18 lat, czyli 6576 dni, co daje blisko 160 tysięcy godzin - tyle telewizja TVN24 gości w Państwa domach, przekazując najważniejsze informacje całą dobę, siedem dni w tygodni. W piątek TVN24 obchodzi urodziny.
- Dzień dobry, serwis informacyjny TVN24 – powiedziała Anita Werner 18 lat temu w samo południe. Tak wystartował pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny.
Tu rozbłysły takie osobowości jak śp. Grzegorz Miecugow, Justyna Pochanke, Anita Werner, Andrzej Morozowski, Małgorzata Łaszcz, Marta Kuligowska, Piotr Marciniak, Maciej Knapik (wszyscy pracowali od początku istnienia stacji) czy Brygida Grysiak i Anna Jędrzejowska.
Tu emitowana jest publicystyka: "Kropka nad i", "Kawa na ławę", "Fakty po Faktach", a także "Fakty po Południu", kultowe już "Szkło Kontaktowe", "Drugie Śniadanie Mistrzów", "Rozmowa Piaseckiego", magazyny "Czarno na białym" i "Polska i Świat", a także cykl filmów dokumentalnych "Ewa Ewart poleca".
Dziennikarze TVN24 są zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne, zawsze podają zweryfikowane informacje, zawsze są w centrum wydarzeń.
Najważniejsze wydarzenia
Swój sukces TVN24 zawdzięcza szybkości i precyzji w informowaniu. 11 września 2001 roku, zaledwie miesiąc po swoim starcie, jako pierwsza polska telewizja TVN24 przekazała informacje o zamachach w Nowym Jorku i Waszyngtonie, i rozpoczęła relacjonowanie na żywo wydarzeń w USA.
W 2006 roku TVN24 była na miejscu dramatycznej akcji ratunkowej po najtragiczniejszej w skutkach katastrofie budowanej w Polsce w hali Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie trwała wystawa gołębi pocztowych i pod ciężarem śniegu zawalił się dach. Zginęło wtedy 65 osób.
We wrześniu 2006 roku TVN24 ujawniła tak zwaną aferę taśmową. W programie "Teraz my!" Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego zaprezentowano zarejestrowane ukrytą kamerą nagranie rozmów między posłanką Samoobrony Renatą Beger a politykami Prawa i Sprawiedliwości. Beger negocjowała warunki przejścia do PiS.
Ujawnienie tak zwanych "taśm prawdy" wywołało wówczas kryzys polityczny.
W TVN24 widzowie mogli także z zapartym tchem śledzić lądowanie samolotu LOT z kapitanem Tadeuszem Wroną na pokładzie, który 1 listopada 2011 roku awaryjnie posadził maszynę na Lotnisku Chopina w Warszawie z uszkodzonym, schowanym podwoziem.
Reporterzy TVN24 w 2014 roku byli także na Majdanie w Kijowie, gdzie pokazywali ogromne protesty oraz relacjonowali, jak upadał reżim Wiktora Janukowycza.
Polska i świat
TVN24 stale się rozwija. Nadaje z jednego z najnowocześniejszych w Europie studia w Warszawie i z dziewięciu oddziałów - w Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach i Gdańsku. Zagraniczni korespondenci TVN24 przekazują informacje między innymi z Waszyngtonu, Moskwy, Londynu i Brukseli.
TVN24 to także tvn24.pl, największy portal informacyjny w kraju oraz Kontakt24, największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce.
Dzięki Reporterom 24 telewizja jest blisko ludzi. W 2008 roku jednemu z widzów udało się na przykład zarejestrować moment uderzenia trąby powietrznej w autokar wiozący członków Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
Redaktorem naczelnym TVN24 jest Adam Pieczyński.
Autor: red. / Źródło: tvn24