W ubiegłym roku nie doczekały się potomstwa, w tym są cztery jajka. Sokoły w oku kamery

Autor:
pk/gp
Źródło:
tvn24.pl
Sokoły wędrowne na kominie EC3 w Łodzi
Sokoły wędrowne na kominie EC3 w ŁodziVeolia Łódź
wideo 2/3
Veolia ŁódźSokoły wędrowne na kominie EC3 w Łodzi

Na kominie łódzkiej elektrociepłowni EC 3 zostało zbudowane gniazdo sokoła wędrownego. Ptaki można obserwować dzięki zainstalowanym trzem kamerom. Jak informuje przedstawiciel spółki Veolia Energia Łódź, w ubiegłym roku sokoły nie doczekały się młodych, a w tym roku samica zniosła aż cztery jajka.

Gniazdo na kominie EC 3 w Łodzi pojawiło się w ubiegłym roku. Ale powstało zbyt późno, bo odwiedzającym je sokołom wędrownym nie udało się odchować potomstwa. W tym roku może się to zmienić, bo samica od kilkunastu dni wysiaduje zniesione jajka.

Czytaj też: Rysiek przyleciał sześć dni wcześniej niż przed rokiem. Podgląda go kamera.

Łódź. Sokoły wędrowne na kominie EC 3. Transmisja na żywo

Perypetie sokolej rodziny można oglądać całą dobę, dzięki zainstalowanym na kominie trzem kamerom. - W ubiegłym roku Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” zwróciło się do nas z prośbą, czy na kominie elektrociepłowni EC 3 mogłoby zainstalować gniazdo dla sokoła wędrownego w celu ochrony gatunku i lęgu następnych pokoleń - przekazuje Sławomir Wieteska ze spółki Veolia Energia Łódź. - My się na to zgodziliśmy, zostało tam zainstalowane gniazdo i trzy kamery, które podglądają ptaki - dodaje przedstawiciel firmy.

Sokoły wędrowne na kominie EC3 w ŁodziVeolia Łódź
Sokoły wędrowne na kominie EC3 w ŁodziVeolia Łódź

W tamtym roku nie było małych sokołów. W tym samica wysiaduje cztery jajka

Sławomir Wieteska mówi, że w ubiegłym roku, sokoły nie doczekały się potomstwa. W tym roku, jak można zauważyć podczas transmisji na żywo prosto z gniazda, samica sokoła wędrownego wysiaduje aż cztery jajka. - Jak się obserwuje transmisję, to te jajka czasami widać, są takie brązowe, nakrapiane. Samica złożyła je w połowie marca, w połowie kwietnia powinniśmy się doczekać małych sokolątek - informuje Sławomir Wieteska ze spółki Veolia Energia Łódź Podobne gniazdo, gdzie można podziwiać sokoły wędrowne, zostało zainstalowane w Elektrociepłowni Karolin w Poznaniu.

Sokoły wędrowne na kominie EC3 w ŁodziVeolia Łódź
Sokoły wędrowne na kominie EC 3 w Łodzi
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Veolia Łódź

Pozostałe wiadomości