TVN24 | Łódź

Mieszkańcy chcieli spać, ale 18-latek wolał driftować wokół rynku. Odpowie za to przed sądem

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/ks
Źródło:
TVN24 Łódź
Kierowca stanie przed sądem
Kierowca stanie przed sądemTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźKierowca stanie przed sądem

Nawet pięć tysięcy złotych grzywny grozi młodemu kierowcy, który pomiędzy godziną 2:30 a 2:40 w nocy jeździł poślizgami po rynku w Stopnicy (woj. świętokrzyskie). Policję zaalarmowali mieszkańcy, którzy nie mogli spać.

Kamery zainstalowane na rynku w Stopnicy nagrały auto osobowe, które zakręty pokonywało bokiem. Kierowca manewry rodem z torów wyścigowych wykonywał w nocy z 12 na 13 sierpnia. 

- Auto jeździło wokół rynku przez około dziesięć minut. Emitowało hałas, który uniemożliwiał sen mieszkańcom okolicznych domów - opowiada starszy aspirant Tomasz Piwowarski z policji w Busku-Zdroju.

Zanim na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, auto już zdążyło odjechać. Kilka dni później kierowca jednak i tak musiał tłumaczyć się z nocnych wybryków.

- Okazało się, że autem kierował 18-letni mężczyzna, świeżo upieczony kierowca. Krytycznej nocy jeździł wokół rynku z pasażerem - mówi tvn24.pl starszy aspirant Piwowarski.

18-latek jeździł poślizgami po rynku w StopnicyŚwiętokrzyska Policja

Odpowie przed sądem

Policjanci uznali, że młody kierowca jeździł w taki sposób, że zagrażał bezpieczeństwu swojego pasażera oraz użytkował auto w sposób uciążliwy - bo świadomie wprowadzał je w poślizg i powodował hałas.

- Nastolatek przyznał się do winy. Stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że przeszkadza innym. Twierdził, że zabrakło mu wyobraźni - informuje policjant.

Teraz 18-latek będzie tłumaczył się przed sądem, bo tam sprawę skierowali policjanci. Młodemu kierowcy może grozić nawet do 5 tys. złotych grzywny.

Kierowca jeździł poślizgami wokół rynku

Autor:bż/ks

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja

Pozostałe wiadomości