Trzy osoby przekroczyły nielegalnie na pontonie granicę polska-rosyjską na Warmii i Mazurach. Strażnicy graniczni ukarali ich mandatami.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej major Mirosława Aleksandrowicz, turyści widzieli oznaczenia wyznaczające granicę Polski. Nie zważali na nie, zdecydowali się wpłynąć na rosyjską stronę.
Czytaj też: Turyści z Niemiec przy polsko-rosyjskiej granicy. Zostali ukarani za ciekawość
Na nagraniu opublikowanym przez strażników granicznych widać, jak ponton z silnikiem, na którym siedziały trzy osoby, wpływa na Łynie na rosyjską stronę granicy, tam robi nawrót i wraca do Polski. Z informacji Straży Granicznej wynika, że pontonem płynęli mężczyźni w wieku 50, 56 lat i ich podopieczny 17-latek. Pochodzili z powiatu kętrzyńskiego i z Gdańska. Wszyscy dostali po 500 złotych mandatu.
Kolejna próba przekroczenia granicy
Dzięki perymetrii zamontowanej na polsko-rosyjskiej granicy od jesieni ubiegłego roku Straż Graniczna widzi każdą próbę przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej i wejścia na pas graniczny, co jest zabronione. Funkcjonariusze każdy z tych przypadków mają także udokumentowany stosowanymi nagraniami. Karane jest także fotografowanie rosyjskiej strony granicy. Za każdy z takich czynów można dostać 500 złotych mandatu.
W tym roku Straż Graniczna dokumentuje rekordowo dużo naruszeń strefy nadgranicznej na polsko-rosyjskiej granicy.
Autorka/Autor: mm/gp
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Straż Graniczna