TVN24 | Kultura i styl

"To nie jest pogrzeb, tylko celebracja jej życia, bo tego by pragnęła"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Prochy zmarłej w 2016 roku Zsa Zsy Gabor spoczęły na cmentarzu w Budapeszcie. Ceremonię pogrzebową urodzonej na Węgrzech amerykańskiej aktorki i celebrytki zorganizował jej ostatni mąż.

Na ceremonii pogrzebowej Zsa Zsy Gabor ostatni mąż Frederic von Anhalt powiedział, że prochy jego żony spoczęły na Węgrzech zgodnie z jej wolą. W grobie, znajdującym się w alei znanych aktorów węgierskich, złożono oprócz urny również wieniec z jej ulubionych żółtych róż. - To nie jest pogrzeb, tylko celebracja jej życia, bo tego by pragnęła – powiedział ostatni mąż.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Urodzona w 1917 roku w bogatej rodzinie Żydów węgierskich Zsa Zsa Gabor w 1936 roku zdobyła tytuł Miss Węgier. Wraz z siostrami – również aktorkami - wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w 1941 roku. W Europie pozostawiła wówczas swego pierwszego męża, tureckiego dyplomatę Asafa Burhana.

Wystąpiła w Hollywood w kilkudziesięciu filmach, w tym w "Nagiej broni", gdzie zagrała samą siebie. Sławę zyskała nie tylko rolami filmowymi, lecz również luksusowym stylem życia, dowcipem i skandalami. W latach 70. zaczęła odrzucać mniejsze role, podkreślając, że "może i ma charakter, ale nie chce być aktorką charakterystyczną".

Jako celebrytkę porównywano ją do Paris Hilton, z którą łączą ją zresztą więzy rodzinne – jednym z jej mężów był założyciel sieci hotelów Hilton, Conrad Hilton.

Gabor zmarła w 2016 roku w wieku 99 lat.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości