Kogo prezydent uprzedził o wecie? "Żadnych targów, deali nie było"

[object Object]
Prezydencki minister: żadnych targów nie byłotvn24
wideo 2/22

Prezydent uprzedził o swojej decyzji premiera Morawieckiego i ministra Błaszczaka, który tę ustawę na pewnym etapie przejął - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP. Odniósł się w ten sposób do negatywnych reakcji części prawicowych polityków na weto Andrzeja Dudy do tak zwanej ustawy degradacyjnej.

Prezydent Andrzej Duda w piątek ogłosił, że zdecydował o zawetowaniu tzw. ustawy degradacyjnej. Ustawa pozbawia stopni wojskowych członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i daje możliwość pozbawiania takich stopni osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu".

"Żadnych targów, deali nie było"

- Prezydent podjął decyzję odważną i wiedział, jakie będą tego konsekwencje. Wiedział, że część polityków, sympatyków na prawicy będzie miała mu to za złe - mówił w "Kawie na ławę" Krzysztof Łapiński, prezydencki rzecznik.

Pytany, czy Andrzej Duda długo się wahał, powiedział, że "to już nie ma znaczenia".

Jeszcze w piątek, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, oceniając prezydenckie weto stwierdził, że "bardzo źle się stało dla niepodległości Polski, dla odbudowy niepodległej armii, to zły znak i zła decyzja". Do tych słów odniósł się Łapiński.

- Prezydent jasno mówił, że on nie ma problemu z tym, żeby negatywnie oceniać poprzedni system i ludzi, którzy służyli temu systemowi, szczególnie w aparacie opresji, którzy zwalczali wolnościowe i niepodległościowe aspiracje Polaków. Prezydent wielokrotnie dowodził, że nie ma problemu z negatywną oceną tamtego okresu. Wskazywał na ustawę lustracyjną, której był współautorem, na ustawę dezubekizacyjną, którą podpisał - mówił prezydencki rzecznik, przypominając, że Andrzej Duda, wetując tzw. ustawę degradacyjną wskazywał na mankamenty prawne.

- Prezydent powiedział, że tak ważną ustawę trzeba przygotować dobrze i spokojnie, żeby nie miała żadnych mankamentów prawnych. Jeśli chcemy rozliczać przeszłość czy osoby, które wtedy łamały prawo, postępowały niegodnie, to musimy być poprawni pod każdym względem - dodał Łapiński.

Minister w Kancelarii Prezydenta RP był pytany, czy Andrzej Duda swoje weto konsultował z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Prezydent uprzedził o swojej decyzji premiera Morawieckiego i ministra Błaszczaka, który tę ustawę na pewnym etapie przejął - powiedział.

Nie sprecyzował, kiedy Duda poinformował o swojej decyzji przedstawicieli rządu.

- Żadnych jakichś targów, deali nie było. Oczywiście, jakbym dawał dowody, że nie było, to pewnie znajdą się osoby, publicyści, politycy, którzy będą twierdzić, że to jest jakaś ustawka. Czasami emocjonalne reakcje polityków obozu dobrej zmiany pokazują, że to było zaskoczenie dla części osób - stwierdził Łapiński.

Kluzik-Rostkowska: sprawa ustawy degradacyjnej to temat zastępczy
Kluzik-Rostkowska: sprawa ustawy degradacyjnej to temat zastępczytvn24

Kluzik-Rostkowska: sprawa ustawy degradacyjnej to temat zastępczy

Joanna Kluzik-Rostkowska z PO, zaznaczyła, że nie ograniczałaby dyskusji o tak zwanej ustawie degradacyjnej do osób generałów Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka i Mirosława Hermaszewskiego. - Myślę, że środowiskom, które obawiały się, że za tą ustawą pójdzie ustawa obniżająca emerytury tych oficerów, decyzja (prezydenta - red.) przyniosła ulgę - oceniła.

- Posłem, który był odpowiedzialny za tę ustawę z ramienia PiS, jest były oficer Wojska Polskiego. Człowiek, który zaczynał służbę w 1969 roku, czyli wtedy, gdy generał Jaruzelski był ministrem obrony narodowej i był w tej czynnej służbie wojskowej do 1994 roku. Odszedł jako major. Ten człowiek na komisji obrony narodowej tłumaczył nam, że od 30 lat bolało go, że generał Jaruzelski nie został zdegradowany - mówiła była minister edukacji o pośle Michale Jachu z PiS.

- Nie dość, że ta ustawa przeszła przez Sejm błyskawicznie, była tam dobę, to jeszcze reprezentował ją ktoś, kto był absolutnie niewiarygodny. Jak ktoś, kto współpracował z generałem Jaruzelskim przez 20 lat, może nagle wchodzić na mównicę i mówić, że go to bolało? - pytała.

Kluzik-Rostkowska oceniła, że polska polityka zdegradowała się tak mocno, że "nie postrzegamy prezydenta Dudy jako osobę samodzielną, więc natychmiast szukamy drugiego dna".

- Zastanawiamy się czy on to zrobił po złości, czy on to zrobił, bo się dogadał. Wszystko jedno jaka była intencja prezydenta, ważne, że ta ustawa została zawetowana. Czas na degradacje był bardzo długi. Sam temat został wprowadzony jako temat zastępczy, co PiS czyni bardzo często - podkreśliła.

Jakubiak: uwagi prezydenta mogą poprawić tę ustawę
Jakubiak: uwagi prezydenta mogą poprawić tę ustawętvn24

Jakubiak: uwagi prezydenta mogą poprawić tę ustawę

Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, ocenił, że "należy sferę emocjonalną oddzielić od pragmatycznej i merytorycznej".

- Prezydent merytorycznie zwrócił uwagę na wady zawarte w tej ustawie, która była przeciągnięta przez Sejm w ciągu jednego dnia. Mnie się coś podobnego w Sejmie jeszcze nie zdarzyło - ocenił poseł.

Jakubiak, zwrócił uwagę, że poseł Jach, który jest przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej, "wykonał rozkaz i tyle".

- Wszystko na to wskazywało, że nawet pola do dyskusji nie ma. Jest zapis, tak ma przejść i koniec. Tutaj w programie mówiłem o swoich wątpliwościach związanych ze ściganiem i karaniem ludzi, którzy już nie żyją. Wewnętrznie we mnie zgody na to nie było. Natomiast sama idea i waga tej ustawy, spowodowały, że za nią zagłosowałem - przyznał Jakubiak.

- Prawda jest taka, że te merytoryczne poprawki (ze strony prezydenta -red.), mogą jedynie tej ustawie zrobić dobrze - dodał.

"Wnioski z tej historii powinny być wyciągnięte"
"Wnioski z tej historii powinny być wyciągnięte"tvn24

"Wnioski z tej historii powinny być wyciągnięte"

Tadeusz Cymański (Solidarna Polska) przypomniał, że już podkreślał w "Kawie na ławę", że idea rozliczenia władz komunistycznych nie podlega wątpliwości, a dyskusja dotyczy tego, jak to zrobić.

- Jestem przerażony komentarzami niektórych moich kolegów, nie dlatego, żebym był święcie zapatrzony w prezydenta - mówił Cymański. - Czy ktoś przytomny naprawdę będzie uważać, że prezydent Duda będzie bronił Jaruzelskiego i Kiszczaka? - pytał poseł.

- Jestem wiarygodny, bo z PiS odszedłem. Wiem co mówię - mówił poseł.

Cymański podkreślił wagę "jedności współpracy, nawet przy pewnych perturbacjach i błędach". Ocenił również, że przy tej ustawie błędy zostały poczynione.

Poseł przypomniał, że "prezydent powiedział (informując o wecie - red.), że on uprzedzał, apelował i sygnalizował swoje wątpliwości" (dotyczące ustawy - red.). - Myślę, że z tej historii wnioski powinny być wyciągnięte i prezydent bronił - jak rozumiem - prawa do obrony. Jeżeli zbrodniarze w Norymberdze mieli obrońców, to każdy, nawet najgorszy z najgorszych, ma do tego prawo - stwierdził Cymański.

Kluzik-Rostkowska przerwała wywód Cymańskiemu pytaniem: - Tadeusz, ale gdzie ty byłeś, gdy była debata na temat tej ustawy? Mogłeś wtedy to wszystko powiedzieć.

Cymański odpowiedział, że był wtedy na komisji finansów.

"Prezydent nie stracił słuchu społecznego"
"Prezydent nie stracił słuchu społecznego"tvn24

"Prezydent nie stracił słuchu społecznego"

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL, "prezydent uratował po raz kolejny PiS-owi skórę".

- Aspekt polityczny jest podobny do tego, co się działo w lipcu w sprawie sądów. Wtedy też było wielkie oburzenie wśród niektórych posłów PiS, wśród niektórych zwolenników (prawicy - red.), że nie będą popierać już prezydenta Dudy. Co się stało po zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS? Prezydentowi i PiS-owi wzrosło poparcie. Sytuacja może się powtórzyć. Prezydent w przeciwieństwie do obozu rządzącego nie stracił słuchu społecznego - ocenił Kosiniak-Kamysz.

- Ta ustawa miała dotknąć generała Jaruzelskiego, ale on nigdy się o niej nie dowie. Chyba, że go dobry Pan Bóg o tym poinformuje, że został zdegradowany - dodał.

- Myślę, że rządzący dzisiaj nie dostrzegają zbawiennych skutków politycznych tej decyzji. Ale to nie pierwszy raz - ocenił szef PSL.

"Tych zarzutów było mnóstwo"
"Tych zarzutów było mnóstwo"tvn24

"Tych zarzutów było mnóstwo"

Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak z Nowoczesnej przypomniała, że mniej więcej w podobnym składzie politycy rozmawiali już o tej ustawie w "Kawie na ławę". - Już wtedy mówiliśmy ile niesie ona za sobą nieprawidłowości, jak niezgodna jest z obowiązującym w Polsce prawem - powiedziała Dolniak.

Zwróciła uwagę na kwestię decydowania o degradacji w stosunku do generałów przez prezydenta a do niższych rangą oficerów przez ministra obrony narodowej. - Tych zarzutów było mnóstwo - podkreśliła.

Zaapelowała do rządzących o roztropność przed przyjęciem nowego prawa, a nie kiedy "mleko już się rozlało i mamy problem, dyskutujemy jak z tego wyjść". - Mamy pewną kolejność tych ustaw, które pokazują, jak powstaje problem, gdy nie słucha się roztropnych i rozsądnych uwag - mówiła.

- Pan prezydent używał takiego sformułowania, że ta ustawa sprzeczna jest z demokratycznymi zasadami państwa prawa. Zawsze, gdy to słyszę w ustach głowy państwa, to chciałabym, żeby to było powtarzane przy każdej ustawie. Niestety, tak nie jest - oceniła Dolniak.

- Prawo nie jest indywidualne, nie tworzy się go dla konkretnej osoby, tylko ma charakter uniwersalny - podsumowała.

CAŁY PROGRAM "KAWA NA ŁAWĘ" TVN24

Autor: tmw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Meksyku i Kanady już zapowiedziały cła odwetowe.

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak przekazała policja w Żyrardowie, jedna osoba zginęła, a dwie są ranne. Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl ustalił nieoficjalnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd.

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Źródło:
tvn24.pl

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

11-letni Paweł zginął, a Kuba do dzisiaj leczy się z traumy po tym, jak w Humniskach na Podkarpaciu w chłopców samochodem wjechała 78-letnia kobieta. Dzieci szły poboczem, bo przy drodze nie ma chodnika. Miejscowi włodarze po tragedii obiecali jego budowę, ale na pytanie o to, kiedy powstanie, odpowiedzieć nie potrafią. Mieszkańcy są rozczarowani: - Mimo tragedii ta sprawa dla nikogo nie jest priorytetem - mówią.

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Źródło:
tvn24.pl

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN

Serbscy studenci zorganizowali kolejny masowy protest i zablokowali mosty na Dunaju w Nowym Sadzie, gdzie trzy miesiące temu doszło do katastrofy budowlanej. Jeden z mostów został zablokowany na 24 godziny, do niedzielnego popołudnia. W demonstracji wzięły udział dziesiątki tysięcy osób.

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Źródło:
Reuters, Associated Press

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Jest się czym przejmować, ale nie ma się czego bać - mówił na nagraniu premier Donald Tusk, odnosząc się do aktualnej sytuacji międzynarodowej. Według Tuska Polska ma "dobrą odpowiedź na te kryzysy". - Uzyskaliśmy naprawdę autentyczne przywództwo w Europie, a za chwilę możemy mieć niezależnego, mądrego, silnego, ale przyjaznego prezydenta. Wszystko jest w naszych rękach - powiedział szef rządu.

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP

Policjanci z hrabstwa El Dorado w stanie Kalifornia przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Pomogli psu, który spadł 60 metrów w dół wodospadu. Jak podały lokalne media, zwierzę doznało obrażeń.

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Źródło:
sacbee.com, CNN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwa ciała znaleziono w rzece Dee w szkockim Aberdeen. Prawdopodobnie są to poszukiwane siostry Huszti - przekazały w sobotę brytyjskie media. Pochodzące z Węgier Eliza i Henrietta zaginęły w ubiegłym miesiącu w okolicach portu leżącego nad rzeką.

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Źródło:
PAP

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Ornitolodzy z Florydy są zdruzgotani śmiercią dwóch młodych bielików amerykańskich. Ptaki najprawdopodobniej zjadły zwierzę zakażone ptasią grypą. Młode nie zdążyły nawet otrzymać imion.

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Źródło:
CNN

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w powiecie nyskim (woj. opolskie). W środku było dwóch mężczyzn, nie udało się ich uratować. Policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku.

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Źródło:
TVN24

Jak działają kamery na rondzie Wojnara we Włochach? Ze statystyk drogowców wynika, że tylko w pierwszych kilkunastu dniach od uruchomienia zarejestrowały niemal 800 wykroczeń. Ich zadaniem jest wyłapywanie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zapewnień o rozliczeniu willi plus było dużo, ale kiedy zajrzymy do kasy państwa, to okaże się, że z 40 milionów złotych, które Przemysław Czarnek rozdał, wróciło 3,5 miliona - mówiła na antenie TVN24 Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl. - Widzimy, że te procedury się dłużą. Docierają też do nas sygnały o tym, że w ministerstwie istnieją pewne braki kadrowe osób, które mogłyby to skutecznie rozliczać - powiedział Piotr Szostak.

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

Źródło:
TVN24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl