Wielki dzień na pierwszych stronach gazet. Tak informowano o wejściu Polski do NATO

Źródło:
tvn24.pl
"Fakty" TVN z 12 marca 1999 roku
"Fakty" TVN z 12 marca 1999 rokuFakty TVN, 1999
wideo 2/4
"Fakty" TVN z 12 marca 1999 rokuFakty TVN, 1999

Dokładnie 25 lat temu, 12 marca 1999 roku, Polska stała się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wydarzeniu temu towarzyszyły ogromne emocje, które wciąż widać przy wracaniu do wiadomości z tamtego dnia. Wieczorne wydanie "Faktów" TVN poświęciło wejściu Polski do NATO łącznie aż 23 minuty, temat ten był również na czołówkach niemal wszystkich polskich gazet.

"Dokładnie w tej chwili Polska staje się członkiem NATO" - tymi słowami przywitał widzów "Faktów" TVN 12 marca 1999 roku prowadzący je Tomasz Lis. "Zaczynamy oczywiście od tego wielkiego wydarzenia, które będzie w podręcznikach historii, a o którym nasi ojcowie i dziadowie mogli tylko marzyć" - mówił.

Tematowi wejścia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego przeszło półgodzinne wydanie "Faktów" poświęciło wówczas łącznie aż 23 minuty. Nie zabrakło m.in. relacji z oficjalnego składania dokumentów ratyfikacyjnych w miejscowości Independence w stanie Missouri, uroczystości z udziałem polskiego rządu przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, czy relacji o stanie polskiej armii w chwili wchodzenia do Sojuszu. Dużo miejsca poświęcono także ówczesnemu konfliktowi pomiędzy byłym prezydentem Lechem Wałęsą oraz urzędującym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, którzy zgodzili się podać sobie ręce w tym wyjątkowym dniu - co, jak się później okazało, ostatecznie nie doszło jednak do skutku.

Lech Wałęsa o wejściu do NATO. "Fakty" TVN z 12 marca 1999 roku
Lech Wałęsa o wejściu do NATO. "Fakty" TVN z 12 marca 1999 rokuFakty TVN, 1999

ZOBACZ TEŻ: Czym jest i jak działa NATO? Członkostwo to przywilej, ale też zobowiązanie

Gazety o wejściu do NATO

Także niemal wszystkie polskie gazety na pierwszych stronach relacjonowały uroczystości towarzyszące wejściu Polski do NATO, a także pisały o reakcjach światowych przywódców.

"Jeśli dziś piątek, to jesteśmy w NATO" - brzmiał nagłówek "Gazety Wyborczej" z 12 marca 1999 roku. "Dziś wieczorem, około 19.15 naszego czasu, w niewielkiej miejscowości Independence (Niepodległość), tam gdzie Harry Truman ogłosił powstanie NATO, Polska wejdzie do Paktu. Będziemy mieli 18 sojuszników, którzy, jeśli trzeba, staną w naszej obronie" - pisała wtedy gazeta.

"Gazeta Wyborcza" z 12-marca 1999

"GW" na pierwszej stronie 12 marca opublikowała także krótki artykuł napisany przez Billa Clintona, ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. "Teraz jesteśmy nie tylko przyjaciółmi, ale również sojusznikami" - stwierdzał Clinton. Prezydent USA podkreślał, że bezpieczeństwo Ameryki powiązane jest z bezpieczeństwem Polski. Ma ono bowiem "zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo Europy, a bezpieczeństwo Europy jest kluczowe dla bezpieczeństwa USA".

Z kolei w "Rzeczpospolitej" z 12 marca, pod nagłówkiem "Polska przystępuje do NATO" podkreślano, że "według sekretarza generalnego NATO Javiera Solany przyjęcie Czech, Węgier i Polski do sojuszu oznacza przezwyciężenie podziału Europy".

"Rzeczpospolita" z 12 marca 1999

Krytycznych emocji nie krył z kolei "Nasz Dziennik" w artykule zatytułowanym "Co Polska NATO?" z 12 marca. Stwierdzano w nim, że "to, co się dziś stało", można opisać słowami: "rządzący Polską nie mają pomysłu na Polskę". Stwierdzano też, że po 1989 roku "żadne polityczne gremium nie podjęło się wypracowania wizji niezależnej polityki polskiej".

"Nasz Dziennik" z 12 marca 1999 rokutvn24.pl

"Super Express" 13 marca na pierwszej stronie umieścił natomiast tytuł "NATO na zgodę" ze zdjęciami Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Gazeta skupiała się na fakcie, że "w dniu przystąpienia Polski do NATO Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski postanowili się pogodzić", nazywając jednocześnie naszą akcesję do Sojuszu "wielkim dniem polskiej polityki".

"Super Express" z 13 marca 1999 rokutvn24.pl

Przystąpienie do NATO była najważniejszym tematem również w kolejnych dniach, gdy prasa szczegółowo wyjaśniała czym jest Sojusz i na czym polega członkostwo w nim. Szczególnie podkreślano znaczenie 5. artykułu traktatu waszyngtońskiego, zgodnie z którym napaść na którekolwiek państwo członkowskie stanowi napaść na wszystkie.

W wydaniu weekendowym z 13-14 marca, zatytułowanym "Dzień dobry w NATO", "GW" opisuje: "siedem lat starań o wejście do Sojuszu zamknęło się w jednym geście - sekretarz stanu USA Madeleine Albright podniosła do góry trzymane w obu rękach teczki z protokołami o przystąpieniu Polski, Czech i Węgier do NATO. Dokładnie w tym momencie Polska została objęta gwarancjami bezpieczeństwa NATO i sama udzieliła ich wszystkim 18 sojusznikom".

"Gazeta Wyborcza" z 13-14 marca 1999

Z kolei "Rz" wydanie weekendowe zatytułowała "W sojuszu czyli w domu". "W komentarzach prasy zagranicznej pisano, że wyznaczona w Jałcie linia podziału kontynentu przesuwa się o tysiąc kilometrów na wschód" - podkreślała wówczas gazeta.

"Rzeczpospolita" z 13-14 marca 1999

Polska w NATO - tak pisała prasa

Bardziej komentarzowy charakter miały także artykuły w polskich tygodnikach. "Polityka" z 13 marca 1999 roku na okładce umieściła zdjęcie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na poligonie Pomorskiego Okręgu Wojskowego, opatrzone nagłówkiem "Polska w NATO. Gdzie jest wróg?". Gazeta pisała, że "minęła już zimna wojna i mało prawdopodobne jest, by sojusznikom zagrażała rozmyślna agresja. Otwiera się jednak era nowych niebezpieczeństw, także niosących zniszczenie i osłabiających kraj".

Autor pisał m.in. o ryzyku związanym z niestabilną sytuacją w Rosji, bronią jądrową, konfliktami lokalnymi, klęskami naturalnymi, czy terroryzmie. Tygodnik zwracał także uwagę, że zanim Polskę przyjęto do Paktu, dokładnie analizowane było to, jakie wnosimy do NATO atuty, a jakie własne zagrożenia.

"Polityka" z 13 marca 1999

Z kolei na okładce tygodnika "Wprost" z 14 marca znalazł się fotomontaż przedstawiający Billa Clintona ściskającego dłoń Józefa Piłsudskiego, pod nagłówkiem brzmiącym: "Czas NATO". "Polska flaga powoli wznosi się na maszt, by już na stałe zawisnąć obok flag państw członkowskich NATO. To scena, która jeszcze dziesięć lat temu mogła się pojawić tylko w powieści z gatunku political fiction" - pisała gazeta. "Oto zamyka się historyczna parabola, realizuje się zapoczątkowane w czasie walki o niepodległość pragnienie Polaków, by wstąpić do rodziny państw bezpiecznych i gwarantujących bezpieczeństwo", podkreślał "Wprost".

Tygodnik zauważał także, że piątkowe uroczystości były tylko początkiem "procesu, który ma wyznaczyć Polsce rolę w sojuszu, a jednocześnie zapewnić naszemu krajowi miejsce w europejskim systemie bezpieczeństwa". "Jako nowy członek NATO mamy ambicję zajęcia istotnego miejsca na wschodniej flance sojuszu (...). Najtrudniejszym zadaniem jest bez wątpienia dostosowanie polskiej armii do standardów natowskich" - pisano.

"Wprost" z 14 marca 1999

ZOBACZ TEŻ: Które państwa NATO nie wydają dwóch procent PKB na obronność? Długa lista

Polska flaga w siedzibie NATO

Prasa szeroko odnotowała także symboliczne wydarzenie, do którego doszło niedługo po wejściu Polski do NATO. 16 marca przed główną siedzibą Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli odbyło się oficjalne wciągnięcie na maszty flag Polski, Czech oraz Węgier. "Polska flaga, jako jedna z 19 flag państw członkowskich NATO, została we wtorek rano wciągnięta na maszt przed głównym wejściem do siedziby Sojuszu w Brukseli. Biało-czerwona chorągiew zawisła między norweską i portugalską" - pisała gazeta "Nasz Dziennik" 17 marca.

"Chwilę później premier Jerzy Buzek zajął odtąd już stałe miejsce przedstawiciela naszego kraju w najwyższym organie decyzyjnym NATO, Radzie Północnoatlantyckiej. W ten sposób zakończył się rozpoczęty w lipcu 1997 roku w Madrycie proces włączenia Polski do sojuszu" - pisała z kolei "Rz" z 17 marca.

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości

Ekolodzy i sąsiedzi Chin obawiają się konsekwencji budowy zapory wodnej, którą Pekin wznosi w Tybecie. Choć ma to być największy tego typu obiekt na świecie, nie podano szczegółów projektu. - Dyskrecja Chin podsyca nieufność - ocenia ekspertka cytowana przez "The New York Times".

"Wielki i tajemniczy projekt" na pograniczu budzi obawy sąsiadów

"Wielki i tajemniczy projekt" na pograniczu budzi obawy sąsiadów

Źródło:
The New York Times, tvn24.pl

Byli szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego zostali uznani przez Prokuraturę Krajową za pokrzywdzonych bezprawnym działaniem prokuratury. Śledczy mieli bezprawnie, bo bez dowodów, postawić zarzuty rzekomej współpracy z rosyjskimi służbami generałowi Piotrowi Pytlowi i generałowi Januszowi Noskowi - ustalił dziennikarz "Superwizjera" TVN i tvn24.pl Maciej Duda.

Byli szefowie SKW uznani za pokrzywdzonych. Wcześniej posądzano ich o współpracę z Rosjanami

Byli szefowie SKW uznani za pokrzywdzonych. Wcześniej posądzano ich o współpracę z Rosjanami

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek opublikowany został list gończy za Dawidem Danielem Złotkowskim, który w centrum Głogowa (Dolnośląskie) próbował potrącić autem przechodniów. Wcześniej decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu wydał sąd.

Próbował taranować przechodniów. Wydano za nim list gończy

Próbował taranować przechodniów. Wydano za nim list gończy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Na Bielanach zderzyły się toyota i kia. Kierowca toyoty trafił do szpitala. Okazało się, że nie było to pierwsze poniedziałkowe zdarzenie z jego udziałem.

Zderzył się z innym autem dwa razy w ciągu jednego dnia, nie miał polskiego prawa jazdy

Zderzył się z innym autem dwa razy w ciągu jednego dnia, nie miał polskiego prawa jazdy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rozpowszechniany przekaz brzmi alarmująco: oto niemieckie konsorcjum ma pierwszeństwo na wydobywanie węgla ze złoża na Śląsku, a Jastrzębska Spółka Węglowa "musiała ustąpić Niemcom". Wyjaśniamy, o co naprawdę chodzi w tej historii.

Niemcy "mają pierwszeństwo" do polskiego złoża węgla? Potrójna manipulacja

Niemcy "mają pierwszeństwo" do polskiego złoża węgla? Potrójna manipulacja

Źródło:
Konkret24

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwyciężyłby zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów prezydenckich w maju - wynika z nowego sondażu Opinia24. Na drugim miejscu znalazł się kandydat PiS Karol Nawrocki, a na trzecim Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Najnowszy sondaż prezydencki

Najnowszy sondaż prezydencki

Źródło:
Opinia24

Proboszcz bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zainstalował na dachu świątyni panele fotowoltaiczne. Przekonuje, że instalacji nie widać z dołu, więc nie burzy "wizerunku architektonicznego kościoła". Poza tym panele są zamontowane w bezpieczny sposób. Chociaż ksiądz zapłacił już mandat nałożony przez pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, ma nadzieję, że instalację uda się ocalić. - Instalacji fotowoltaicznych na średniowiecznych, gotyckich, zabytkowych kościołach w Gdańsku po prostu być nie może - komentuje z kolei rzecznik konserwatora.

Fotowoltaika na dachu średniowiecznego kościoła. Proboszcz zapłacił mandat, ale paneli nie ściągnął

Fotowoltaika na dachu średniowiecznego kościoła. Proboszcz zapłacił mandat, ale paneli nie ściągnął

Źródło:
TVN24

Krokodyl pojawił się na plaży w australijskim stanie Queensland. Nietypowy gość wywołał spore zamieszanie wśród plażowiczów - zwierzęta te dość rzadko zapuszczają się tak daleko na południe stanu. Gad szybko znikł ludziom z oczu, a lokalne służby starają się go znaleźć i zabezpieczyć.

Nietypowy widok na plaży. "Nie mogłam uwierzyć własnym oczom"

Nietypowy widok na plaży. "Nie mogłam uwierzyć własnym oczom"

Źródło:
ABC News

Szefowie resortów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej w poniedziałek jednomyślnie zdecydowali o przedłużeniu sankcji gospodarczych na Rosję. Wcześniej sprawę przedłużenia sankcji blokowały Węgry. "Pozwoli to na dalsze pozbawianie Moskwy przychodów służących finansowaniu jej wojny" - podkreśliła szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas.

Unia przedłuża sankcje na Rosję. "Musi płacić za szkody, które wyrządza"

Unia przedłuża sankcje na Rosję. "Musi płacić za szkody, które wyrządza"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

Janusz Palikot opuścił w poniedziałek areszt śledczy we Wrocławiu. Były poseł i biznesmen wpłacił 2 miliony złotych kaucji, na co miał czas do końca stycznia. Palikot trafił do aresztu w październiku ubiegłego roku, jest podejrzany o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilku tysięcy osób na kwotę blisko 70 milionów złotych. - Jestem człowiekiem niewinnym, co udowodnię - mówił po opuszczeniu aresztu.

Janusz Palikot opuścił areszt, uzbierał dwa miliony złotych

Janusz Palikot opuścił areszt, uzbierał dwa miliony złotych

Źródło:
PAP

Z ciężarówki przewożącej materiały budowlane podczas zakrętu wypadł pręt i wbił się w auto jadące tuż za nim - przekazała straż pożarna. Dwie osoby są ranne.

Pręt wbił się w jadące auto. Są ranni

Pręt wbił się w jadące auto. Są ranni

Źródło:
TVN24

Artur Olech został odwołany ze stanowiska prezesa PZU. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza - poinformowała spółka w komunikacie. Rada powołała jednocześnie Andrzeja Klesyka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu.

Prezes PZU odwołany

Prezes PZU odwołany

Źródło:
PAP

Nowa Zelandia złagodziła przepisy wizowe dla osób pracujących zdalnie - pisze BBC. Tamtejsze władze mają nadzieje, że pobudzi to rozwój turystyki. 

Łagodzą przepisy wizowe, aby przyciągnąć "cyfrowych nomadów"

Łagodzą przepisy wizowe, aby przyciągnąć "cyfrowych nomadów"

Źródło:
BBC

Tylko w niedzielę aresztowano 956 imigrantów przebywających w USA nielegalnie. Według doniesień "Washington Post" Donald Trump nakazał wypełniać normy aresztowań na poziomie do 1,5 tys. osób dziennie, ponieważ był niezadowolony z dotychczasowego tempa operacji.

Największa dzienna liczba aresztowań imigrantów. "Washington Post": Trump zlecił wypełnianie norm

Największa dzienna liczba aresztowań imigrantów. "Washington Post": Trump zlecił wypełnianie norm

Źródło:
NBC News, PAP, "Washington Post"

To był szalony, przepiękny dzień, do którego się bardzo mocno przygotowywaliśmy, który jest wynikiem pracy całej naszej 70-osobowej fundacji - mówił na konferencji prasowej prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji podsumowującej 33. Finał. 26 marca dowiemy się, ile ostatecznie WOŚP zebrała w trakcie tegorocznego Finału.

"Szalony, przepiękny dzień". Owsiak podsumował 33. Finał WOŚP

"Szalony, przepiękny dzień". Owsiak podsumował 33. Finał WOŚP

Źródło:
TVN24

Państwowa Komisja Wyborcza nie zajęła w poniedziałek stanowiska w sprawie pisma, jakie do PKW skierował minister finansów Andrzej Domański. Chodzi o sprawozdanie komitetu wyborczego PiS i decyzję nieuznawanej izby Sądu Najwyższego. Członek PKW Ryszard Kalisz mówił dziennikarzom, że zostały zgłoszone trzy projekty takiej odpowiedzi. PKW nie podjęła też decyzji w sprawie sprawozdania finansowego PiS za 2023 rok.

PKW na razie nie odpowie Domańskiemu. "Było troszeczkę emocji"

PKW na razie nie odpowie Domańskiemu. "Było troszeczkę emocji"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu miało dojść do "utarczki" pomiędzy lekarzem a ratownikiem medycznym. Na miejsce wezwano policję.

Interwencja policji w szpitalu. "Utarczka między lekarzem a ratownikiem"

Interwencja policji w szpitalu. "Utarczka między lekarzem a ratownikiem"

Źródło:
Głos Wielkopolski, tvn24.pl

Brytyjski król Karol III w poniedziałek odwiedził Centrum Społeczności Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Spotkał się tam z ocalałymi z Holokaustu i uchodźczyniami z Ukrainy. Podtrzymując pamięć o potwornościach przeszłości, kształtujemy naszą przyszłość - podkreślił monarcha podczas spotkania.

Król Karol III. "Podtrzymując pamięć, kształtujemy naszą przyszłość"

Król Karol III. "Podtrzymując pamięć, kształtujemy naszą przyszłość"

Źródło:
PAP

57-latek z Bydgoszczy przez półtora miesiąca mieszkał z denatem za ścianą. Sprawa wyszła na jaw, gdy sąsiedzi wyczuli na klatce odór rozkładającego się ciała. Jak ustalili policjanci, pod koniec listopada doszło do kłótni i bójki między współlokatorami, które okazały się tragiczne w skutkach. Sprawcy może grozić dożywotnie pozbawienie wolności.

Przez 1,5 miesiąca mieszkał ze zwłokami kolegi. Sąsiadów zaniepokoiła nieprzyjemna woń

Przez 1,5 miesiąca mieszkał ze zwłokami kolegi. Sąsiadów zaniepokoiła nieprzyjemna woń

Źródło:
KWP Bydgoszcz

Jacht zatonął w sobotę u wybrzeży Francji. Jak poinformowały francuskie służby, pływająca pod brytyjską banderą jednostka została rozerwana na kawałki, a jej kapitana nie udało się odnaleźć. Francję nawiedza obecnie burza Herminia, która powoli sunie w stronę Wysp Brytyjskich.

Szalejące fale rozerwały jacht na kawałki. Kapitana nie udało się odnaleźć

Szalejące fale rozerwały jacht na kawałki. Kapitana nie udało się odnaleźć

Źródło:
BBC

Donald Trump zrobił "pierwszy ewidentny fałszywy krok" w sprawie wojny w Ukrainie - ocenia w publicysta włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Jak wskazuje, prezydent Stanów Zjednoczonych nie dotrzymał obietnicy zakończenia walk w ciągu dwóch dni, a "ręka wyciągnięta do Rosjan spotkała się z pogardliwymi reakcjami Moskwy".

"Pierwszy fałszywy krok" Donalda Trumpa w sprawie Ukrainy

"Pierwszy fałszywy krok" Donalda Trumpa w sprawie Ukrainy

Źródło:
PAP

W obu silnikach samolotu Jeju Air, który rozbił się w grudniu o betonowe ogrodzenie na pasie startowym lotniska Muan w Korei Południowej, znaleziono szczątki ptaków. Z opublikowanego wstępnego raportu ze śledztwa nie wynika jednak, co mogło być bezpośrednią przyczyną katastrofy, w której zginęło 179 osób.

Wstępny raport po katastrofie samolotu Jeju Air. Oto co wykryto w silnikach

Wstępny raport po katastrofie samolotu Jeju Air. Oto co wykryto w silnikach

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Do 31 stycznia właściciele nieruchomości muszą przekazać samorządom informacje o obecności na swoich posesjach wyrobów z azbestu. W przypadku niedopełnienia obowiązku może grozić im grzywna.

Obowiązek dla właścicieli niektórych nieruchomości. Zostało tylko kilka dni

Obowiązek dla właścicieli niektórych nieruchomości. Zostało tylko kilka dni

Źródło:
tvn24.pl

Aż dwie trzecie spośród osób, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2, przez ponad rok ma objawy PCS (post-Covid-19 Syndrome). To przede wszystkim zmęczenie, zaburzenia funkcji poznawczych i trudności z oddychaniem. Ale nie tylko. Nowe badanie przeprowadzili badacze z Uniwersytetu we Freiburgu.

Zmagasz się ze zmęczeniem, nie możesz spać? To może być PCS

Zmagasz się ze zmęczeniem, nie możesz spać? To może być PCS

Źródło:
PAP
Auschwitz jest w nas. Niemal co czwarty Polak dotknięty wojenną traumą?

Auschwitz jest w nas. Niemal co czwarty Polak dotknięty wojenną traumą?

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Uchodźcy z TikToka" w chińskiej aplikacji. "Prędzej oddałbym swoje DNA partii komunistycznej, niż wrócił na Instagram"

"Uchodźcy z TikToka" w chińskiej aplikacji. "Prędzej oddałbym swoje DNA partii komunistycznej, niż wrócił na Instagram"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo informacji Sierra Leone powiadomiło, że "bada doniesienia medialne" w sprawie holenderskiego barona narkotykowego i groźnego przestępcy Josa Leijdekkersa. Agencja Reutera opublikowała nagranie z mszy, na którym widać Leijdekkersa. Według nieoficjalnych informacji, miał poślubić córkę prezydenta tego kraju.

Prezydent na mszy, tuż za nim niebezpieczny przestępca. Nagranie

Prezydent na mszy, tuż za nim niebezpieczny przestępca. Nagranie

Źródło:
PAP, Reuters, BBC, tvn24.pl

W 2010 roku w Polsce było 58,9 tysiąca salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Pod koniec 2024 roku było ich już ponad 132 tysiące - informuje w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita". - Liczba salonów systematycznie rośnie, co jest oznaką rosnącego zapotrzebowania na tego typu usługi - mówi w rozmowie z dziennikiem Tomasz Starzyk, rzecznik wywiadowni Dun & Bradstreet, która przygotowała raport na ten temat.

Wysyp salonów w całej Polsce. "Liczba systematycznie rośnie"

Wysyp salonów w całej Polsce. "Liczba systematycznie rośnie"

Źródło:
"Rzeczpospolita"