Szef MSWiA Joachim Brudziński został przesłuchany w poniedziałek w szczecińskiej delegaturze Prokuratury Krajowej w charakterze świadka w związku ze śledztwem w tak zwanej aferze melioracyjnej. W tej sprawie zarzuty korupcyjne usłyszał poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski. Minister po przesłuchaniu nie rozmawiał z dziennikarzami, jednak jak poinformował jeden z obrońców Gawłowskiego, "na wszystkie jego pytania minister odpowiedział".

- Idzie dobrze, ale trzeba to doprowadzić do końca. Stawką jest całkowity powrót Dawidka do zdrowia - mówi reporter TVN24, który sprawdza, jak przebiega zbiórka na rzecz 2,5-latka z Opola. Chłopiec, by żyć, musi przejść operację w Stanach Zjednoczonych. Brakuje wciąż ponad 300 tysięcy złotych.

Wszedł nocą do mieszkania przez uchylone okno. Kiedy domownicy spali, on zabrał zabytkowe zegary, telefony i pieniądze. Łup o wartości ponad siedmiu tysięcy złotych spakował do kociej kuwety i wystawił przez balkon. Jednak nie uciekł od razu. Zjadł jeszcze cukierki, które leżały na stole i... zasnął. Śpiącego na kanapie włamywacza znalazła właścicielka mieszkania.

Sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, który w piątek uciekł z miejsca kolizji i był nietrzeźwy, został odsunięty od wykonywania obowiązków - powiedział w poniedziałek Marcin Walczuk, rzecznik prasowy suwalskiego sądu. Jak dodał, prezes sądu poinformował o sprawie ministra sprawiedliwości, prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz Sąd Dyscyplinarny.

Uszkodzenie mienia w warunkach chuligańskich – taki zarzut postawiła Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli (Podkarpacie) 24-letniemu mężczyźnie, który rolniczym ciągnikiem wjechał do marketu. Uszkodził bankomat i siekierą zniszczył witryny sklepu, a także staranował bramę do komendy policji. 24-latek został tymczasowo aresztowany.

"Uwolnić media", "uwolnić sądy", "konstytucja!"- to niektóre z napisów wyświetlonych na telebimach w czasie koncertu Rogera Watersa w Gdańsku. Muzyk wystąpił na nim w koszulce KOD-u. Uczestnicy koncertu publikowali zdjęcia w mediach społecznościowych i serwisie Kontakt 24.

Policjanci z Białej Podlaskiej "wtargnęli" o godz. 6.30 rano do domu działacza Komitetu Obrony Demokracji, którego podejrzewali o to, że na pomniku Lecha Kaczyńskiego zawiesił koszulkę z napisem "Konstytucja". - Zaczęli straszyć żonę, że ona w jakiś sposób mnie ukrywa i musi powiedzieć, gdzie jestem - relacjonował Ryszard Filipiuk. Akcję funkcjonariuszy ocenił szef MSWiA. Stwierdził, że "w tym przypadku to działanie nie było adekwatne".

6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda został zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym. Mijają trzy lata jego prezydentury. Przez ten czas angażował się w spory polityczne i społeczne, wychodził z własną inicjatywą ustawodawczą i komentował bieżące wydarzenia. Przedstawiamy trzy lata prezydenta Andrzeja Dudy - w niecałe trzy minuty.

Mieliśmy swoje jedzenie, paliwo, a nawet przenośne toalety i prysznice, byliśmy całkowicie samowystarczalni - podkreślał w rozmowie z TVN24 młodszy brygadier Michał Langner, dowódca polskich strażaków, opowiadając o akcji gaszenia pożarów w Szwecji. - Kraj dotknięty katastrofą ma dużo większe problemy, niż zajmowanie się grupami ratowniczymi - dodał. Zaznaczył jednak, że Szwedzi dali im ogromne wsparcie.

Budujemy silną Polskę, która staje się silniejsza z dnia na dzień i wierzę, że będziemy to czynili dalej - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas capstrzyku pod kopcem Piłsudskiego w Krakowie. Wspominał też żołnierzy marszałka Józefa Piłsudskiego, z którymi spotykał się, będąc harcerzem. Uroczystości te były związane z 53. Marszem Szlakiem I Kompanii Kadrowej, który prezydent zainaugurował w poniedziałek rano. Podpisał również ustawę wprowadzającą nowe odznaczenie - Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Kierowca osobowej kii może mówić o dużym szczęściu – chociaż jego samochód najpierw wpadł do rowu, a następnie do góry kołami oparł się o dach pobliskiego budynku, to mężczyzna, który go prowadził, nie odniósł poważniejszych obrażeń.