Piotr Metz pokazuje SMS-a i odchodzi z Trójki. "Wewnątrz gotuje się w nas ogromny gniew"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Facebook/MonikaOlejnik
"Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem"
"Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem"TVN24
wideo 2/23
"Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem"TVN24

Dyrektor muzyczny radiowej Trójki Piotr Metz poinformował o swoim odejściu ze stacji. Jego decyzja ma związek z działaniami kierownictwa Trójki po tym, jak w ostatnim notowaniu Listy Przebojów pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". - Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem i sposobu traktowania ludzi. Myślę, że mógłbym to też nazwać obrażaniem naszej inteligencji - powiedział Metz w "Kropce nad i".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Najnowsza piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" - nawiązująca do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w rocznicę katastrofy smoleńskiej mimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią - zadebiutowała w piątek od razu na pierwszym miejscu 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Informacja o tym szybko zniknęła jednak ze stron państwowego radia. Jego kierownictwo początkowo twierdziło, że "został złamany regulamin", a "redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". Później pojawiły się zarzuty, że kolejność na liście została zmanipulowana. W związku z tym z pracy w rozgłośni zrezygnował szereg dziennikarzy, w tym wieloletni prowadzący Listę Przebojów Marek Niedźwiecki.

Podobną decyzję podjął we wtorek dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz. W "Kropce nad i" w TVN24 powiedział, że "nie może akceptować sposobu zarządzania radiem i sposobu traktowania ludzi". - Myślę, że mógłbym to też nazwać obrażaniem naszej inteligencji - mówił Metz. - Od czasu Listy Przebojów, którą wygrał Kazik, do głównego aktora tego wydarzenia, czyli Marka Niedźwieckiego, do dziś dyrektor Trójki nie zadzwonił, a telefonów od niego nie odbierał. Tego typu komunikacja jest nie do zaakceptowania - dodał odchodzący ze stacji dyrektor muzyczny Trójki.

"Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem"
"Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem"TVN24

Metz prezentuje SMS-a

O swoim odejściu z Trójki Piotr Metz zakomunikował we wtorkowe popołudnie na nagraniu opublikowanym na profilu społecznościowym Moniki Olejnik. Pokazał też do kamery smartfona, na którego ekranie można było przeczytać wiadomość: "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o ktorej rozmawialismy nie byla na Antenie" (pisownia oryginalna).

Na ekranie widać, że SMS został przysłany w sobotę o godzinie 2.52 w nocy. Nadawca wiadomości widnieje w telefonie Metza jako "T Kowalczewski" - tak brzmi nazwisko i inicjał imienia dyrektora i redaktora naczelnego Trójki Tomasza Kowalczewskiego. Na nagraniu widać też, że z tego numeru dziennikarz Trójki otrzymywał też inne wiadomości - zarówno wcześniej, jak i później.

SMS do Piotra MetzaFacebook/MonikaOlejnik

W "Kropce nad i" Metz mówił, że SMS-a odczytał dopiero rano. Dodał, że treść wiadomości nie zawierała "żadnego kontekstu związanego z Listą Przebojów Trójki". - Rozmawialiśmy wcześniej (z dyrektorem Kowalczewskim - red.) o utworze z pierwszego miejsca Listy Przebojów. Ja nie słuchałem notowania, więc zadzwoniłem z pytaniem do Marka (Niedźwieckiego - red.), o co chodzi - opowiedział Metz. - Ten SMS w środku nocy to w pewnym sensie było przedłużenie rozmowy z dyrektorem - dodał.

Na nagraniu z Moniką Olejnik dziennikarz powiedział: "Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet fundamentalny".

Piotr Metz poinformował o odejściu z radiowej Trójki
Piotr Metz poinformował o odejściu z radiowej Trójki Facebook/MonikaOlejnik

O istnieniu takiego SMS-a wspomniał wcześniej w liście do dyrektora i pracowników Trójki dziennikarz Bartosz Gil, pracujący przy anulowanym notowaniu LP3. Gil w liście odpowiedział także na zarzuty manipulowania głosami.

"Nie wydarzyło się nic wyjątkowego podczas ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego, które wygrał Kazik. Wyjątkowe rzeczy zaczęły się dziać dopiero tuż po nim, czyli od Pańskiego telefonu do Piotra Metza z prośbą o "zrobienie czegoś z tym Kazikiem", a następnie po drugiej w nocy wiadomości z prośbą 'Piotrze, dopilnuj aby piosenka o ktorej rozmawialismy nie byla na Antenie'" - napisał Gil.

"Wewnątrz gotuje się w nas ogromny gniew"

W "Kropce nad i" Piotr Metz opowiedział o głosach wsparcia, jakie otrzymuje Marek Niedźwiecki. - Ja myślę, że te próby dorobienia przedziwnego ogona do całej sytuacji, tak naprawdę nie są istotne w stosunku do głosów poparcia, które zbiera Marek. Ku mojemu zdumieniu, ale zdumieniu z dużym uśmiechem, wczoraj o 19.08, bo ta słynna lista nosiła numer 1998, ileś stacji radiowych w Polsce zagrało piosenkę, która jest nieoficjalnym hymnem Listy Przebojów (ABC "The Look of Love" - red.), wspierając Marka Niedźwieckiego - powiedział Metz.

- Lista Przebojów Trójki jest czymś ponad wszelkimi podziałami. To najbardziej uniwersalna audycja, jaka może być, co udowodniliśmy wiele razy. Markowi musi być strasznie przykro i staramy się wspierać go w tym położeniu, ale wewnątrz gotuje się w nas ogromny gniew - dodał dziennikarz.

Metz: Kazik każdej władzy patrzy na ręce

Metz odniósł się też do samego utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". - Kazik solo, jak i z Kultem, ma ogromny elektorat słuchaczy i to, że piosenka będzie przebojem to było pewne - powiedział. - To, że ma tekst, który przez niektórych jest postrzegany jako kontrowersyjny, chciałbym zmierzyć z tym, że w Trójce graliśmy piosenki Kazika o Lechu Wałęsie, Waldemarze Pawlaku czy Józefie Oleksym - dodał Metz.

- Kazik zawsze rozdawał ciosy dla władzy równo. Każdej władzy patrzy na ręce, więc u niego to jest norma. Każda nowa płyta Kazika to jest wydarzenie (...), ale że trafimy do "Washington Post" i "New York Timesa", przyznaję, nie przypuszczałem - podsumował Metz.

CZYTAJ WIĘCEJ: ZAGRANICZNE MEDIA KOMENTUJĄ SYTUACJĘ W RADIOWEJ TRÓJCE >>>

Dziennikarz zauważył, że "afera niemalże ogólnoświatowa jest spowodowana piosenką na liście przebojów". - Oczywiście są różne konteksty, ale tak to wygląda - dodał.

Metz: zniszczenie czegoś wartościowego w tak krótkim czasie jest niechlubnym rekordem
Metz: zniszczenie czegoś wartościowego w tak krótkim czasie jest niechlubnym rekordemTVN24

- Jeśli chodzi o zniszczenie czegoś, co budowano przez lata, czegoś bardzo wartościowego, w tak krótkim czasie, (ta sytuacja - red.) jest bardzo niechlubnym, ale mimo wszystko rekordem - zakończył.

Kazik żąda wycofania piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Trójki

We wtorek swoje oświadczenie przedstawił Kazik Staszewski. "W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest lepszy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego" - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu społecznościowym zespołu Kult, którego Staszewski jest liderem.

Oświadczenie Kazika ws. utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" na Liście Przebojów TrójkiTVN24

Autorka/Autor:pp//rzw

Źródło: tvn24.pl, TVN24, Facebook/MonikaOlejnik

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Za nami miesiąc, który zapisał się w historii meteorologii. Choć w kalendarzu był luty, to pogodowo przenieśliśmy się do kwietnia. Zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy termometry pokazywały blisko 20 stopni Celsjusza.

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany

Źródło:
wPolityce.pl

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Część ratowników, którzy byli na urlopach i nie mieli dyżurów, zjawiła się w szpitalach do pomocy - powiedział o piątkowej akcji ratunkowej wojewoda zachodniopomorski Adama Rudawskiego. Chwalił też postawę mieszkańców Szczecina, którzy pierwsi pomagali poszkodowanym w wypadku. Rannych zostało 20 osób.

Ratownicy przerwali urlopy, by pomagać rannym. Wojewoda o akcji w Szczecinie

Ratownicy przerwali urlopy, by pomagać rannym. Wojewoda o akcji w Szczecinie

Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP

Z deklaracji pana premiera wynika, że Sejm ma uchwalać, postulować embargo na produkty żywnościowe rolno-spożywcze z Rosji i Białorusi. Uważam to za strzał w dziesiątkę - oceniła na antenie TVN24 Monika Piątkowska, prezeska Izby Zbożowo-Paszowej. - Nie może być tak, że rozmawiamy o zamknięciu granicy polsko-ukraińskiej, a do Unii Europejskiej wjeżdżają produkty rolno-żywnościowe z Rosji czy Białorusi - podkreśliła.

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

Źródło:
tvn24.pl

Mariusz Kamiński, były koordynator służb specjalnych i szef MSWiA, pytany w sobotę o informacje dotyczące podsłuchiwania przez CBA rozmów telefonicznych z udziałem prezesa Orlenu Daniela Obajtka odparł, że "to są jakieś straszne głupoty". - Czy to jest dokument autentyczny, czy nie, tego nie wiem - dodał. - Ja nie wiem, co to są za taśmy, czy one są prawdziwe, czy nieprawdziwe - komentował z kolei były wicepremier Jacek Sasin.

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Źródło:
TVN24

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie piątkowego wypadku w Szczecinie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa wielu osób, spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, ucieczki z miejsca zdarzenia i spowodowania obrażeń u licznej grupy osób. 33-latek przyznał się do winy. Do szczecińskich szpitali trafiło 20 osób, stan dwóch osób jest określany jako krytyczny.

Prokuratura: wjechał w grupę intencjonalnie. Nowe zarzuty dla 33-latka. "Przyznał się"

Prokuratura: wjechał w grupę intencjonalnie. Nowe zarzuty dla 33-latka. "Przyznał się"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dwa niemieckie myśliwce Eurofighter wystartowały w piątek z bazy w Łotwie, by eskortować dwa rosyjskie samoloty wojskowe lecące nad Morzem Bałtyckim, w pobliżu tego kraju - podało w sobotę Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO.

NATO: dwa rosyjskie samoloty wojskowe były eskortowane nad Bałtykiem

NATO: dwa rosyjskie samoloty wojskowe były eskortowane nad Bałtykiem

Źródło:
PAP

Rosja najprawdopodobniej uziemiła całą flotę samolotów wczesnego ostrzegania i kontroli powietrznej A-50U - podał brytyjski wywiad. Miało do tego dojść przed tygodniem po utracie drugiej takiej maszyny.

Brytyjski wywiad: Rosja prawdopodobnie uziemiła wszystkie A-50U

Brytyjski wywiad: Rosja prawdopodobnie uziemiła wszystkie A-50U

Źródło:
PAP

Chwile grozy na moście w Louisville w stanie Kentucky. Po wypadku z udziałem kilku samochodów ciężarówka przebiła barierki i zawisła nad rzeką Ohio. W środku znajdowała się kobieta, kierująca pojazdem. Dramatyczną akcję ratunkową uchwyciły kamery. 

Ciężarówka przebiła barierkę mostu i zawisła wysoko nad rzeką. W środku znajdowała się kobieta

Ciężarówka przebiła barierkę mostu i zawisła wysoko nad rzeką. W środku znajdowała się kobieta

Źródło:
Fox News

Nie sądzę, aby te wielkości były rzeczywistymi wielkościami - tak Maciej Bando, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odpowiedział na pytanie, czy możliwy jest wzrost rachunków za prąd o 80 procent. Dodał, że "mrożenie cen jest sztucznym wytworem, który nic dobrego dla rynku nie robi". - Jeżeli mamy je odmrozić, to tylko teraz - zaznaczył.

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Źródło:
tvn24.pl

Iris Apfel, ikona mody i przedsiębiorczyni, zmarła w piątek w swoim domu w Palm Beach na Florydzie - podało "Variety". Miała 102 lata.

Iris Apfel nie żyje. Ikona mody miała 102 lata

Iris Apfel nie żyje. Ikona mody miała 102 lata

Źródło:
Reuters, tvn24.pl, Vogue

W kolejnych dniach dojdzie do istotnych zmian w pogodzie. Na początku tygodnia lokalnie mogą pojawić się burze, ale z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz chłodniej. Pojawią się przymrozki, a miejscami spadnie deszcz ze śniegiem lub sam śnieg.

Przebudowa pola barycznego. Czekają nas ulewy, burze i przymrozki

Przebudowa pola barycznego. Czekają nas ulewy, burze i przymrozki

Źródło:
tvnmeteo.pl

Trzecia Droga nie wystawi kandydata na urząd prezydenta Warszawy. Ale przedstawiła kandydatkę, która miałaby zostać wiceprezydentką do spraw społecznych w ekipie Rafała Trzaskowskiego. To Adriana Porowska.

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od 13 grudnia zeszłego roku mamy do czynienia z rządem, który nieustannie mówi "nie". Mówi, że nie będzie kontynuował, że nie będzie inwestował, że nie będzie naprawiał, że nie będzie podejmował przedsięwzięć, które już są zaawansowane - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji samorządowej PiS. - My jesteśmy na "tak" dla rozwoju, jesteśmy na "tak” dla budowania, jesteśmy na "tak" dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość - oświadczył.

Kaczyński: weszliśmy w jakiś zaułek, z którego nie bardzo widać wyjście

Kaczyński: weszliśmy w jakiś zaułek, z którego nie bardzo widać wyjście

Źródło:
PAP
Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Do Polski zbliża się ochłodzenie. Zima nie wraca, ale jak podkreślił rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, zapanuje "wczesna wiosna". Po niespotykanie ciepłym lutym pogoda zacznie pasować do kalendarza. Synoptyk przekazał również, jakiej aury możemy spodziewać się w czasie Wielkanocy i na początku kwietnia.

Jaki będzie marzec i co z pogodą w Wielkanoc? IMGW prognozuje

Jaki będzie marzec i co z pogodą w Wielkanoc? IMGW prognozuje

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl