Spadł samolot, dwie osoby nie żyją

Autor:
pk/gp
Źródło:
tvn24.pl Łódź
Wypadek lotniczy pod Piotrkowem Trybunalskim
Wypadek lotniczy pod Piotrkowem TrybunalskimTVN24
wideo 2/2
TVN24Wypadek lotniczy pod Piotrkowem Trybunalskim

Dwie osoby zginęły w wypadku lotniczym pod Piotrkowem Trybunalskim (województwo łódzkie). - Świadkowie poinformowali nas, że spadł samolotu skyvan. To był samolot, z którego wyskakiwali skoczkowie - przekazała Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim. Powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 14.18 w miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska. Informacje o wypadku potwierdziła Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim. - Świadkowie widzący to zdarzenie poinformowali nas, że doszło do upadku samolotu skyvan. To był samolot, z którego wyskakiwali skoczkowie - przekazała nam Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Dwie osoby w wyniku poniesionych obrażeń poniosły śmierć na miejscu. Na pokładzie po starcie było 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli i wylądowali bezpiecznie.

Wypadek samolotu pod Piotrkowem TrybunalskimPAP
Wypadek samolotu pod Piotrkowem TrybunalskimPAP

Powiadomiona Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Jak przekazała Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim, o wypadku poinformowana jest Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura. - Na miejscu trwają czynności. Będziemy wyjaśniać, jak doszło do tego zdarzenia - przekazała policjantka.

Wypadek samolotu pod Piotrkowem TrybunalskimPolicja Piotrków Trybunalski

Samolot rozbił się pięć kilometrów od lotniska. Zginął doświadczony pilot

- Samolot rozbił się pięć kilometrów przed lotniskiem po tym, jak wyskoczyli skoczkowie, przy operacji podejścia do lądowania - przekazał nam wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Marcin Pampuch. Dodał, że zginął bardzo doświadczony pilot zawodowy.

Wypadek samolotu pod Piotrkowem Trybunalskim

Autor:pk/gp

Źródło: tvn24.pl Łódź

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości