Najnowsze

Najnowsze

Piłkarz Jarosław Bieniuk usłyszał zarzuty "udzielenia innej osobie środka psychoaktywnego"

Prokuratura postawiła w środę byłemu piłkarzowi Jarosławowi Bieniukowi dwa zarzuty udzielenia innej osobie środka psychoaktywnego. Uzależniła też wyjście sportowca na wolność od wpłacenia 20 tysięcy złotych kaucji. Prokuratura orzekła również wobec niego dozór policji i zakaz kontaktu ze świadkami. Piłkarz w czwartek wydał oświadczenie, w którym między innymi zgodził się na podawanie w tej sprawie jego pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.

Angelina Jolie i Brad Pitt oficjalnie rozwiedzeni

Do niedawna jedno z najpopularniejszych małżeństw Hollywood, Angelina Jolie i Brad Pitt, są już oficjalnie rozwiedzeni. Decyzję w tej sprawie wydał sąd w Los Angeles. Formalności rozwodowe nie dobiegły jednak jeszcze końca.

Bój o europarlament. Najnowszy sondaż

Minął termin rejestracji komitetów wyborczych. Teraz wszystko w rękach wyborców. Bój o najlepszy wynik w wyborach do europarlamentu będzie zacięty, co pokazuje sondaż przygotowany dla "Faktów" TVN i TVN24. Pierwsze miejsce zajmuje PiS, ale Koalicja Europejska depcze mu po piętach. Jakie wnioski płyną z sondażu?

Jak sfinansować obietnice?

Kampania trwa, a w jej trakcie padają obietnice i liczne zapowiedzi. Opozycja pyta coraz głośniej, skąd brać pieniądze na te prezenty. Premier podaje źródła, ale o części zmian, które mają wejść w życie, milczy. Jak i gdzie rząd szuka pieniędzy na realizację obietnic?

Co zostało z porozumienia z lekarzami?

Już wiadomo, że nie wszystkie obietnice będą zrealizowane. Nawet jeśli podpisano porozumienie. Nie starczy na odpowiednie obiecane dofinansowanie służby zdrowia. Rok temu po fali protestów lekarze rezydenci podpisywali porozumienie z rządem. Były tak konkretne daty i liczby. Dziś po publikacji Wieloletniego Planu Finansowego niewiele z tego zostaje. Lekarze są oburzeni, mówią wprost - to oszustwo.

Korea Północna przeprowadziła test nowej taktycznej broni kierowanej

Korea Północna w środę w obecności Kim Dzong Una wypróbowała nowy typ taktycznej broni kierowanej - poinformowała w czwartek oficjalna agencja KCNA. Była to pierwsza tego typu próba od zakończonego w lutym niepowodzeniem drugiego spotkania przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Gesty wsparcia dla nauczycieli

Dziesiąty dzień strajku nauczycieli i nadal pat. Rozmowy między rządem a związkami będą wznowione w czwartek, ale na razie nie słychać o nowych propozycjach. Są za to kolejne gesty wsparcia dla protestujących nauczycieli, jak warszawski koncert "Artyści dla nauczycieli". Sami protestujący też przypominają o sobie. Przed MEN-em wykrzyczeli swoje żądania.

"Wyraz bezsilności". List do pierwszej damy, odpowiedź kancelarii prezydenta

Kraków i strajk w renomowanym liceum, które ukończył prezydent Andrzej Duda. Do niedawna uczyła w nim jego żona. Do pierwszej damy protestujący w tej szkole nauczyciele napisali list otwarty o wstydzie, upokorzeniu i rozczarowaniu milczeniem Agaty Kornhauser-Dudy w tej kryzysowej sytuacji. - To jest wyraz pewnej naszej bezsilności - podkreśla polonista Bogdan Kozak. Materiał programu "Czarno na białym" w TVN24.

Symbol wspólnej walki, który dzieli

Znak Solidarności, który miał łączyć, a dzieli. Związkowa Solidarność nie chce, by Europejskie Centrum Solidarności korzystało z loga. Poszło o zorganizowane w Europejskim Centrum Solidarności wydarzenie przez gdańskie stowarzyszenie Tolerado, działające na rzecz środowiska LGBT. Przypomnijmy, że to nie pierwszy spór.

Miasta płacą więcej za prąd

Kolejne miasta dostają rachunki za prąd i nie mogą nadziwić się, że rządowa obietnica ma się nijak do rzeczywistości. Rachunki są wyższe nawet o 70 procent. Rzeszów wysyła pismo do firmy dostarczającej prąd, a w nim powołuje się na rządowe obietnice, ale firma niewiele może zdziałać, bo nadal nie ma w tej sprawie rozporządzenia. Prezydenci miast zaczynają ostrzegać, że będzie mniej inwestycji w mieście i będzie drożej.

Aby przeżyć, żyją na wysypisku

Otoczeni przez sępy - tak, jak i one rzucają się na każdą dostawę śmieci. Wenezuelscy emigranci jedzą na wysypisku za brazylijską granicą. Nie stać ich na to, żeby ruszyć dalej. Co czwarty Wenezuelczyk potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Aby przeżyć, żyją na wysypisku.

Macron: odbudujemy Notre Dame w pięć lat

Francja nadal pogrążona w smutku po tym, jak katedra Notre Dame stanęła w płomieniach. Świątynia zostanie zapamiętana jako piękna i okazała. To symbol Francji, który bardzo mocno zapisał się w historii, literaturze, muzyce i architekturze, nie tylko francuskiej.

"Jutro spłonąć może Madeleine"

Dwa dni po pożarze w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame we Francji pojawiają się polemiki dotyczące czasu przeznaczonego na odbudowę zniszczonej świątyni, środków na ten cel czy kwestii ochrony zabytków.

Grecja chce reparacji od Niemiec

Ateny mają oficjalnie zażądać od Niemiec reparacji za zniszczenia i zbrodnie wojenne z okresu drugiej wojny światowej - zdecydował w środę wieczorem parlament Grecji. Według greckiej komisji ekspertów w grę wchodzi co najmniej 290 miliardów euro.

Koszty samorządów, zagrożone inwestycje. Skutki reformy edukacji

Gdy minister Zalewska wprowadzała swoją reformę, zapewniała, że jest ona przemyślana i policzona. W "Czarno na białym" pokazujemy, ile samorządy dopłaciły już do rządowej rewolucji w szkołach i co w praktyce oznacza to dla mieszkańców. Czy zagrożone mogą być ważne dla nich inwestycje? O tym Witold Tabaka.

Pierwsza dama i strajk nauczycieli

Kraków i strajk w renomowanym liceum, które ukończył prezydent Duda i w którym uczyła do niedawna jego żona. To do niej właśnie protestujący w tej szkole nauczyciele, jej koleżanki i koledzy, napisali mocny list o wstydzie, upokorzeniu i rozczarowaniu milczeniem prezydentowej w tej kryzysowej sytuacji. W rozmowie z Arkadiuszem Wierzukiem tłumaczą, czego by od niej oczekiwali.

Dworczyk: przedstawimy związkowcom pewne propozycje

W czwartek przedstawimy pewne propozycje przedstawicielom centrali związkowych, licząc, że rozważą przystąpienie do porozumienia, które zostało już podpisane przez Solidarność. To jest dobre porozumienie - powiedział w "Kropce nad i" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Zależy nam na tym, by działacze PO cynicznie nie wykorzystywali nauczycieli, którzy słusznie domagają się podwyżek - dodał.