Kultura i styl

Sinead O'Connor odwołuje koncerty z powodu ciężkiej choroby syna. "On mnie potrzebuje"

Kultura i styl


Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor odwołała wszystkie koncerty zaplanowane na 2015 rok. Gwiazda poinformowała, że musi zająć się synem cierpiącym na "zagrażającą życiu" chorobę. "On potrzebuje mnie bardziej niż ktokolwiek inny" - napisała na portalu społecznościowym.

Gwiazda poinformowała fanów o odwołaniu trasy koncertowej za pośrednictwem Facebooka, gdzie zamieściła obszerny post.

Napisała, że jej syn od początku marca cierpi na chorobę zagrażającą życiu. "Moje dziecko na pewno przeżyje, jeśli będzie miało właściwą opiekę" - zaznaczyła artystka. "W przeciwnym razie - nie ma takiej gwarancji. To jest prosta prawda" - dodała. Podkreśliła, że lekarz polecił jej, by w związku z tym zrezygnowała z obowiązków zawodowych i poświęciła się opiece nad dzieckiem.

"Jestem z siebie bardzo dumna"

O'Connor, która w grudniu skończy 49 lat podkreśliła, że sama wychowuje swoje dzieci - trzech synów: 21-letniego Jake'a, 11-letniego Shane'a i 9-letniego Yeshuę oraz córkę: 19-letnią Roisin.

Wokalistka przyznała, że w związku z tym, iż jest jedynym żywicielem rodziny, decyzja o odwołaniu koncertów była dla niej najbardziej stresującym doświadczeniem w życiu.

"Szczerze mówiąc, jestem z siebie bardzo dumna, że jestem tak silna. Matki znajdują siłę, o której nawet nie wiedziały, że istnieje, kiedy wiedzą, że ich dziecko jest w niebezpieczeństwie" - napisała.

O'Connor zdradziła, że powiedziano jej, iż skoro odwołała trasę, będzie miała problem, by wrócić na estradę. "Więc niech tak będzie. Moje ukochane dziecko jest bezcenne. A zatem ja też, ponieważ on potrzebuje mnie bardziej niż ktokolwiek inny" - oświadczyła.

Problemy zdrowotne gwiazdy

Gwiazda wyznała, że sama cierpi z powodu "przewlekłych problemów ginekologicznych". I jeśli pomimo trzech operacji nie wyzdrowieje, być może czeka ją histerektomia - zabieg usunięcia macicy. Także jej problemy zdrowotne przyczyniły się do odwołania trasy.

O'Connor jest bardzo aktywna na Facebooku, gdzie często zamieszcza swoje opinie, niejednokrotnie kontrowersyjne.

Niedawno oznajmiła, że "muzyka oficjalnie umarła" i obwiniła o to magazyn "Rolling Stone", który na okładce zamieścił zdjęcie Kim Kardashian.

Kolejna odwołana trasa

To nie pierwszy raz, kiedy artystka z powodów zdrowotnych odwołuje trasę koncertową. W kwietniu 2012 roku poinformowała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Kilka miesięcy wcześniej wyznała, że, gdy walczyła z depresją, przedawkowała narkotyki, bo chciała popełnić samobójstwo.

Sinead O'Connor solową karierę rozpoczęła w 1986 r. Już rok później odniosła sukces dzięki hitowi "Mandika". Najbardziej znany utwór artystki - "Nothing Compares 2 U" - znalazł się na jej drugiej płycie "I Do Not Want What I Haven't Got". Hit jest coverem piosenki Prince'a. Płyta otrzymała nagrodę Grammy.

O'Connor nagrała 14 albumów. Ostatni "I'm Not Bossy, I'm the Boss" wydała w 2014 r.

Autor: db / Źródło: independent.co.uk

Pozostałe wiadomości