Kultura i styl

Zwiastun "Pięknej i Bestii" bije rekordy

Kultura i styl

"Piekna i Bestia" w aktorskiej wersji
Walt Disney Pictures PolskaAktorska wersja "Pięknej i Bestii" wejdzie do kin w marcu 2017 r.

Zwiastun nadchodzącej aktorskiej wersji "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson w roli głównej ustanowił nowy rekord oglądalności. W ciągu pierwszej doby trailer pobił wcześniejszy najlepszy wynik należący do "Ciemniejszej strony Greya".

Dwuminutowe wideo zapowiadające nową, aktorską wersję "Pięknej i Bestii" w ciągu 24 godzin od premiery obejrzano 127,6 mln razy. Wynik dotyczy oficjalnego kanału studio Disneya i nie zawiera danych z Chin. Wcześniejszy rekord należał do materiału promującego "Ciemniejszą stronę Greya" - kontynuację kinowego hitu "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - który w ciągu pierwszej doby odtworzono 114 mln razy.

Emma Watson w roli BelliWalt Disney Pictures Polska

Na trzecim miejscu obecnie znajduje się zwiastun "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy" z wynikiem 112 mln odtworzeń.

Zwiastun nowej wersji legendarnej animacji z 1991 r., która zdobyła dwa Oscary, trzy Złote Globy oraz dwie nagrody Grammy, prezentuje sceny przypominające oryginał sprzed ćwierć wieku.

Filmowa baśń z gwiazdorską obsadą

Film opowiada o Belli, błyskotliwej, pięknej i niezależnej młodej kobiecie, która szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora.

W aktorskiej wersji, reżyserowanej przez Billa Condona, w rolach głównych zagrali Emma Watson oraz Dan Stevens. Opublikowany w poniedziałek pierwszy zwiastun "wróży, że film będzie bardzo zbliżony z oryginałem" - piszą entuzjastycznie amerykańskie media.

"Piękna i Bestia" w nowej odsłonieWalt Disney Pictures Polska

Światowa premiera "Pięknej i Bestii" zapowiadana jest na 16 marca 2017 r. (w polskich kinach dzień później). Obok Watson i Stevensa na ekranie pojawią się: Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Ian McKellen oraz Emma Thompson.

"Piękna i Bestia" powraca w aktorskiej wersjiWalt Disney Pictures Polska

Autor: tmw/ja / Źródło: CBS News, The Guardian, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Walt Disney Pictures Polska

Pozostałe wiadomości