaje się do wyborczej porażki, ale nie ma zamiaru kończyć z polityką. - Pomyliłem się. Sądziłem, że Samoobrona przekroczy 5 proc. próg wyborczy. (...) Ja nie kończę - powiedział w TVN24.

Samolot z powracającymi z Bejrutu polskimi żołnierzami na pokładzie, podchodząc do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach, zniszczył kilkadziesiąt świateł naprowadzających maszyny na pas startowy. W związku z tym przy złej pogodzie lotnisko może mieć problemy z przyjmowaniem samolotów.

- Rozmawiamy o uproszczonych i płaskich podatkach oraz reformie KRUSu - to dwa flagowe przykłady różnic między nami - tak o koalicyjnych negocjacjach PO-PSL mówi Grzegorz Schetyna, typowany na szefa MSWiA.

Trzy osoby zostały ranne w karambolu na autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich i pięć osób, w tym dwoje dzieci, w Bodzechowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego - to dotychczasowy bilans niedzielnych wypadków na polskich drogach.

Ilu katolików chodzi do kościoła? Ilu z nich przystępuje do Komunii? Aby odpowiedzieć na te pytania kościół przeprowadza coroczne badanie. W 10 000 parafii na terenie całego kraju wierni zostaną policzeni przez ankieterów.

Do Kancelarii Prezydenta nie wpłynął protest ze strony Izraela przeciw wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu. Zapewnia o tym wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Rosołowski.

Być może jest wcześniej niż myślisz. Tej nocy przeszliśmy na czas zimowy. O 3.00 należało przestawić zegarek na godz. 2.00.

Mimo sygnałów od polityków PO, że pod ich rządami Polska nieco zdystansuje się od USA i zbliży z Europą, Stany Zjednoczone powinny cieszyć się z porażki PiS w wyborach - uważa "New York Times".

Kapitan polskiego promu "Galileusz", który miał kolizję w szwedzkim porcie Trelleborg, był nietrzeźwy - podała wieczorem tamtejsza telewizja.

Choć budowa Stadionu Narodowego jeszcze się nawet nie rozpoczęła, to politycy na jego temat już są podzieleni. A prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyklucza innej lokalizacji niż obecnie przewidywana w miejscu stadionu X-lecia.

Do niedawna za sterami władzy, niedługo w opozycji. W najbliższych dniach PiS zadecyduje, kto będzie odpowiadał za który resort we własnym gabinecie cieni. PiS zamierza bowiem dokładnie patrzeć na ręce rządu Donalda Tuska - zapowiada Newsweek.

16-latek, który spowodował wybuch substancji pirotechnicznych w Suchym Lesie k. Poznania trafił do szpitala. Choć eksplozja nie spowodowała większych zniszczeń, trzeba było ewakuować 10 osób z okolicznych zabudowań.

Gdybym był współpracownikiem SB, dostałbym zgodę na ogrzewanie kościoła, rozbudowę kaplicy, otrzymałbym paszport na zrobienie doktoratu, a później - już po uzyskaniu paszportu - nie bałbym się wracać na pogrzeb brata - mówi ks. Mieczysław Maliński.

26-latek z Bytomia w ciągu niespełna roku okradł kilkadziesiąt stacji benzynowych na Śląsku, uciekając po zatankowaniu bez płacenia rachunku. - Podobne kradzieże to ostatnio prawdziwa plaga - komentuje śląska policja.

Najpierw "Wprost" poinformował, że dostałem wezwanie przed komisję weryfikacyjną WSI, a dopiero potem jej przedstawicielka do mnie zadzwoniła - twierdzi Bronisław Komorowski i oburza się: - Rozumiem, że "Wprost" pisze scenariusze?

Pogorszył się stan dwóch kobiet zakażonych paciorkowcem ropotwórczym w krakowskim szpitalu MSWiA. Pacjentki, które przebywają obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim, są nieprzytomne – przeszły już trzecią operację. Według lekarzy nadal ich życie jest zagrożone.

Kto zawozi nasze dzieci do szkoły? Czy kierowcy gimbusów są dobrze wyszkoleni i czy potrafią ustrzec się przed wypadkami? Pod Sochaczewem odbywa się - po raz pierwszy w Polsce - praktyczny sprawdzian dla kierowców szkolnych autobusów.

Poseł Arkady Fiedler (PO) w Sejmie nie jest już nowicjuszem - to jego druga kadencja. Nie ma jednak chyba w parlamencie drugiego posła, który we własnym ogrodzie miałby replikę Santa Marii Krzysztofa Kolumba.

CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wobec swojego rzecznika Temistoklesa Brodowskiego. Powodem jest publikacja dziennika "Polska": gazeta twierdzi, że jeszcze jako policjant w Wolominie Brodowski zajmował się handlem pirackimi filmami.

Dwaj mężczyźni zginęli w pożarze mieszkania, do którego doszło przed południem w Tarnowie. Obaj już nie żyli gdy strażakom udało się wejść do zadymionego pomieszczenia.

PO i PSL programowo zgadzają się w 70 procentach, a resztę musimy omówić. Rozmowy prowadzimy w dobrym tempie i wszystko zmierza ku sukcesowi - zgodnie oświadczyli w publicznym radiu Bronisław Komorowski z PO i Jarosław Kalinowski z PSL.

- To miała być pewna, legalna praca - mówi w TVN24 jedna z Polek, która wraz z trojgiem znajomych pojechała do pracy w Kalabrii na południu Włoch. Polacy zostali tam oszukani, byli zastraszani. Po tygodniu wyzysku pomógł im dopiero polski konsul na Sycylii.

Bardzo prawdopodobną lokalizacją dla nowego stadionu narodowego jest Służewiec – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF FM. - Tam jest największa przestrzeń - uzasadniała.