Łódź. Nagranie z policyjnego pościgu. Kierowca porzucił auto, policjant groził użyciem broni

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Nagranie z kamery nasobnej policjanta biorącego udział w zatrzymaniu
Nagranie z kamery nasobnej policjanta biorącego udział w zatrzymaniuPolicja w Łodzi
wideo 2/8
0102N061X POSCIG

Policjanci z Łodzi próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy, ale jego kierowca rozpoczął ucieczkę. Na nagraniu z kamery umieszczonej na mundurze jednego z funkcjonariuszy widać fragment interwencji - najpierw z wnętrza radiowozu, a potem z krótkiego pościgu pieszo. W jego trakcie funkcjonariusze grozili uciekającemu użyciem broni. W końcu 38-latek został zatrzymany. Był poszukiwany przez sąd do odbycia kary. 

Policjanci z łódzkiej drogówki w piątek, 27 stycznia, prowadzili badania trzeźwości kierowców na ulicy Zakładowej. Po godzinie 21 zauważyli bmw, które poruszało się slalomem. - Policjanci postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy i dali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać - opowiada młodszy aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiej policji. 

Pościg. Najpierw radiowozem, później pieszo

Rozpoczął się pościg, którego przebieg można zobaczyć dzięki nagraniu z kamery nasobnej jednego z policjantów. Na filmie słychać, jak mundurowi raportują dyżurnemu, że ruszyli za uciekającym autem. Zanim zdążyli przekazać informacje o modelu i kolorze auta, uciekający mężczyzna zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo.

38-latek został zatrzymanyPolicja w Łodzi

"Stój, policja! Stój, bo strzelam!" - krzyczał policjant do uciekającego mężczyzny, którego po chwili zatrzymał. Początkowo - jak słychać na filmie - funkcjonariusz spodziewa się, że ucieczka spowodowana była tym, że kierowca był pijany. Dopiero potem okazało się, jaki był powód zachowania zatrzymanego 38-latka. 

Policja: recydywista z aktywnym zakazem kierowania, był też poszukiwany przez sąd

- W policyjnych bazach danych dotarli do informacji, że 38-latek jest recydywistą i od kwietnia 2022 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa - przekazuje Czyż.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy. 

38-latek był poszukiwany do odbycia karyPolicja w Łodzi

- Mężczyzna tłumaczył policjantom powód ucieczki tym, że wiedział, iż jest poszukiwany i chciał uniknąć odsiadki - mówi Czyż. 

38-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy pod wpływem środków odurzających oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów, za co może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem sądu mężczyzna za wcześniejsze przestępstwa trafił do więzienia. 

Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Blocha
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi

Pozostałe wiadomości