TVN24 | Łódź

Pielęgniarki miała w domu czekać na wynik testu. Gdy ten dotarł, na ratunek było już za późno

TVN24 | Łódź

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN24.pl
Piotrków Trybunalski: 48-latki nie przyjęto do szpitala. Zmarła
Piotrków Trybunalski: 48-latki nie przyjęto do szpitala. ZmarłaTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Piotrków Trybunalski: 48-latki nie przyjęto do szpitala. Zmarła

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim nie przyjął 48-letniej pielęgniarki. Kobieta źle się czuła. Była osłabiona i miała duszności. Lekarze tłumaczą, że nie wymagała pilnej interwencji. Miała w domu czekać na wynik testu na koronawirusa. Zmarła po dwóch dniach, tuż przed tym, jak miała trafić do placówki. Wynik był negatywny.

Pani Ewa zgłosiła się na SOR w Piotrkowie Trybunalskim po tym, jak poczuła się źle, miała duszności i była osłabiona. Kilka lat temu miała zawał serca, leczyła się kardiologicznie.

Szpital tego dnia jej nie przyjął. Lekarze stwierdzili, że owszem, wymaga hospitalizacji, ale nie jest nagłym przypadkiem, w związku z czym przyjmą ją po otrzymaniu wyników testu na koronawirusa. Na te czekano dwa dni.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Wynik wyszedł negatywny, a rodzina kobiety dostała informację, że po południu może zgłosić się do szpitala. Wtedy jednak jej stan się pogorszył. Wezwano do niej karetkę, ale jej życia nie udało się uratować.

Kobieta osierociła dwie córki - jedna z nich jest pełnoletnia, druga ma 7 lat.

NFZ bada sprawę

Partner pani Ewy nie może się pogodzić z tym, że kobieta nie została wcześniej hospitalizowana. I zarzuca lekarzom zaniedbania. - Jakby została przyjęta, to pewnie by z nami tu była... Potraktowali ją po prostu źle - ocenia.

Podobnego zdania jest starsza córka zmarłej. - Błędem lekarza było to, ze pozwolił ją wypisać ze szpitala. To badanie, które miała zrobione w szpitalu, pokazywało, że jest w trakcie zawału. Współczynnik troponiny ciągle rósł - ocenia Aleksandra Osieczkowska.

Szpital jednak podkreśla, że kobieta została wówczas przebadana i wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. – W tym przypadku lekarz stwierdził, że jej stan nie zagraża życiu i nie wymaga pilnej hospitalizacji, natomiast wymaga hospitalizacji, dlatego wskazany został termin, trzy dni po wstępnej analizie jej stanu zdrowia – mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy  Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Sprawę śmierci 48-latki bada już łódzki oddział NFZ.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości