240 tys. zł dla Romaszewskiego za dwa lata więzienia w PRL

240 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania przyznał w piątek sąd znanemu opozycjoniście z PRL i byłemu działaczowi NSZZ "Solidarność" Zbigniewowi Romaszewskiemu. W latach 80. był on przez ponad dwa lata więziony za działalność niepodległościową.

Przebrani za księży próbowali przemycić papierosy

Dwaj obywatele Polski przebrani za księży próbowali przemycić z Białorusi ponad 6 tys. paczek papierosów o wartości 44 tys. litów (ponad 50 tys. zł) - podał w piątek Litewski Departament Ceł. Zostali zatrzymani na dwie doby, w sprawie wszczęto śledztwo.

Jak mogła wyglądać akcja antyterrorystów, gdzie znaleźli ciała? Prokuratura: Były rany postrzałowe głowy

Przyczyną zgonu dwojga osób w mieszkaniu były obrażenia ciała doznane w wyniku ran postrzałowych. Były rany w "okolicy głowy" - poinformowała prokuratura podczas konferencji prasowej w piątek. Nie potwierdzono, czy przyczyną śmierci było samobójstwo czy zabójstwo. Trwa śledztwo w tej sprawie. W symulacji TVN24 pokazujemy, jak mogła wyglądać akcja antyterrorystów.

Prokuratura: Nie było przeszukania w MF, a "niezapowiedziana wizyta"

Białostocka prokuratura, która w czwartek wraz z CBŚ pojawiła się w Ministerstwie Finansów po niezbędną dokumentację ws. afery hazardowej, zaprzecza, by te czynności "były ukierunkowane wobec konkretnego funkcjonariusza MF". Wcześniej dziennik.pl podał, że CBŚ wyniosło z gabinetu wiceministra finansów Jacka Kapicy liczne dokumenty i dyski komputerów. Napisano też, że minister musi się liczyć z tym, że będzie przesłuchany, a nawet może usłyszeć zarzuty.

"Nie będzie zawiadomienia. To kompromitacja i ośmieszenie się sędziego Tulei"

- To, co się dzieje, to nie tylko kompromitacja i całkowite ośmieszanie się pana sędziego Tulei. To uderza też w powagę całego sądownictwa - powiedział w piątek szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który skomentował informacje tvn24.pl o tym, że nie będzie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy CBA i prokuratury.

Ziobro: Policja mogła użyć broni. Zabrakło męskiej decyzji

Policja mogła użyć broni podczas akcji w Sanoku. Zabrakło odwagi podjęcia trudnej decyzji - powiedział na konferencji w Sejmie szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - W efekcie mamy śmierć młodej dziewczyny i tragedię, która nie musiała się zdarzyć - dodał europoseł. Policji poinformowała w piątek, że podczas akcji nie użyła broni, bo "nie było takiej potrzeby".

W tym mieszkaniu rozegrała się tragedia

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że ciała zostały znalezione z ranami postrzałowymi głowy. Reporterowi TVN24 udało się dotrzeć do mieszkania, w którym zabarykadował się 32-latek.

Palikot krytykuje za nowe fotoradary: To hucpa

Hucpa, kompletnie nieobywatelskie postępowanie - tak Janusz Palikot podsumował w "Jeden na jeden" zapowiedź zmian na drogach ministra transportu Sławomira Nowaka. Ma na nich stanąć kolejnych 160 fotoradarów. - Nie mamy infrastruktury, a traktujemy kierowców, jak bandytów - dodał Palikot.

Karambol na krajowej "siódemce". Czterech rannych

Dwie ciężarówki, samochód osobowy i wojskowy bus zderzyły się we czwartek późnym wieczorem w okolicy Olsztyna. Ranne zostały cztery osoby. Usuwanie skutków wypadku trwało ponad siedem godzin, bo w wyniku zderzenia z jednej z ciężarówek wysypało się kilka ton marchwi.

Dlaczego akcja po strzelaninie w Sanoku tyle trwała? "Priorytetem jest zawsze zakończenie sprawy polubownie"

- Działania policji muszą być bezpieczne dla wszystkich, bo rzecz działa się wśród bloków mieszkalnych. Priorytetem było wyizolowanie tego terenu i ostrzeżenie mieszkańców. To są czynności, które zajmują sporo czasu - powiedział w piątek rano w TVN24 rzecznik podkarpackiej policji Paweł Międlar, odpowiadając na pytanie, dlaczego policyjna akcja po strzelaninie w Sanoku trwała tak długo.

Prokurator z zawiadomienia Tulei to człowiek Ziobry

Jednym z prokuratorów, którzy zdaniem sędziego Tulei w sposób niedopuszczalny prowadził przesłuchania w sprawie doktora G., jest Mariusz Kierepka. To jeden z zaufanych podwładnych Zbigniewa Ziobro, kiedy ten był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.

Wytyczają ostatnią trasę tupolewa

Kiedy wrak Tu-154M rozbitego w Smoleńsku wróci do Polski, nadal nie wiadomo. Wojsko zaczęło już jednak szykować ostatnią podróż tupolewa. Kilometr po kilometrze trasa ze Smoleńska do Polski jest mierzona i analizowana. Opracowany jest plan przewiezienia tysięcy fragmentów samolotu do kraju.

Giertych: Nagonka to czepiactwo i skandal

Porównanie przez sędziego Igora Tuleyę działań CBA do tych z czasów stalinizmu "to przesada bez wątpienia, ale to był zabieg retoryczny" - stwierdził w "Kropce nad i" mec. Roman Giertych. - Taka teza historyczna byłaby nieprawdziwa, natomiast pewien zwrot używany do przedstawienia problemu jest jak najbardziej zasadny pod warunkiem, że nie robi tego zawodowy historyk - dodał były wicepremier.

Miller: Ziobro tworzy front głupoty

Zbigniew Ziobro próbuje wykorzystać korupcję dla politycznych korzyści - stwierdził w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. Szef SLD odniósł się w ten sposób do zapowiedzi lidera SP, że jego partia szykuje wielką ofensywę antykorupcyjną, bo w Polsce mamy do czynienia z "frontem promocji korupcji". - Ziobro tworzy front głupoty - ocenił działanie szefa SP, Miller.

Okradli skoczków. Są nagrania z monitoringu

Mimo zapewnionej ochrony, w hotelach w Wiśle, gdzie zatrzymali się zagraniczni skoczkowie, doszło do kradzieży. - Są nagrania z monitoringu. Widać tych przestępców. Wydaje mi się, że to fachowcy wielkiej klasy. Ktoś nie dochował staranności - poinformował Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN i szef skoczni w Malince. - Incydent naprawdę bardzo przykry. Stało się. Wstyd mi za to i to bardzo - skomentowała Lidia Forias, zastępca burmistrza Wisły.

Sąd nie ukarał blogera za zniesławienie burmistrz Mosiny

Ze względu na znikomą szkodliwość Sąd Okręgowy w Poznaniu umorzył postępowanie ws. zniesławienia burmistrz Mosiny przez blogera. Sprawę badał Sąd Najwyższy, który w październiku ub. roku zwrócił jeden wątek sprawy do ponownego zbadania.