To ją oskarżają o rozbicie małżeństwa Jolie i Pitta. Kim jest Marion Cotillard?

Zwiastun filmu "Sprzymierzeni"
Zwiastun filmu "Sprzymierzeni"
United International Pictures Polska
United International Pictures PolskaBrad Pitt i Marion Cotillard zagrali w filmie "Sprzymierzeni"

Odkąd rzecznik Angeliny Jolie potwierdził informacje o rozwodzie jednej z najbardziej wpływowych par Hollywood, amerykańskie media próbują ustalić przyczyny rozstania. Według jednej z teorii, powodem rozwodu ma być rzekomy romans Pitta z francuską gwiazdą - Marion Cotillard. Kim jest francuska piękność?

Brad Pitt i Marion Cotillard spotkali się na planie najnowszego filmu Roberta Zemeckisa (twórcy takich hitów jak: "Forrest Gump", "Lot" czy "The Walk. Sięgając chmur"). W "Sprzymierzonych" Brad Pitt gra Maksa Vatana, oficera wywiadu, który w 1942 roku poznaje agentkę francuskiego ruchu oporu Marianne Beausejour (Marion Cotillard). W zwiastunach filmu widać, że parę połączy nie tylko praca, ale też płomienne uczucie.

Film filmem, jednak plotki o romansie Pitta i Cotillard przybierają na sile. Jeśli romans gwiazd jest prawdziwy, nie byłoby w tym nic bardzo zaskakującego. Angelina Jolie wszystkich swoich trzech mężów poznała na planie filmowym. Pitta i Jolie połączył plan filmowy komedii "Pan i pani Smith" w 2003 roku.

Kim jest francuska piękność?

Cotillard światowy rozgłos zdobyła rolą Edith Piaf w filmie "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" Oliviera Dahana w 2007 roku. Kreacja ta przyniosła aktorce m.in.: Złoty Glob i Oscara.

Cotillard pochodzi z aktorskiej rodziny. Jej rodzicami są Jean-Claude Cotillard oraz Niseema Theillaud, oboje są uznanymi we Francji artystami. Ma dwóch młodszych braci - bliźniaków Quentina oraz Guillaume’a - obaj są reżyserami i scenarzystami.

Historyczny sukces Cotillard

Pierwsze kroki aktorskie Marion stawiała jako dziecko w grupie teatralnej ojca, z którą cała rodzina podróżowała po świecie. Zadebiutowała w 1994 roku w mało znaczących produkcjach. Komercyjnym przełomem w karierze francuskiej piękności była rola w "Taxi" Luca Bessona. Za rolę w tym filmie otrzymała pierwszą nominację do Cezara (francuski odpowiednik Oscara). Kolejną nominację przyniosła jej rola bliźniaczek w "Les Jolies Choses" Gillesa Paquet-Brennera w 2002 roku.

Francuskiego Oscara zdobyła za drugoplanową rolą w "Bardzo długich zaręczynach".

Przełomem w życiu zawodowym aktorki był rok 2007, kiedy do kin trafił film "Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Rola przyniosła jej szereg nagród, wpisując Cotillard do historii. Jako pierwsza kobieta zdobyła tą samą rolą zarówno Oscara jak i Cezara. Jest jedyną jak dotąd osobą w historii Oscarów, która zdobyła statuetkę za rolę w języku francuskim. Również jako pierwsza od 1961 roku (kiedy nagrodzono Sophię Loren) wygrała w kategorii najlepszej aktorki rolą nieanglojęzyczną. Jest również drugą po Simone Signoret Francuzką z aktorskim Oscarem.

W kolejnych latach grała w filmach, w których potwierdziła swój niezwykły talent. Pojawiła się u boku Johnny’ego Deppa w filmie "Wrogowie publiczni". Zdobyła kolejną nominację do Zotego Globu rolą w rewelacyjnym musicalu "Dziewięć" Roba Marshalla. Zagrała też obok Leonardo DiCaprio i Ellen Page w "Incepcji" Christophera Nolana. W 2015 roku zdobyła drugą nominację do Oscara za rolę w filmie "Dwa dni, jedna noc" braci Dardenne.

Szczęśliwe życie z Canetem

W 2007 roku związała się z francuskim aktorem i reżyserem Guillaume Canetem. Według francuskich doniesień prasowych para tworzy szczęśliwą rodzinę. W maju 2011 roku na świat przyszedł ich jedyny (jak dotychczas) syn - Marcel.

Jak podaje "Daily Mail", aktorka na wieść o oskarżeniach tabloidów, że łączy ją romans z Pittem, była zdruzgotana. Otoczenie francuskiej gwiazdy informuje, że Cotillard i Canet są szczęśliwą parą, a najnowsze doniesienia medialne są krzywdzące. Jak podają amerykańskie i francuskie tabloidy, Marion miała być "całkowicie zdruzgotana" plotkami, które z godziny na godzinę przybierają na sile. Jak twierdzi serwis plotkarski "Page Six", Cotillard spodziewa się dziecka Pitta.

Trzeba przypomnieć jeszcze jedną wspólną cechę Cotillard i Jolie. Obie gwiazdy łączy bardzo silne zaangażowanie w działalność społeczną. Cotillard od lat związana jest z organizacją Greenpeace, której użyczyła swojego wizerunku. Od 2005 roku jest jej rzecznikiem. Aktorka użyczyła także swojego mieszkania Greenpeace do testowania różnych produktów.

Autor: tmw/jec / Źródło: The Guardian, Hollywood Life, The Hollywood Reporter, Vulture, Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: United International Pictures Polska

Raporty:
Pozostałe wiadomości