Zderzenie trzech pojazdów na A1, jedna osoba nie żyje

Aktualizacja:
Autor:
pk/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Wypadek na autostradzie A1 pod Piotrkowem Tryb.
Wypadek na autostradzie A1 pod Piotrkowem Tryb.TVN24
wideo 2/3
TVN24Wypadek na autostradzie A1 pod Piotrkowem Tryb.

Jedna osoba zginęła w wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i lawety przewożącej inne pojazdy. Autostrada w kierunku Gdańska została całkowicie zablokowana. Utrudnienia trwały do godziny 17.

Do wypadku doszło o godzinie 6.41 na wysokości miejscowości Adolfinów koło Piotrkowa Trybunalskiego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą z lawetą przewożącą jeden pojazd - jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Katowic - z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas, doprowadzając do zderzenia z osobową skodą jadącą w tym samym kierunku. Następnie oba pojazdy wjechały na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym przewożącym na lawecie cztery samochody osobowe - poinformowała w czwartkowy poranek Izabela Gajewska z Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjantka dodała, że w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu, poniósł kierowca toyoty. A kierowca ciężarówki został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Wypadek na autostradzie A1 pod PiotrkowemDo zdarzenia doszło o godz. 6. 41 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości AdolfinówPolicja w Piotrkowie Trybunalskim

Ruch wahadłowy

Autostrada A1 była całkowicie zablokowana w obu kierunkach do godziny 14. Potem policja w miejscu, gdzie doszło do wypadku, wprowadziła ruch wahadłowy. - Cały czas trwają prace służb. Użyto między innymi dźwigu, żeby usunąć rozbite na drodze samochody - przekazała Gajewska po godzinie 14. Od około 17 autostrada A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego jest już w pełni przejezdna.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Czytaj też: Policyjna mapa wypadków drogowych, każdy punkt to śmierć. Będzie aktualizowana przez całe wakacje

Wypadek na autostradzie A1 pod PiotrkowemDo zdarzenia doszło o godz. 6. 41 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości AdolfinówPolicja w Piotrkowie Trybunalskim
Wypadek na autostradzie A1 pod Piotrkowem TrybunalskimDo zdarzenia doszło na wysokości Adolfinów
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Piotrkowie Trybunalskim

Pozostałe wiadomości