Gwiazdor "Squid Game" oskarżony o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym

Autor:
wac//mm
Źródło:
BBC, tvn24.pl
O Yeong-su jest jedynym aktorem z Korei Południowej, który otrzymał Złotego Globa
O Yeong-su jest jedynym aktorem z Korei Południowej, który otrzymał Złotego GlobaReuters
wideo 2/3
ReutersObsada "Squid game" na czerwonym dywanie

O Yeong-su, południowokoreański aktor znany z roli w serialu "Squid Game", został oskarżony o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym - informuje lokalna prokuratura. 78-letni mężczyzna w 2017 roku miał "w niewłaściwy sposób" dotykać kobiety, która wniosła przeciw niemu zarzuty. Aktor zaprzecza oskarżeniom.

Według agencji informacyjnej Yonhap domniemana ofiara po raz pierwszy złożyła skargę na policji przeciwko O Yeong-su w grudniu 2021 roku, jednak pięć miesięcy później sprawa została zamknięta bez postawienia zarzutów 78-letniemu aktorowi. Teraz prokuratura "na wniosek ofiary" wznowiła śledztwo - przekazała 26 listopada agencja cytowana przez BBC.

Zarzuty wobec aktora

Według BBC O Yeong-su jest oskarżony o dotykanie kobiety w niewłaściwy sposób, którego miał się dopuścić w 2017 roku. Nie zostały przekazane żadne szczegóły na temat tego domniemanego zdarzenia. Jednocześnie urzędnik prokuratury w Suwon powiedział AFP, że doniesienia lokalnych mediów na temat sprawy "nie są niezgodne ze stanem faktycznym", ale również nie podał szczegółów dotyczących dochodzenia.

Aktor O Yeong-su zaprzeczył stawianym mu zarzutom, według prokuratury nie został również zatrzymany. Agencja AFP poinformowała jednak, że południowokoreańskie Ministerstwo Kultury zdecydowało o wstrzymaniu nadawania rządowej reklamy z jego udziałem.

O Yeong-su rozpoczął karierę aktorską w latach 60. XX wieku. Międzynarodową sławę przyniosła mu w 2021 roku rola w serialu "Squid Game" platformy Netflix. W 2022 roku otrzymał za nią Złotego Globa w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy w produkcji telewizyjnej". Tym samym stał się pierwszym aktorem z Korei Południowej wyróżnionym tą nagrodą.

ZOBACZ TEŻ: Kevin Spacey oskarżony o cztery napaści seksualne

Autor:wac//mm

Źródło: BBC, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości