Prezydent Bronisław Komorowski chce, aby do końca tej kadencji Sejmu wprowadzona została nowa ulga na dzieci polegająca na ustanowieniu kwoty wolnej od podatku, uzależnionej od liczby dzieci w rodzinie - poinformowała prezydencka minister Irena Wóycicka.

35-letni mężczyzna ze Świnoujścia zabił kota swojej sąsiadki. Uderzał nim o ścianę budynku i kopał go po całym ciele, bo - jak sam tłumaczył - zwierzę go zdenerwowało. Zaraz po zajściu złapali go policjanci. Sprawca usłyszał już zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Zastraszona przez psy, zagubiona w ślepym zaułku i przerażona - sarnę w takim stanie uratowali strażacy i policjanci w Sokołowie Podlaskim. Złapali ją i zawieźli do lekarza. Po opatrzeniu ran zwierzę trafiło na wolność.

4-letnie dziecko, razem z matką i nastoletnią siostrą zostało przewiezione do szpitala po tym, jak w bloku przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze została rozlana rtęć. Na miejscu substancję zebrała straż pożarna. Ewakuowano pozostałych mieszkańców. Po kilku godzinach policja zatrzymała 28-latka podejrzanego o rozlanie substancji.

- Na tym polega wiekopomna chwała majora Protasiuka i jego kolegów, że zrobili coś, co wydawało się stronie rosyjskiej nie do zrobienia. Chociaż byli naprowadzani na śmierć, to oni stamtąd uciekli - powiedział na konferencji prasowej Antoni Macierewicz. Wyjaśniał, że piloci prezydenckiego Tupolewa "podnieśli samolot, chociaż miał uderzyć w zbocze i wtedy nastąpiła eksplozja".

Rozpoczęło się zbieranie pomysłów na ułatwienie życia katowickim rowerzystom. Każdy może zaznaczyć na internetowej mapie, gdzie potrzebne są zmiany. Przez weekend opinie mieszkańców będą zbierane również w mieście, w ramach Dni Organizacji Pozarządowych.

33-latek został zatrzymany w środę przez policję w podelbląskim Krzewsku pod zarzutem pobicia swojego 80-letniego dziadka. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi złamaniami kończyn i żeber oraz obrażeniami głowy. Zatrzymany wnuczek był pijany; wstępnie przyznał, że szarpał się z dziadkiem, a później go pobił. Grozi mu 5 lat więzienia.

Wiedza ekspertów zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej jest co najmniej dyskusyjna - oświadczył szef zespołu przy KPRM Maciej Lasek. Mówił też, że nie ma żadnych dowodów na potwierdzenie alternatywnych teorii dotyczących katastrofy smoleńskiej, a formuła przedstawiania różnych alternatywnych przyczyn katastrofy się wyczerpała.

Wśród osób, które w środę usłyszały zarzuty związane z ustawianiem przetargów na ochronę lotniska, jest trzech żołnierzy oraz trzy osoby cywilne - ujawnił w TVN24 ppłk Leszek Rusoń z Żandarmerii Wojskowej. Jak zdradził, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Spadające drzewo śmiertelnie zraniło 66-letniego mężczyznę, pracującego przy wycince w lesie nieopodal Broczyny w gm. Trzebielino (Pomorskie). Trwa wyjaśnianie okoliczności nieszczęśliwego wypadku.

- Adam sam się przyznaje, że on po prostu uciekał z tego szczytu. Uciekał ratując własne życie. No dobrze, ale chwilę mógł poświęcić swoim partnerom - mówiła o Adamie Bieleckim w "Faktach po Faktach" polska himalaistka Anna Czerwińska. Jednak, gdy w 1985 roku wchodziła na Nanga Parbat zachowała się podobnie - nie poczekała na Wandę Rutkiewicz. - Jestem tego świadoma - przyznała.

Jak chłodzić światłem i jak powstają nowotwory? Na te i na inne pytania odpowiedzą naukowcy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dla wszystkich ciekawych świata przygotowali ponad 1400 różnych pokazów, wykładów, debat i prelekcji, z czego blisko 900 w samym Wrocławiu.

Po ponad 20 latach od ostatniego remontu, Palmiarnia Poznańska ma doczekać się wreszcie modernizacji. Decyzja zapadła, ale szczegóły nie są znane. Nie wiadomo, ile mają kosztować prace, kiedy się zaczną ani jak długo potrwają.