Łódź

Strzelał z wiatrówki do tramwaju. Dostał wyrok w zawieszeniu

Łódź

TVN24 ŁódźStrzelał do tramwaju. Został skazany

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata - taki wyrok usłyszał w sądzie 24-letni Michał Sz. z Łodzi. Skazany musi iść także na odwyk. Pijany mężczyzna strzelał w listopadzie zeszłego roku do tramwaju.

Wyrok zapadł w poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Łodzi. Sędziowie uznali, że Michał Sz. naraził zdrowie i życie pasażerów.

- Pijany 24-latek w listopadzie ubiegłego roku na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Zielonej zachowywał się agresywnie. Wymachiwał wiatrówką. Na ulicy Więckowskiego próbował dogonić tramwaj. Gdy pojazd odjechał, mężczyzna oddał kilka strzałów w jego kierunku – przypomniał Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Przyznał się do winy

Michał Sz. początkowo nie przyznawał się do winy. Dopiero w trakcie śledztwa powiedział się, że to on strzelał. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

- Mężczyzna twierdzi, że nie pamięta zdarzenia, bo był pijany – wspomina Kopania.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Do zdarzenia doszło na ulicy Więckowskiego w Łodzi:

Mapa Targeo

Autor: JZ/par/kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź