Najnowsze

Najnowsze

Amerykańscy dyplomaci opuścili ambasadę w Moskwie

Kilkudziesięciu amerykańskich dyplomatów wyjechało w czwartek rano z Moskwy, by wrócić do Stanów Zjednoczonych. W czwartek mija termin, jaki rosyjskie władze dały im na opuszczenie kraju. To odwet za wydalenie z USA 60 rosyjskich dyplomatów i pracowników misji dyplomatycznych z związku z otruciem byłego rosyjskiego pułkownika Siergieja Skripala.

Będą zmiany w 500 plus? "Sytuacja jest dobra, to nie oznacza, że możemy pełnymi garściami rozdawać"

Zapowiadaliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja budżetu, to będziemy chcieli ten program rozwijać - tak Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentował spekulacje prasowe dotyczące zmian w programie 500 plus. - I jest bardzo dobra. To nie oznacza jednak, że możemy pełnymi garściami rozdawać - dodał. Gość "Jeden na jeden" podkreślał, że partia rządząca "musi do tego podchodzić ostrożnie".

"Gdyby to zależało ode mnie, odłożyłbym ustawę degradacyjną"

Osobiście się zastanawiam, to jest moje zdanie, czy warto brnąć w tej chwili w ten temat. Może warto spróbować skupić się na rozwiązywaniu bieżących problemów Polaków - mówił w internetowej części programu "Jeden na jeden" TVN24 poseł PiS Jacek Sasin pytany, co będzie z zawetowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawą degradacyjną.

Sąd Najwyższy: były prezydent Brazylii ma trafić do więzienia

Luiz Inacio Lula da Silva musi trafić do więzienia - orzekł w czwartek Sąd Najwyższy. Odrzucił tym samym wniosek byłego prezydenta Brazylii o pozostanie na wolności, dopóki nie wyczerpie on wszystkich możliwych apelacji. Lula został skazany na 12 lat pozbawienia wolności za korupcję i malwersacje finansowe.

Będą zmiany w 500 plus? "Sytuacja jest dobra, to nie oznacza, że możemy pełnymi garściami rozdawać"

Zapowiadaliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja budżetu, to będziemy chcieli ten program rozwijać - tak Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentował spekulacje prasowe dotyczące zmian w programie 500 plus. - I jest bardzo dobra. To nie oznacza jednak, że możemy pełnymi garściami rozdawać - dodał. Gość "Jeden na jeden" podkreślał, że partia rządząca "musi do tego podchodzić ostrożnie".

Charytatywny koncert dla Kacpra. "Podziwiamy młodzież za to, co zrobiła"

Ponad 13 tysięcy złotych udało się uzbierać z koncertu charytatywnego dla 12-letniego Kacpra z Poznania. Chłopiec najpierw uległ wypadkowi, potem stracił mamę, która zginęła w wybuchu kamienicy na Dębcu. Rehabilitacja Kacpra jest kosztowna, dlatego koncert postanowili zorganizować jego koledzy z poznańskiej szkoły muzycznej.

Francuzi zmniejszą parlament o 30 procent

Rząd Francji doszedł z Senatem do porozumienia, na mocy którego liczba parlamentarzystów zostanie zmniejszona o 30 procent. W Zgromadzeniu Narodowym będzie 404 deputowanych, a liczba senatorów wyniesie 244 - poinformował premier Francji Edouard Philippe.

Były doradca Trumpa: do diabła z Wall Street

Prezydent USA Donald Trump "broni bijącego serca kapitalizmu USA", a więc "do diabła z Wall Street!" - stwierdził w środę w rozmowie z agencją Reutera były strateg Białego Domu i były prezydencki doradca Steve Bannon. Odniósł się w ten sposób do obaw inwestorów o wojnę handlową wywołaną polityką prezydenta USA.

Wszystkie błędy w sprawie Tomasza Komendy

Sprawa Tomasza Komendy, który spędził w więzieniu 18 lat, to podwójna porażka wymiaru sprawiedliwości. Jak się okazało, śledczy chcieli niesłusznie ukarać mężczyznę nie za jeden, ale za dwa gwałty. Reporter "Czarno na białym" Cyprian Jopek pokazuje, jak wymiar sprawiedliwości ignorował sygnały alarmowe, które już 20 lat temu powinny były być źródłem pytań, a nie wyroków skazujących.

Kosmiczny odkurzacz pilnie potrzebny

Kosmiczny odkurzacz. Wygląda kosmicznie i kosmicznie drogo kosztuje, ale jest pilnie potrzebny, bo śmieci w kosmosie jest dużo. Czas by trochę tam posprzątać - Przemysław Kamiński.

Do wakacji ma być oznakowany każdy przejazd kolejowy

Przy drogach stanie kilkanaście tysięcy nowych znaków. Do wakacji Polskie Linie Kolejowe chcą oznakować numerami każdy przejazd kolejowy w kraju. Liczą, że w razie wypadku szybciej będzie można wezwać pomoc. O nowości na kolei, po kolei opowie Łukasz Wieczorek

Korea Południowa zwalnia tempo

Jeden z najbardziej zapracowanych krajów na świecie zwalnia tempo. Korea Południowa ogranicza czas pracy. Jest to tak wielkie wydarzenie, że już zostało nazwane rewolucją. O stratach zabójczego tempa i zyskach nowego stylu życia - Karolina Bałuc.

Kandydat dzieli opozycję

Kazimierz Michał Ujazdowski miał zjednoczyć różne środowiska, na razie podzielił opozycję. Ruch Platformy miał pokazać, że są w stanie przyciągnąć osoby związane kiedyś z Prawem i Sprawiedliwością. Tyle, że poszukiwanie nowej alternatywy jak na razie burzy inną alternatywę zjednoczonej opozycji - Michał Chlebowski.

List do prezes Gersdorf w sprawie posiedzenia KRS

Sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa i ich spotkanie - nieformalne i kurtuazyjne. Bo oficjalnego pierwszego posiedzenia pierwsza prezes Sądu Najwyższego jeszcze nie zwołała. Dostała za to list z prośbą o wyznaczeniu terminu, ale na razie milczy. Arleta Zalewska.

Napiętnowani

Na ten moment Tomasz Komenda i jego najbliżsi czekali 18 lat. To było 18 lat nie tylko bezsilności, ale też napiętnowania, które dotknęło całą rodzinę. Rodzinę mordercy, gwałciciela i zwyrodnialca - tak słyszeli o sobie przez ten cały czas. Jak wygląda życie ze świadomością, że wszyscy dokoła tak myślą i jak wygląda życie, gdy do wszystkich dociera, że prawda jest jednak inna? O tym w rozmowie z braćmi Komendy.

Pod presją

Dramat niesłusznie skazanego młodego człowieka i jego rodziny. I to dręczące wciąż pytanie - jak do tego doszło? Sędzia, który po 18 latach zwolnił Tomasza Komendę z odsiadywania kary, mówił, że błędy mogły wynikać z - jak to ujął - pewnej presji, pod jaką działał wtedy sąd. O naciskach na śledczych z kolei mówi rodzina. Dziennikarze, którzy od początku opisywali sprawę, przyznają, że zainteresowanie nią było bardzo duże i że dowody wydawały się wtedy jednoznaczne. Dziś to wszystko wygląda inaczej. A jak wyglądało wtedy, gdy ważyły się losy Komendy?

Sprawiedliwość na skróty

Jak to się stało, że niewinny człowiek prawie pół swojego życia przesiedział za kratkami? Wiele w tej sprawie wyjaśniają akta sądowe w sprawie innego gwałtu, o który śledczy też obwinili Tomasza Komendę. Jak się okazało, niesłusznie.

Nie będzie komercyjnych odstrzałów żubrów. Ekolodzy: to wielki sukces

Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska poinformowała, że dyrektor generalny Andrzej Konieczny polecił, by nadleśnictwa opiekujące się żubrami w Puszczach Knyszyńskiej i Boreckiej zaprzestały oferowania myśliwym komercyjnych odstrzałów żubrów. Zdaniem ekologów z Greenpeace "to wielki sukces tysięcy Polaków, którzy naciskali na resort środowiska i Lasy Państwowe, by skończyć z takimi działaniami"

Dłużnikiem ZUS od urodzenia

Jak można zostać dłużnikiem ZUS? Już od urodzenia. Przypadek ten zaskoczył i rodzinę, i prawników, dlatego warto wiedzieć, co zrobić, by nie być w takiej sytuacji. Tak jak pięcioletni mieszkaniec Łodzi, który nieświadomie odziedziczył dług po swoim dziadku, nie będąc jeszcze urodzonym. Maria Mikołajewska.

Sędzia Mitera: podpisałem się w trosce o sędziów w dramatycznej sytuacji

Pod listem do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego podpisali się sędziowie, członkowie Krajowej Rady Sądownictwa - wyjaśniał w "Faktach po Faktach" sędzia Maciej Mitera. Autorzy listu zaapelowali o "niezwłoczne zwołanie posiedzenia plenarnego KRS". Jak dodał sędzia Mitera, on sam podpisał się w "trosce o pojedynczych sędziów" oraz "ogólny wymiar sprawiedliwości". Adwokat i były poseł SLD Ryszard Kalisz ocenił, że jeśli sędzia "podpisuje się pod listem, to musi mieć świadomość, że jego nazwisko stanie się publiczne". Gośćmi programu byli także Bartosz Arłukowicz i Marcin Horała.