Priscilla Presley kwestionuje ważność testamentu córki. Wskazuje na błąd i podpis Lisy Marie

Autor:
pb//am
Źródło:
BBC
Zmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya
Zmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya
Reuters
ReutersZmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya

Priscilla Presley w piśmie do Sądu Najwyższego w Los Angeles zakwestionowała ważność testamentu zmarłej 12 stycznia córki – Lisy Marie Presley. Według niej poprawka do tego dokumentu zawiera błąd, a podpis "wydaje się niezgodny z jej zwyczajowym podpisem".

Jak informuje BBC, do Sądu Najwyższego w Los Angeles wpłynęło pismo złożone przez Priscillę Presley, w którym była żona Elvisa Presleya poddaje w wątpliwość fakt, że córka miałaby usunąć matkę jako powiernika swojego majątku. Według niej poprawka do dokumentu wprowadzona przez Lisę Marie zawiera błąd, a także podpis jej córki wydaje się nietypowy.

ZOBACZ TEŻ: Nabożeństwo żałobne w intencji Lisy Marie Presley. "Nasze serce jest złamane"

Priscilla Presley kwestionuje ważność testamentu córki

Zastrzeżenie dotyczy poprawki do testamentu Lisy Marie z 2016 roku. Usunięto w niej matkę kobiety oraz jej byłego managera Barry'ego Siegela jako powierników majątku (którzy zostali wyznaczeni już w 1993 roku i potwierdzeni w 2010 roku) i zastąpiono dziećmi Lisy Marie - Riley i Benjaminem Keough (zmarłym w 2020 roku). Prawnicy Priscilli argumentują, że jest "wiele wątpliwości dotyczących autentyczności i ważności" poprawki.

Według nich w dokumencie błędnie zapisane jest imię matki, a podpis "wydaje się niezgodny z jej zwyczajowym podpisem". Podkreślili, że o rzekomej poprawce Priscilla dowiedziała się dopiero po śmierci córki, choć w dokumencie pojawia się wymóg, aby była jej dostarczona za życia Lisy. Według prawników poprawka nie została też poświadczona ani przez świadków, ani przez notariusza, i powinna zostać uznana za nieważną.

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia w wieku 54 lat prawdopodobnie na atak serca, choć dokładna przyczyna śmierci nie została ujawniona. Kilka godzin wcześniej trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Była jedynym dzieckiem Elvisa Presleya - jej ojciec zmarł w 1977 roku.

Autor:pb//am

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości