Podpalili dwa wózki dziecięce na klatce schodowej

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Podpalili dwa wózki dziecięce na klatce schodowej (materiał z 18.07.2022)
Podpalili dwa wózki dziecięce na klatce schodowej (materiał z 18.07.2022)PSP Zduńska Wola
wideo 2/7
PSP Zduńska WolaPodpalili dwa wózki dziecięce na klatce schodowej

Policjanci ze Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) zatrzymali dwóch braci, którzy podpalili dwa wózki dziecięce. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy też drzwi do jednego z bloków oraz ściany klatki schodowej. O dalszym losie 13- i 15- latka zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w sobotę (16 lipca) w bloku przy ulicy Kamila Baczyńskiego w Zduńskiej Woli. Jak ustaliła policja dwaj bracia - w wieku 13 i 15 lat - weszli do klatki schodowej. Jeden z nich - jak przekazuje policja - podpalił zapalniczką kawałek papieru i rzucił go w stronę stojących tam wózków dziecięcych. - Dwa wózki uległy całkowitemu spaleniu. Jeden z nich był wózkiem specjalnym dla niepełnosprawnego dziecka - poinformowała st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk z policji w Zduńskiej Woli. Dodała, że zniszczeniu uległy również drzwi do klatki schodowej, a ściany każdego z pięter zostały okopcone. - Na szczęście pożar został szybko ugaszony przez strażaków i nikt nie odniósł obrażeń - przekazała policjantka.

Czytaj też: 13-latek tłumaczył, że chciał "tylko" podpalić słomę na dachu. Spłonęła restauracja, straty wynoszą dwa miliony

Dwaj nieletni podpalili wózki dziecięcePo zdarzeniu 13 i 15-latek uciekli z miejsca zdarzeniaPSP Zduńska Wola

Sprawcy zatrzymani 

Po zdarzeniu 13- i 15-latek uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali ich po kilku godzinach.

- Podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafili wytłumaczyć swojego zachowania. Zostali przekazani opiekunom, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny - przekazała Biniaszczyk.

Podpalili wózki na klatce schodowej W wyniku pożaru zniszczeniu uległy również drzwi do klatki schodowej, a ściany każdego z pięter zostały okopcone.OSP Szadek
Nieletni podpalili dwa wózki na klatce schodowej Jeden z nich podpalił zapalniczką kawałek papieru i rzucił go w stronę stojących tam wózków dziecięcych.
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PSP Zduńska Wola

Pozostałe wiadomości