Nie można było sprawdzić tam rozkładu jazdy ani kupić biletu przez internet - przez kilka godzin nie działała strona internetowa PKP Intercity. Informację o problemach technicznych otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Premier powierzył pełnienie obowiązków prezesa ZUS Elżbiecie Łopacińskiej, dotąd członkowi zarządu ZUS - poinformował TVN CNBC Biznes rzecznik rządu. Wcześniej minister pracy Jolanta Fedak zadeklarowała, że nowy prezes ZUS zostanie powołany najwcześniej 23 września. Zakład zapewnia, że wypłata świadczeń odbywa się bez zakłóceń.

Poznańskie MPK bada, w jaki sposób poufne informacje o pasażerach zniknęły z siedziby przedsiębiorstwa. Miał je odnaleźć proszący o anonimowość mieszkaniec Wielkopolski, który przesłał je do "Gazety Wyborczej", a następnie na platformę Kontakt TVN24.

Paweł Wypych nie zostanie formalnie rzecznikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale będzie częściej w mediach prezentować stanowisko głowy państwa - powiedział w środę szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Janusz Palikot żąda od "Dziennika" 10 mln złotych za artykuł na swój temat, ale jest skłonny dogadać się z gazetą. - Jesteśmy otwarci na propozycje strony pozwanej - stwierdziła jego adwokat. Na zawarcie ewentualnej ugody strony mają miesiąc.

Potrącane przez samochody jeże wreszcie będą miały swoją klinikę. Już niebawem w Polsce powstanie drugi w Europie ośrodek pomocy dla tych zwierząt. Centralny Ośrodek Rehabilitacji Jeży zawierać będzie izbę przyjęć, laboratorium, gabinet lekarski, a także boksy dla zwierząt i wybiegi.

Z ich zachowania powinni brać przykład wszyscy dorośli. Czworo dzieci w wieku od 9 do 13 lat udzieliło pomocy motorowerzyście, który został ranny w wypadku drogowym, a następnie wezwały pogotowie. Zdaniem policji, uratowały mężczyźnie życie.

Bracia Mirosław i Krzysztof W. skazani na cztery lata więzienia za udział w linczu we Włodowie wystąpili do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ułaskawienie. Kancelaria Prezydenta na razie nie potwierdziła, czy wnioski już wpłynęły.

37 tysięcy paczek papierosów marki "Premier" wartych ponad 300 tys. zł przechwyciła straż graniczna w Budzisku.

Pożar na jednej z bardziej ruchliwych arterii w centrum Warszawy. W płomieniach stanął bus, w którym jechała młodzież. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Informację o zdarzeniu oraz filmy otrzymaliśmy na internauty na platformę Kontakt TVN24.

- Oczekuję, że odwołasz wizytę Putina - miał powiedzieć prezydent Lech Kaczyński premierowi Tuskowi 24 godziny przed planowanym przyjazdem rosyjskiego szefa rządu do Polski. Tak twierdzi dziennik "Polska". Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera potwierdza w TVN24, że rozmowa była. - Ale ja nie byłem jej uczestnikiem - zastrzega.

Miało być o aferze gruntowej, będzie o politycznej korupcji. Szef Samoobrony zmienia temat swoich zeznań przed komisją ds. nacisków. Ale nie zmiana to faktu, że uderzy w PiS. - Jarosław Kaczyński korumpował polityków Samoobrony, by ich przejąć i zbudować poparcie parlamentarne dla swojego rządu. On nigdy nie powinien wrócić do władzy i mam nadzieję, że odpowie za swoje bezeceństwa - powiedział Andrzej Lepper w TVN24.

Paweł Wypych zostanie nowym rzecznikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego - dowiedziało się RMF FM. Wypych, do tej pory sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta ds. społecznych, zastąpiłby Michała Kamińskiego.

Ogromna władza i niezła pensja - tak wygląda sprawowanie funkcji prezesa ZUS. Były prezes, a obecny doradca prezydenta Paweł Wypych mówił w TVN24, jak wygląda działanie jednej z najważniejszych instytucji w Polsce. - ZUS to pan życia i śmierci wielu przedsiębiorstw. A bycie prezesem przez wiele lat było przyjemne - przyznał.

Jesteśmy leniwi, a umiejętności sportowe zdobywaliśmy głównie w dzieciństwie - wynika z nowego raportu GUS, o którym pisze "Dziennik". Wysiłek fizyczny podejmuje zaledwie 37 proc. społeczeństwa, a naszą narodową dyscypliną wcale nie jest piłka nożna, tylko... jazda na rowerze i sankach.

Prezes IPN łatwiejszy do odwołania, część akt znów tajna - to tylko niektóre zmiany, jakie zakłada projekt nowelizacji ustawy o IPN, który przygotował klub PO. Już słychać głosy krytykujące te propozycje - pisze "Rzeczpospolita".

Amfetamina, ekstazy i marihuana - te właśnie narkotyczne substancje zawarte były w oferowanych przez sklepy z dopalaczami w Małopolsce. Jak można się było spodziewać, etykiety wcale o tym nie informowały - donosi "Dziennik Polski".

Platforma Obywatelska i Donald Tusk mogą - przynajmniej na chwilę - odetchnąć z ulgą. PO znów zyskuje bowiem poparcie w sondażach - wynika z sondaży GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" i PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie wierzy w wielką więź Polski i Ameryki. - Nie jesteśmy strategicznym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, jesteśmy sojusznikiem regionalnym. Powinniśmy realistycznie patrzeć na nasz sojusz z USA i na miejsce Polski w polityce amerykańskiej - powiedział w TVP.

Afera gruntowa była wymyślona przez PiS w celu politycznego uśmiercenia Andrzeja Leppera, a CBA nakłaniało świadków do fałszywych zeznań, podrabiało dokumentację i inwigilowało go samolotem bezzałogowym - z takimi rewelacjami szef Samoobrony stanie w środę przed komisją ds. nacisków.

Lekarze, pielęgniarki, policjanci, wojsko, a także kobiety w ciąży i najmłodsze dzieci - to grupy wytypowane jako pierwsze do zaszczepiena przeciwko wirusowi grypy A/H1N1. Taką rekomendację dla ministra zdrowia opracował we wtorek komitet pandemiczny.

Niespodziewane porozumienie ponad partyjnymi podziałami w programie "24 Godziny". Posłowie Joachim Brudziński z PiS i Sebastian Karpiniuk z PO przez kilkanaście sekund ściskali sobie ręce na znak, że będą wspólnie działać na rzecz polskich stoczni. - Czegoś takiego dawno nie widziałem - skomentował zdumiony Bogdan Rymanowski.

Miało być jeszcze we wtorek, ale nazwisko p.o. prezesa ZUS poznamy dopiero w środę. – Rzeczywiście, premier obiecał, ale rozmowy się przedłużyły – mówi portalowi tvn24.pl rzecznik rządu Paweł Graś.

Przyznaje, że był zbytnim optymistą przy sprzedaży stoczni Katarczykom, ale więcej tego błędu nie popełni. Na pewno nie przy prywatyzacji. – Nawet Balcerowicz mnie nie namówi do wyprzedaży za bezcen – deklarował Aleksander Grad w „Kropce nad I”.

ABW zatrzymuje pięciu urzędników ZUS-u z prezesem na czele w dzień, w którym rozstrzygnąć się miał los ministra Grada, a opozycja węszy drugie dno. - Musimy zaufać prokuraturze i ABW. Nie ma żadnych nacisków i ustalania, kto, kiedy i kogo zatrzyma - przekonywał w "Faktach po Faktach" Zbigniew Chlebowski. - Ufajmy, ale sprawdzajmy - odpowiedział Grzegorz Napieralski z SLD.

Wezwała pogotowie do chorej matki, ale karetka miała problem z dojazdem. Dyspozytorka poprosiła więc kobietę, by sama reanimowała chorą. Córka spanikowała, a matka zmarła, zanim pogotowie przebiło się przez korki.