Prof. Roman Kuźniar, powinien powiedzieć, że to było jego prywatne stanowisko albo podać do dymisji - tak na stwierdzenie prezydenckiego doradcy, że zbrodnia katyńska nie jest ludobójstwem, zareagował w programie "Kawa na ławę" Paweł Kowal z PJN. Według PiS, ludobójstwo jest w tym przypadku bezsprzeczne. Politycy PO i PSL przekonywali zaś, że w świetle prawa nie jest to takie oczywiste.

W sobotę w Dąbrowie Górniczej nożownik zaatakował i poważnie ranił trzy osoby, które ruszyły na pomoc 17-latkowi, którego bandyta chciał okraść. Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski chwali w TVN24 postawę tych ludzi, ale jednocześnie przestrzega: - Nie zawsze atakujcie, ale interweniujcie. Dziewulski dodaje, że "dobrze jest, gdy ktoś widząc niebezpieczne zdarzenie na ulicy może podjąć interwencję. Jeśli nie da się tego zrobić, trzeba prosić o pomoc. Być może ktoś nam jej udzieli".

- Nie chcę by sprawa tablicy pogorszyła tendencję poprawiania stosunków z Rosją istotną dla polskiej racji stanu - mówił w "Faktach po Faktach" Józef Oleksy z SLD. - Złudą było mówienie po katastrofie, że był przełom. Nie było przełomu, były tylko nowe deklaracje - ripostował Paweł Kowal z PJN.

Znamy już zwycięzcę konkursu "Bierzcie i kręćcie" w ramach festiwalu OFF PLUS CAMERA. Nagranie Reportera 24 Skibka pt. "Budowa molo bez zabezpieczeń" zdobyło uznanie internautów i otrzymało najwięcej głosów. Werdykt został ogłoszony dzisiaj w trakcie festiwalu OFF PLUS CAMERA na wielkiej gali w Krakowie. Zwycięzcy nagrodę w wysokości 3 tysięcy dolarów wręczył szef Kontaktu 24 Andrzej Brzuszkiewicz.

- Negatywna wypowiedź Generalnego Konserwatora Zabytków Piotra Żuchowskiego w sprawie pomnika Światła przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie nie była formalną opinią - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. W piątek Żuchowski powiedział, że "przestrzeń zabytkowa, architektoniczna Krakowskiego Przedmieścia i dziedzińca Pałacu Prezydenckiego jest przestrzenią skończoną. I ta przestrzeń powinna tylko i wyłącznie być pielęgnowana i doskonalona".

Trzech mężczyzn poranił w sobotę rano w Dąbrowie Górniczej 30-letni nożownik. Wcześniej z nożem w ręku napadł i obrabował 17-latka. Gdy chłopakowi na pomoc ruszyli przechodnie, nożownik zaatakował także ich. Najciężej ranny został 28-letni mężczyzna. Z poważnymi obrażeniami jamy brzusznej trafił do szpitala w Sosnowcu. Jest po operacji. Nożownik został zatrzymany przez policję.

Policjanci z Białej Podlaskiej (Lubelskie) zatrzymali sześć osób tworzących grupę przestępczą zajmującą się odkażaniem przemysłowego alkoholu etylowego i sprzedawaniem go jako spirytus zdatny do spożycia. Od lipca ubiegłego roku mieli sprzedać nawet 60 tys. litrów "specyfiku".

- Jedyne co możemy sobie zarzucić to to, że ze współczucia, z takiego szacunku dla żałoby próbowaliśmy przekonać władze rosyjskie, aby sprawę (tablicy - red.) odłożyć do momentu uzgodnienia kształtu pomnika - mówi minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, komentując zamieszanie ze zmianą tablicy na pamiątkowym obelisku w Smoleńsku. Podkreśla, że strona rosyjska "też ma sobie do zarzucenia niską wrażliwość w tej sprawie". Szef MSZ będzie gościem Macieja Wierzyńskiego w programie "Horyzont".

Policja w Rzeszowie zatrzymała 12 osób, które są zamieszane w fingowanie kolizji drogowych w celu wyłudzenia odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Wśród zatrzymanych jest dwóch policjantów.

Nie wina pilotów, ale usterka elektroniki stała za awaryjnym lądowaniem Herculesa w Mazar Sharif w Afganistanie ponad rok temu. Uszkodzony został wtedy ogon i konstrukcja samolotu. TVN24 dotarł do raportu wojskowej komisji badającej ten wypadek.

Juliusz Braun jako prezes (kojarzony z PO), Marian Zalewski (kojarzony z PSL) i Bogusław Piwowar (kojarzony z SLD) - taki skład powinien mieć nowy zarząd TVP według rady nadzorczej telewizji. Aby zarząd mógł zostać wybrany, decyzję rady nadzorczej musi jeszcze zatwierdzić KRRiT.

- To, co panowie i panie z PiS robią to nakręcanie spirali - tak doradca prezydenta Jan Lityński skomentował zachowanie parlamentarzystów PiS, zwłaszcza słowa Stanisława Pięty, który 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu stwierdził: "przydałaby się jakaś stara pepesza, to byśmy tutaj sprawę obronili".

Ledwo otwarta a już do poprawki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła pierwszą część audytu na trasie ekspresowej S-8. Potwierdziły się obawy: wykonawca będzie musiał usunąć niedoróbki, między innymi na jezdni - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Prace rozpoczną się za kilka tygodni. Czekają nas gigantyczne utrudnienia i czasowe zamknięcie pasów drogi.

- Śledztwo polskie znalazło się w ślepym zaułku - uważa Antoni Macierewicz a materiały śledcze, które przekazali Rosjanie nazywa fałszerstwem. Szefowi komisji parlamentarnej ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej wtórują niektóre rodziny ofiar.

- Mogę tylko stwierdzić, że pilot podchodził do lądowania i w ostatniej fazie lotu, jak był na kilkudziesięciu metrach, przeszedł w strome nurkowanie i uderzył w budynek. Samolot się zapalił. Pilot zginął na miejscu - powiedział Ryszard Rutkowski z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Maszyna należała do jeleniogórskiego aeroklubu.

Tragiczny finał zabaw nastolatków na kolejowej bocznicy. 13-latek chwycił się kabla trakcji i poraził go prąd. Mimo półgodzinnej reanimacji chłopiec zmarł.

Damian Szwedo trzy lata temu przeszedł operację przeszczepu ręki. Mężczyzna nadal musi przyjmować leki i ćwiczyć rękę, a kończyna i tak nie jest do końca sprawna. Zakład Ubezpieczeń Społecznych odebrał jednak mężczyźnie rentę... bo ma już rękę. Chirurdzy: to, że ręka jest, nie znaczy, że Damian może pracować jak każdy.

Dwutygodniowe dziecko odebrane rodzicom do pogotowia rodzinnego jako "przedmiot zabezpieczenia sądowego". Powód? Matka zabrała chłopca ze szpitala w trakcie leczenia antybiotykami. Według sądu w Pruszkowie to nieodpowiedzialne zachowanie wystarczyło, żeby mały Filip trafił do pogotowia rodzinnego. Na tym jednak nie koniec sprawy.

Poseł PiS Joachim Brudziński odpowiada na skargę Straży Miejskiej, która poinformowała marszałka Sejmu o nieparlamentarnym zachowaniu posła wobec jednego z funkcjonariuszy. "To ordynarne kłamstwo" - napisał Brudziński i złożył pozew do sądu.