UNICEF: Zdrowie i życie 7,5 mln dzieci na Ukrainie jest zagrożone. "Rozpaczliwie potrzebują pokoju"

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24
Materiał filmowy UNICEF z Ukrainy
Materiał filmowy UNICEF z Ukrainymateriały UNICEF
wideo 2/6
materiały UNICEFMateriał filmowy UNICEF z Ukrainy

Zdrowie i życie 7,5 miliona dzieci na Ukrainie jest zagrożone. W ciągu ostatnich ośmiu lat domy, przedszkola, szkoły i szpitale zostały uszkodzone lub zrównane z ziemią - alarmuje UNICEF. Dzieci na Ukrainie rozpaczliwie potrzebują pokoju - podkreśla organizacja.

Monika Kacprzak, rzeczniczka prasowa UNICEF Polska, poinformowała, że organizacja działa w pięciu lokalizacjach na Ukrainie: Kijowie, Kramatorsku, Mariupolu, Ługańsku i Doniecku. - Niesiemy przede wszystkim pomoc wodno-sanitarną, medyczną, higieniczną i psychologiczną. Uszkodzone są wodociągi, infrastruktura ciepłownicza i energetyczna. Ludzie nie mają ciepłej wody, prądu ani ogrzewania. Dzieci na Ukrainie rozpaczliwie potrzebują pokoju - przekazała.

Dodała, że na Ukrainie zagrożone jest życie aż 7,5 mln dzieci.

UNICEF apeluje o 66,4 mln dolarów

UNICEF apeluje do stron konfliktu o nieustanną ochronę wszystkich dzieci oraz umożliwienie organizacjom humanitarnym bezpiecznego i szybkiego dotarcia do potrzebujących dzieci, gdziekolwiek się znajdują. Organizacja wzywa strony konfliktu do powstrzymania się od niszczenia podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów, placówek ochrony zdrowia i szkół.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

"Otrzymujemy liczne doniesienia o poważnych niedoborach wody i szybko rosnącej liczbie próśb o pomoc psychologiczną" - podkreślono w komunikacie.

UNICEF apeluje o 66,4 mln dolarów, aby zapewnić dostęp do czystej wody, urządzeń sanitarnych, szczepień, opieki zdrowotnej, edukacji, wsparcia psychologicznego oraz finansowego dla 7,5 mln dzieci na Ukrainie.

Pomóc można wspierając zbiórkę funduszy uruchomioną przez UNICEF Polska na stronie: unicef.pl/ukraina.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: materiały UNICEF

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości