80-latek poszedł na grzyby i zabłądził. Przeszedł ponad 20 kilometrów

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
80-latek poszedł na grzyby. Zgubił się. Przeszedł 20 kilometrów
80-latek poszedł na grzyby. Zgubił się. Przeszedł 20 kilometrówPolicja w Rawie Mazowieckiej
wideo 2/4
Policja w Rawie Mazowieckiej80-latek poszedł na grzyby. Zgubił się. Przeszedł 20 kilometrów

Blisko sto osób poszukiwało 80-latka, który poszedł na grzyby do lasu i zabłądził. Jak informuje policja, mężczyzna - szukając drogi powrotnej - przeszedł ponad 20 kilometrów. Nie mógł skontaktować się z rodziną, bo nie zabrał telefonu, żeby go nie zgubić.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26 września) w miejscowości Babsk. Po godzinie 16 dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej dostał zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Mężczyzna w godzinach porannych wyszedł z domu na grzyby do pobliskiego lasu i do popołudnia nie wrócił.

80-latek poszedł na grzyby. Zgubił się. Przeszedł 20 kilometrówW poszukiwania mężczyzny zaangażowało się blisko sto osóbPolicja w Rawie Mazowieckiej

"Nie zabrał telefonu, żeby go nie zgubić"

- Od żony seniora wiedzieliśmy, że mężczyzna nie zabrał ze sobą telefonu, żeby go nie zgubić. Mężczyzna jest schorowany, dlatego działania w związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia były prowadzone na szeroką skalę - relacjonuje młodszy aspirant Agata Krawczyk z policji w Rawie Mazowieckiej.

Czytaj też: Wybrała się do lasu na jagody i złamała nogę. Nie mogła się poruszać, zadzwoniła na 112

W poszukiwania mężczyzny zaangażowało się blisko sto osób: sąsiedzi, rodzina, Ochotnicza Straż Pożarna, leśnicy oraz myśliwi. Teren był bardzo rozległy, a zapadający zmrok dodatkowo utrudniał poszukiwania. Wykorzystano psy tropiące oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną. - W trakcie lotu otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o starszym mężczyźnie, który w okolicach Woli Pękoszewskiej błąka się po drodze. Operator wiedział o prowadzonych poszukiwaniach, kiedy otrzymał zgłoszenie o seniorze dziwnie zachowującym się na drodze, skojarzył fakty i poinformował rawskiego dyżurnego - przekazuje Krawczyk.

80-latek poszedł na grzyby. Zgubił się. Przeszedł 20 kilometrówW poszukiwania mężczyzny zaangażowało się blisko sto osóbPolicja w Rawie Mazowieckiej

Przeszedł ponad 20 kilometrów

80-latek został odnaleziony na terenie powiatu skierniewickiego. Jak się okazało, oddalił się od domu ponad 20 kilometrów. - Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany pod opiekę żony - mówi policjantka. Policjantka podkreśla też, że aby zapobiec tak stresującym i kosztownym akcjom, przed wyjściem na grzyby czy dłuższy spacer powinniśmy informować bliskich, dokąd idziemy oraz na jak długo. Koniecznie należy zabrać ze sobą naładowany telefon, latarkę, przydatne mogą okazać się też niezbędne leki, ciepła odzież, coś do picia i jedzenia oraz elementy odblaskowe. Z takim ekwipunkiem w przypadku zagubienia się w lesie zwiększamy szanse na szybkie odnalezienie.

Czytaj też: Oprócz koszyka nie zapomnij o rozsądku. Policjanci apelują do grzybiarzy

Lubuska policja. Nawet 50 poszukiwań grzybiarzy rocznie
Lubuska policja. Nawet 50 poszukiwań grzybiarzy rocznieWycieńczony starszy mężczyzna siada pod drzewem, w tym czasie zaniepokojona jego nieobecnością w domu córka, prosi o pomoc policję. Funkcjonariusze ruszają do lasu i niemal w ostatniej chwili odnajdują zagubionego grzybiarza. To scenariusz spotu lubuskiej policji, która w specjalnym nagraniu apeluje do grzybiarzy i seniorów: zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. TVN24
Blisko sto osób poszukiwało 80-latka który poszedł do lasu i zabłądził
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Rawie Mazowieckiej

Pozostałe wiadomości