Kultura i styl

Polskie przeboje porwały Operę Leśną do tańca. Drugi dzień Top of the Top Festival

Kultura i styl

Drugi dzień Top of the Top Festival w Sopocie
Drugi dzień Top of the Top Festival w SopocieTVN
wideo 2/19

Muzyka taneczna zawładnęła Operą Leśną w Sopocie w sobotę, w drugi dzień festiwalu Top of the Top. Na scenie zaprezentowały się takie gwiazdy, jak Kayah, Andrzej Piaseczny, Cleo czy zespół Kombii.

Po piątkowym koncercie pod hasłem "iLove" w sobotę przyszedł czas na "iDance". Goście sopockiej Opery Leśnej oraz widzowie telewizji TVN bawili się w rytm muzyki tanecznej zaprezentowanej przez 20 polskich artystów. Publiczność porwali do tańca między innymi Mariusz Totoszko, Natalia Nykiel, Anna Wyszkoni, zespół Blue Cafe, Kombii, Kayah, Andrzej Piaseczny, Mr. Zoob, Wanda i Banda, Oddział Zamknięty oraz Cleo.

Na scenie Opery Leśnej pojawiła się też grupa De Mono, której członkowie obchodzili 30-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zagrali swoje największe hity - "Kochać inaczej" czy "Póki na to czas".

Koncert poprowadzili dziennikarze "Dzień Dobry TVN" - Gabi Drzewiecka i Filip Chajzer.

"Chciało się grać i śpiewać"

W rozmowie z reporterem TVN24 Adrianem Mielnikiem za kulisami sceny artyści przekonywali, że atmosfera w Operze Leśnej jest wyjątkowa. - Chciało nam się grać i śpiewać dla takiej publiki - przyznawali członkowie Oddziału Zamkniętego. - Jest gigantyczna energia i wspaniała publiczność. Graliśmy tutaj 18 lat temu na 20-lecie Oddziału Zamkniętego. To było dla nas wielkie wydarzenie, przeżycie. Wróciliśmy w to miejsce po 18 latach, a tu jest pięknie - emocjonowali się artyści.

Podobnie wypowiadał się Agustin Egurrola, choreograf odpowiadający za oprawę taneczną koncertu. - Atmosfera w Amfiteatrze jest rewelacyjna, jak w Hawanie na sylwestra. Jest taka zabawa i energia. Ludzie się świetnie bawią, śpiewają, ale przede wszystkim chcą tańczyć i nie sprawia im to żadnego problemu - opisywał w rozmowie z reporterem TVN24.

Agustin Egurrola o atmosferze na festiwalu: jest rewelacyjna
Agustin Egurrola o atmosferze na festiwalu: jest rewelacyjnaTVN

Po koncertach kabarety

W sobotę na festiwalu w Sopocie zaprezentowały się również takie gwiazdy, jak Izabela Trojanowska, Agnieszka Chylińska czy Edyta Górniak, która do Trójmiasta przyjechała prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Przed widzami Opery Leśnej jeszcze jeden, ostatni koncert festiwalu Top of the Top. W niedzielny wieczór na deskach Amfiteatru wystąpią najlepsze polskie kabarety. O dużą dawkę dobrego humoru zadbają Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ani Mru-Mru, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Cezary Pazura, kabaret Smile, Marcin Daniec, Rudi Schuberth, kabaret Łowcy.B, Grzegorz Halama oraz Ewa Błachnio.

Autor: kw//now / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości