Nick Carter z Backstreet Boys oskarżony o zgwałcenie nastolatki z autyzmem. Jest oświadczenie

Autor:
wac//az
Źródło:
Variety
Holland: po #MeToo w USA zaszła głęboka zmiana
Holland: po #MeToo w USA zaszła głęboka zmiana TVN24
wideo 2/2
TVN24Holland: po #MeToo w USA zaszła głęboka zmiana

Trzydziestodziewięcioletnia Shannon "Shay" Ruth złożyła pozew przeciwko Nickowi Carterowi, wokaliście zespołu Backstreet Boys. Twierdzi, że muzyk zgwałcił ją i zaraził wirusem HPV, kiedy miała siedemnaście lat. Prawnik Cartera wydał oświadczenie, w którym oskarżenia nazwał "bezpodstawnymi" i "nieprawdziwymi".

Z pozwu, złożonego w czwartek 8 grudnia w w hrabstwie Clark w stanie Nevada, wynika, że muzyk dopuścił się napaści na tle seksualnym na Shannon "Shay" Ruth w lutym 2001 roku, po koncercie Backstreet Boys w Tacoma w stanie Waszyngton. Adwokaci Ruth zorganizowali konferencję prasową w Beverly w Los Angeles. Pojawiła się na niej również powódka, która szczegółowo opisała rzekomą napaść. Całość konferencji prasowej była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych.

Według oskarżycielki, przedstawiającej się jako osoba z autyzmem i porażeniem mózgowym, Carter zaprosił ją do swojego autokaru po tym, jak spotkał ją wśród fanów, którzy prosili o autografy po koncercie. Miał jej wręczyć "zabawnie smakujący napój, który nazwał sokiem VIP": mieszankę alkoholu i soku żurawinowego. Zaprowadził ją do łazienki, gdzie obnażył się przed nią i poinstruował, by "padła na kolana" - tak wynika z aktu oskarżenia, do którego dotarł magazyn "Variety". Następnie pchnął ją na łóżko i zgwałcił. Kiedy Ruth "błagała go, by przestał", ten miał stwierdzić, że to będzie ich "specjalny sekret". Nastolatka zagroziła, że powie o ataku, na co Carter miał zareagować siniacząc jej ręce i mówiąc, że jest "upośledzoną małą suką, której nikt nie uwierzy".

Prawnik powódki: Carter skrzywdził trzy inne kobiety

- Ostatnie 21 lat było wypełnione bólem, dezorientacją, frustracją, wstydem i samookaleczeniami, które są bezpośrednim skutkiem gwałtu na mnie dokonanego przez Nicka Cartera - powiedziała Ruth na konferencji prasowej. - Chociaż mam autyzm i żyję z porażeniem mózgowym, wierzę, że nic nie wpłynęło na mnie bardziej niż to, co zrobił mi Nick Carter. Prawnik Ruth, Mark Boskovich, przekazał mediom, że muzyk w podobny sposób skrzywdził trzy inne kobiety, z czego dwie twierdzą, że zostały zarażone przez Cartera wirusem HPV.

Adwokat Cartera, Michael Holtz, nazwał wypowiedzi oskarżycielki "bezpodstawnymi z prawnego punktu widzenia, ale także całkowicie nieprawdziwymi". "Niestety pani Ruth od kilku lat jest wmanipulowana w składanie fałszywych oskarżeń przeciwko Nickowi - a te zarzuty wielokrotnie i w znaczny sposób zmieniały się w czasie. Nikt nie powinien dać się zwieść chwytowi prasowemu zaaranżowanemu przez oportunistycznego prawnika" - napisał w oświadczeniu. Jak dodał, nie ma wątpliwości, że "sądy szybko zdadzą sobie z tego sprawę".

Nie złożyła pozwu z powodu przedawnienia

Carter w przeszłości zaprzeczał oskarżeniom o napaść seksualną Melissy Schuman, która oskarżyła członka zespołu Backstreet Boys o napaść w 2017 roku . Schuman, członkini grupy Dream, stwierdziła w poście opublikowanym na blogu, że Carter zgwałcił ją w swoim mieszkaniu w Santa Monica podczas dnia wolnego od kręcenia filmu "The Hollow" w 2002 roku. Ostatecznie Schuman nigdy nie złożyła pozwu, ponieważ prokuratorzy hrabstwa Los Angeles ustalili, że sprawa uległa przedawnieniu.

W reakcji na ostatnie doniesienia stacja ABC zdecydowała o zdjęciu z anteny świątecznego programu z udziałem Backstreet Boys. "A Very Backstreet Holiday" z utworami z płyty "A Very Backstreet Christmas" miał zostać wyemitowany 14 grudnia.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdor "Squid Game" oskarżony o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym

Autor:wac//az

Źródło: Variety

Pozostałe wiadomości