To nie jest żadna poważna propozycja. Intencją Jarosława Kaczyńskiego jest sklejenie Kościoła z PiS-em - ocenił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, odnosząc się do stwierdzenia prezesa PiS, że polska konstytucja powinna się zaczynać od słów: "w imię Boga wszechmogącego". - Uzurpuje sobie związek z Kościołem, który jest bardzo ważny dla wyników wyborów - powiedział z kolei Paweł Piskorski, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

Stefan Niesiołowski w "Kropce nad i" przekonywał, że Platforma Obywatelska nie kupowała z partyjnych pieniędzy wina ani cygar. - Chodziło o słodycze, ciastka, paluszki - powiedział, pokazując rachunki. Zaprzeczył też informacjom "Newsweeka", jakoby politycy PO mieli korzystać z usług nocnego klubu. - Zamiast nas opluwać, niech powiedzą, kto z polityków PO zlizywał krem z nagiej kobiety - mówił.

- Przez dwa i pół roku nie wiedziałam, czy właśnie nie połykam trucizny. To było życie w potwornym strachu - wyznaje reporterowi "Faktów" TVN, Janowi Błaszkowskiemu, Margot Woelk. 96-letnia już kobieta, jako młoda dziewczyna trafiła do grona "testerek", które codziennie sprawdzały, czy posiłek przygotowany dla Adolfa Hitlera nie zawiera trucizny.

Półroczna Magda zginęła w wyniku skurczu krtani, będącego następstwem uderzenia o podłogę - tak brzmi linia obrony przygotowana przez adwokata oskarżonej o zabójstwo matki Magdy, Katarzyny W. Mec. Arkadiusz Ludwiczek przedstawił ją dziennikarzom po poniedziałkowej rozprawie przed katowickim sądem okręgowym.

Politycy, twórcy prawa medialnego i nadawcy zgromadzili się na Zamku Królewskim w Warszawie, by wziąć udział w debacie z okazji 20-lecia ustawy o radiofonii i telewizji. - Ilość i fantazja ustawiania przeszkód była nie do przewidzenia - wspominał obecny na konferencji Mariusz Walter, honorowy prezydent Grupy ITI.

- Pomagam mu. Nawet piorę jego rzeczy. Nie krępuje mnie to. Jest mi go żal, bo wciąż tylko pyta, kiedy wyjdzie do domu - mówi Piotr Nowak, towarzysz z celi Radosława Agatowskiego. 25-latek o umyśle małego chłopca trafił do więzienia za drobne kradzieże. Choć dla większości ludzi, którzy go poznali jest jasne, że niepełnosprawny intelektualnie chłopak nie powinien trafić do więzienia, to sąd w Koszalinie orzekł inaczej. Historii Radosława Agatowskiego przyjrzała się Renata Kijowska z "Faktów TVN".

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo ws. zabójstwa dziennikarzy TVP Waldemara Milewicza i Mounira Bouamrane w Iraku w 2004 roku z powodu nie wykrycia sprawców. Strona iracka nie ma dokumentów sprawy, a USA w ogóle nie odpowiedziały na wniosek o pomoc prawną.

We wtorek ruch na autostradzie A4 na odcinku pomiędzy węzłem Sośnica w Gliwicach do granicy z województwem opolskim będzie utrudniony. Na czas ćwiczeń służb ratunkowych zostanie zmieniona organizacja ruchu, a autostrada na pewien czas zamknięta. Utrudnienia potrwają nawet 4 godziny.

- Tu nie chodzi o żadną dobrowolność, to jest kolejna zasłona dymna. Tu chodzi o pseudodobrowolność - tak Leszek Balcerowicz zrecenzował dla TVN CNBC przecieki z rządowego raportu na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych, który w całości ma być przedstawiony w najbliższych dniach. Według ekonomisty to zły pomysł, by przenoszenie składek z OFE do ZUS miało działać tylko w jedną stronę.

Kilkaset osób uczestniczyło w zorganizowanym w niedzielę na Jasnej Górze Ogólnopolskim Kongresie Katolików pod hasłem "Stop ateizacji". Przemawiali przedstawiciele duchowieństwa, organizacji katolickich i politycy PiS, wśród nich Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził że” sytuacja w Polsce jest obecnie najtrudniejsza od czasów komunizmu”. Zaznaczył, że "Mamy dzisiaj do czynienia z sytuacją nową i z najpotężniejszym dotychczas atakiem ". O tym w dzisiejszych "Faktach po Faktach" Grzegorz Kajdanowicz będzie rozmawiał z Romanem Giertychem i Pawłem Piskorskim.

- Chciałem pokazać, że jesteśmy otwarci, ciepli, mamy przed sobą przyszłość - powiedział we "Wstajesz i wiesz" sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, komentując swój niedzielny występ na Kongresie Lewicy. Polityk w żywiołowy sposób poprosił wtedy zebranych o zdjęcie marynarek i krawatów, podwinięcie rękawów i odśpiewanie "Międzynarodówki".

Szkoda, że płynie taki sygnał, że na to płyną dotacje budżetowe - stwierdził w programie "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier Janusz Piechociński, odnosząc się do danych dotyczących wydatków partii politycznych m.in. na wino, ubrania, cygara i SPA. Sam jednak "woli", by za każdym razem boisko do gry w piłkę zostało opłacone z konta partii, niż z prywatnych pieniędzy, bo to sprowokowałoby inne pytania.