Pięć tysięcy osób biegnie dla Orkiestry. WOŚP gra po raz dwudziesty szósty

Polska

Pięć tysięcy osób biegnie w Warszawie dla WOŚPtvn24
wideo 2/36

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. i nie zamierza przestać. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami miało wyjść 120 tysięcy wolontariuszy.

16:45

CIĄG DALSZY NASZEJ RELACJI TUTAJ

15:55

Coraz bliżej 20 mln zł. Aktualny stan konta WOŚP to 18 266 563 zł.

15:48

Pięć lat temu Mateusz Kucharczyk z Rudy Śląskiej postanowił, że będzie zbierał podpisy znanych osób i w ten sposób wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Nie dręczę, nie klękam przed samochodem, nie łapię w drodze po przysłowiowe bułki. Jestem kulturalny. Czekam, aż gwiazda pójdzie do toalety, na ten moment, kiedy będzie bez ochroniarzy - Mateusz opowiada, jak zdobywał autografy, które wesprą WOŚP.

15:27
Anna Starmach przekazała na aukcję swój najcenniejszy przedmiottvn24
15:25

16 777 346 zł - tyle wskazywał licznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 15:24.

15:25

Kapelusz od Marcina Prokopa, piłka od Oliviera Janiaka, suknia ślubna od Anny Starmach, polonez od Filipa Chajzera, obraz Edwarda Dwurnika od Moniki Olejnik, udział w "Szkle kontaktowym". To niektóre atrakcje oferowane przez gwiazdy TVN na aukcjach, z których dochód przekazany zostanie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

14:58

O godzinie 14:57 Orkiestrowy licznik wskazywał kwotę: 15 543 054 zł.

14:55

Pięciotysięczny tłum rozgrzewał się przed 12. biegiem "Policz się z cukrzycą" na warszawskim pl. Defilad.

Rozgrzewka przed wielkim biegiemtvn24
14:48

Ma dopiero siedem lat, ale dzielnie działa dla WOŚP. Pomaga, bo sama taką pomoc otrzymała. Jagienka jest wolontariuszką w olsztyńskim szpitalu. Jak sama mówi, postara się, by puszka była pełna.

14:42

"Dziękuję wolontariuszom kwestującym dziś, pomimo zimna, na rzecz najmłodszych pacjentów" - napisał minister zdrowia Łukasz Szumowski na Twitterze.

14:23

Filip Chajzer opowiedział o wystawionym przez siebie na aukcji "jedynym w swoim rodzaju" polonezie, który został wystylizowany jak z filmu "Powrót do przeszłości". Powiedział, że było to jego marzeniem, żeby stworzyć taki swoisty wehikuł czasu.

13:57

Stan konta WOŚP o godz. 13:55 to: 13 137 324 zł.

13:43

13:42

Chcesz poczuć wiatr niczym marynarz pięć wieków temu? Szkuta o wdzięcznej nazwie "Oskar Kolberg" może zabrać w podróż w czasie. Zbudowana jest przez ekipę pasjonatów, którzy wzorowali się na XV-wiecznych szkutach wiślanych. Niezwykły rejs można wylicytować na aukcji, a całość zysku wesprze 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13:23

Kwota na koncie rośnie w błyskawicznym tempie. Aktualny stan to 12 260 267 zł.

13:18

Tysiące imprez w Polsce i na całym świecie. Koncerty, biegi, aukcje. Wszystko dla rozgrzania, po raz dwudziesty szósty, serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co się będzie działo.

13:06

Aktualny stan konta WOŚP: 11 129 744 zł.

12:45

"Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc #Caritas #WOŚP" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

12:42

Licznik WOŚP przekroczył kolejny milion. Aktualny stan konta to: 10 158 961 zł.

12:37

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy nie umrzesz z głodu. Kolacja ugotowana przez Roberta Biedronia, czy ta zjedzona w towarzystwie Łukasza Jakóbiaka? A może obiad z Katarzyną Lubnauer? A piwko z Januszem Palikotem? Można zabrać osobę towarzyszącą!

12:10

Wybitny malarz, wielka okazja - można pomóc dzieciom - zachęcała dziennikarka TVN24 Monika Olejnik. Przekazała na licytację WOŚP "Pejzaże" Edwarda Dwornika. - Pomagam rokrocznie. Pierwszy raz 26 lat temu, mój synek miał 6 lat. To jest szczególna historia, bo jest wcześniakiem. Teraz jak zbieramy pieniądze dla wcześniaków, to szczególnie mnie to wzrusza - dodała Olejnik.

Monika Olejnik przekazała na WOŚP obraz Edwarda Dwurnikatvn24
11:58

Małgorzata Rozenek-Majdan z synami i Radosław Majdan włączyli się w zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przekazali na licytację 26. Finału WOŚP piłkę z autografami zawodników reprezentacji Polski, którą piłkarze podpisali po zwycięskim meczu z Czarnogórą. Ten mecz dał awans reprezentacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Para przekazała też na licytację przejażdżkę samochodem rajdowym w roli pilota.

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przekazali piłkę z autografami piłkarzy reprezentacjitvn24
11:53

Już ponad 1700 złotych trzeba dać, by mieć możliwość nazwania najmłodszej lwicy z gdańskiego zoo. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można też powalczyć dziś o inny "lwi" rarytas – autentyczny odlew kociej łapy.

Nazwij lwicę. Wystarczy wziąć udział w licytacji Orkiestrytvn24
11:28

Coraz więcej czerwonych serduszek na naszej wielkiej mapie orkiestrowych serc. Pokazujecie nam, jak gracie i gdzie gracie z WOŚP w czasie 26. finału. Są zdjęcia, relacje wideo, albo po prostu ciepłe słowa - z całej Polski i z wielu miejsc na całym świecie. W niedzielę przed południem uzbierało ich się już 350 i liczba ta z każdą minutą rośnie.

11:06

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 9 103 221 zł.

10:56

120 tysięcy wolontariuszy wspiera 1700 sztabów WOŚP w różnych zakątkach świata. Oto jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza Orkiestry.

10:48

Nasi reporterzy - Mateusz Misza i Karolina Wiśniewska - na żywo relacjonują w mediach społecznościowych to, co dzieje się w głównym namiocie WOŚP.

10:25

W powszechnej świadomości wspierać WOŚP nie chcą duchowni. Znaleźli się jednak tacy, którzy chcą i zbierają. Ich powołaniem jest niesienie pomocy, ale mają różne pasje: trójbój siłowy klasyczny, kulturystyka, żużel czy jeździectwo. Jak mówią, dobrem trzeba się dzielić.

10:17

Po godzinie 10. licznik 26. Finału WOŚP przekroczył kolejny milion. Aktualny stan licznika to: 8 207 324 zł.

09:34

Nie ma w Twojej okolicy wolontariuszy z puszkami? Pomagać można w różny sposób. Sprawdź jak można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

09:23

Marcin Gortat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Występujący w NBA polski koszykarz przekazał piłkę meczową z podpisami wszystkich zawodników drużyny Washington Wizards.

Marcin Gortat gra z WOŚPtvn24
09:13

Chcesz mieć własnego Roberta Lewandowskiego? Teraz to możliwe. Piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski przekazał na licytację swoją figurę zbudowaną z klocków LEGO. Cały dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

09:10

Owsiak: dziś będziemy zbierali pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków

Relacja na TVN24 i tvn24.pl!

Owsiak: dziś będziemy zbierali pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodkówtvn24
09:07

Na antenie TVN24 trwa relacja z głównego sztabu WOŚP w Warszawie, a także relacje naszych reporterów z całej Polski. Prezentujemy ciekawe przedmioty z licytacji, pokazujemy pracę wolontariuszy i relacjonujemy wydarzenia towarzyszące 26. Finałowi WOŚP.

08:55

Od początku działalności WOŚP zebrała 825 milionów złotych, które przeznaczyła na sprzęt, programy medyczne i pomoc indywidualną. W trakcie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazujemy, co udało się kupić dzięki dotychczasowym zbiórkom.

08:49

7 631 350,00 złotych - tyle na tę chwilę ma na koncie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Śledź licznik 26. Finału WOŚP na bieżąco w naszym serwisie specjalnym.

08:43

Na ulicach w całej Polsce pojawi się 120 tysięcy wolontariuszy. Jak ich rozpoznać? Mają ze sobą puszkę, serduszka i przede wszystkim identyfikator. To dzięki niemu możemy mieć pewność, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR.

08:38

Pomagać w zbieraniu pieniędzy można na wiele sposobów. To już nie tylko tradycyjne puszki i licytacje w Internecie.

08:36

Przez cały dzień będziemy pokazywać jak gra Orkiestra w całej Polsce. Nasi reporterzy pokażą pracę sztabów i na bieżąco będą przekazywać informacje o tym co dzieje się w ramach WOŚP-u.

Orkiestra gra w Poznaniu. Relacja reporterki TVN24tvn24
08:31

#WOSPwTVN24. Pokazujemy, jak grają Wasze serca! Przesyłajcie nam swoje relacje i stwórzmy razem Wielką Mapę Orkiestrowych Serc!

Wystarczy, że zamieścisz publiczny post na Facebooku, Twitterze lub Instagramie wraz z hasztagiem #WOSPwTVN24 oraz hasztagiem z nazwą swojej miejscowości (np. #warszawa lub #londyn), a Twoja relacja może się znaleźć na wielkiej mapie orkiestrowych serc.

Swoją relację możesz przesłać również poprzez Kontakt 24. I tą drogą może ona trafić na naszą mapę orkiestrowych serc. Wszystkie materiały mają szanse pojawić się na portalu i antenie TVN24. Bądźcie z nami w ten szczególny dzień!

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2018

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się ogromnym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji i gospodarzem transmisji telewizyjnej jest Grupa TVN. Relacje z Finału można przez cały dzień śledzić na kanałach TVN, TVN24 oraz HGTV. Relacje naszych reporterów oraz Wielka Mapa Orkiestrowych Serc z Waszymi relacjami na bieżąco na tvn24.pl.

Autor: mnd, tmw//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN Warszawa

Magazyny:
Raporty: