W ujawnionych przez CBA i prokuraturę dokumentach i nagraniach z podsłuchów nie ma twardego dowodu, że willa w Kazimierzu Dolnym w rzeczywistości należała do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Operacja specjalna przyniosła jedynie poszlaki, że za notarialnym właścicielem stała para prezydencka. Kosztowna operacja CBA nie przyniosła także żadnych dowodów ani nawet najdrobniejszych poszlak na rzekome łapówki Aleksandra Kwaśniewskiego.

Niemal 900 krzaków konopi indyjskich, z których można byłoby uzyskać sto tysięcy porcji handlowych narkotyków, a także trzy kilogramy gotowego już suszu - policjanci zlikwidowali plantację marihuany działającą w pobliżu Szklarskiej Poręby (województwo dolnośląskie). Podejrzany o uprawę konopi 62-latek trafił do aresztu.

W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej chcę się udać do Smoleńska i do Katynia, aby oddać hołd ofiarom straszliwego sowieckiego mordu oraz ofiarom katastrofy - napisał premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział, że Andrzej Duda "wyraził oczekiwanie wobec premiera, żeby rząd podjął działania celem godnego przygotowania uroczystości". Pytany, czy jest brany pod uwagę wyjazd prezydenta do Rosji, odparł, że możliwe są "różne scenariusze".

Urzędnicy z Grodziska Wielkopolskiego wypowiadają wojnę wandalom i publikują nagrania pokazujące zniszczenia, jakich dokonali. I to z wyliczeniem poniesionych strat. "Takie zabawy i chwila wątpliwej sławy w wirtualnej rzeczywistości, niosą za sobą realne konsekwencje prawne i finansowe" - przypominają.

Sejmowa komisja obrony odwołała - głosami większości posłów PiS - posła Macieja Laska (KO) ze stanowiska szefa podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO. Usunęła go także ze składu tej podkomisji. Uzasadnianiem wniosku był zarzut, że Lasek jest współautorem "kłamstwa smoleńskiego". - Posłowie PiS boją się prawdy o Smoleńsku - skomentował swoje odwołanie poseł KO.

Najstarszy z chłopców - niespełna sześcioletni - był już świadomy tego, co się dzieje. Mama spakowała go i trzech młodszych braci. Wyszli z domu, do którego mieli już nigdy nie wrócić. Miesiąc spędzili w pogotowiu opiekuńczym. Po wielu dniach obaw opiekunów, że rodzeństwo zostanie rozdzielone, przyszedł w końcu ten, o którym marzyli: dzieci znalazły nowy dom.

Pijana wracała z imprezy, po drodze zostawiła w lesie swoją 3-letnią córkę. Zziębniętą dziewczynkę w wózku znalazł rano pracownik leśny. Sąd Rejonowy w Człuchowie (woj. pomorskie) uznał, że Anna K. naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. I skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu.

Doszło do gigantycznej manipulacji. To nie jest raport pana prezesa Mariana Banasia, tylko to jest raport jego poprzednika - mówił w czwartek wiceminister sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do opublikowanego dzień wcześniej raportu Najwyższej Izby Kontroli o odzyskiwaniu mienia z przestępstw.

Intencja jest taka, żeby przekazać pieniądze na propagandę i hejt. My proponujemy co innego - dwa miliardy na onkologię - powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Komentował w ten sposób projekt nowelizacji, zgodnie z którą media państwowe mają dostać blisko dwa miliardy złotych z budżetu państwa. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos przekonywał, że "budżet jest o ponad 100 miliardów złotych większy niż w czasach rządów PO-PSL, więc wszystko jest proporcjonalnie".

Sprawa była przedmiotem publicznej, wieloletniej debaty, oceny działania służb, byłego prezydenta, jego uczciwości. Myślę, że dostęp do tych informacji opinii publicznej się należał - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała (PiS). Odniósł się do opublikowania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dokumentów w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym, która miała rzekomo należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ujawnione materiały zawierają wiele intymnych szczegółów. Były prezydent i jego żona nigdy nie zostali w sprawie willi przesłuchani.

Klub PiS uczyni wszystko, aby wsparcie państwa dla Trybunału Konstytucyjnego zawsze było mocne - mówił poseł tej partii Marek Ast podczas środowej debaty nad informacją o działalności Trybunału w 2018 roku. Posłowie opozycji zarzucali Trybunałowi Konstytucyjnemu między innymi upolitycznienie i wolne rozpoznawanie spraw. - Przez 21 lat nie zdarzyło się tak, by aktywność Trybunału Konstytucyjnego była na tak niskim poziomie - przekonywała Barbara Dolniak z Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek mija czas, jaki polski rząd dostał od unijnego Trybunału Sprawiedliwości na złożenie wyjaśnień w sprawie funkcjonowania nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej w związku z wnioskiem Komisji Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych i wstrzymanie działalności Izby Dyscyplinarnej. Materiał magazynu "Polska i Świat".