Podczas awantury miała zaatakować męża nożyczkami. Grozi jej do pięciu lat więzienia

Autor:
ms/tok
Źródło:
PAP
Zatrzymana kobieta jest mieszkanką powiatu świdnickiego w woj. lubelskim
Zatrzymana kobieta jest mieszkanką powiatu świdnickiego w woj. lubelskimGoogle Maps
wideo 2/10
Google Maps Zatrzymana kobieta jest mieszkanką powiatu świdnickiego w woj. lubelskim

Miesięczny areszt zastosował sąd wobec 50-latki z powiatu świdnickiego (woj. lubelskie) podejrzanej o znęcanie się nad mężem. Według ustaleń policji, kobieta podczas awantury ugodziła mężczyznę nożyczkami w nogę. Za zarzucany czyn grozi jej do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała starszy aspirant Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, we wtorek (24 stycznia) na policję zgłosił się mężczyzna, twierdząc, że podczas awantury domowej został ugodzony nożyczkami w nogę przez swoją żonę.

 - Jak wynikało ze wskazywanych przez niego okoliczności, jego 50-letnia małżonka od dłuższego czasu stosuje wobec niego przemoc. Pomiędzy małżonkami miało dochodzić do awantur i nieporozumień - przekazała Szczepanowska.

Kobieta odpowie za znęcanie nad mężemKPP Świdnik

Policjantka poinformowała, że pokrzywdzony mężczyzna został opatrzony przez lekarza, ale nie wymagał hospitalizacji.

50-letnia kobieta została zatrzymana, była trzeźwa. Usłyszała zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad małżonkiem. - W czwartek sąd zastosował wobec niej miesięczny areszt - przekazała policjantka.

Zgodnie z Kodeksem karnym za zarzucany kobiecie czyn grozi do pięciu lat więzienia. Policja weryfikuje informacje podane przez męża.

Autor:ms/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Świdnik

Pozostałe wiadomości