Brawa i niebiesko-żółte flagi. Tak uczniowie z Włoch przywitali chłopca i dziewczynkę z Ukrainy

Autor:
MAK//az
Źródło:
PAP/TVN24
"Trzeba zrobić wszystko, aby te dzieci były w prawdziwym systemie szkolnym"
"Trzeba zrobić wszystko, aby te dzieci były w prawdziwym systemie szkolnym"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Trzeba zrobić wszystko, aby te dzieci były w prawdziwym systemie szkolnym"

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z jednej z włoskich szkół. Widać na nim chłopca i dziewczynkę z Ukrainy, którzy pierwszy raz przyszli na lekcje. Kiedy niepewnym krokiem weszli do środka, zostali powitani brawami przez włoskich uczniów.

Nagranie ze szkoły we Włoszech opublikował w poniedziałek na Twitterze Ben Phillips, pisarz i aktywista, autor książki "How to Fight Inequality" ("Jak walczyć z nierównością"). Widać na nim dwoje dzieci, chłopca i dziewczynkę z Ukrainy, którzy zaczynają naukę w szkole po tym, jak musieli uciekać ze swojego kraju. "Pierwszego dnia wchodzą nerwowo. Nie uwierzysz, co później zrobiły włoskie dzieci" - napisał autor nagrania.

Na filmie widać, jak chłopiec i dziewczynka niepewnym krokiem wchodzą do budynku. Tam czekają już na nich inni uczniowie, którzy na widok nowych kolegów zaczynają bić brawa. Widać również rozwieszone flagi Ukrainy.

W pewnym momencie uczniowie szkoły podchodzą do chłopca i dziewczynki, biorą ich za rękę i odprowadzają na lekcję.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Do Włoch przybyło ponad 37 tysięcy uchodźców z Ukrainy

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę do Włoch przybyło ponad 37 tysięcy uchodźców. W Rzymie powstał rejestr rodzin, które chcą przyjąć ukraińskich uchodźców w swoich domach. W krótkim czasie napłynęło ponad 300 takich zgłoszeń, a ich liczba stale rośnie.

Czytaj także: "Dzieci są w stanie tak głębokiego stresu, że o nic nie proszą"

- Z osobami, które zadeklarowały chęć przyjęcia uchodźców wojennych, skontaktują się przedstawiciele zarządu miasta, aby przeprowadzić z nimi rozmowę i zobaczyć oferowane domy - wyjaśniła szefowa wydziału polityki społecznej Barbara Funari, cytowana przez portal Roma Today.

- Chcielibyśmy, aby w przyszłości to doświadczenie nie pozostało tylko dobrą lokalną praktyką, lecz by stało się elementem polityki i zarządzania migracją - powiedziała Fabiana Musicco z organizacji Refugees Welcome, która pomaga uchodźcom.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//az

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Ben Phillips/Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości