Ozzy Osbourne ma przejść poważną operację, która "zdecyduje o reszcie jego życia"

Autor:
pp
Źródło:
"Guardian"
Ozzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath
Ozzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath
Reuters Archive
Reuters ArchiveOzzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath

Wokalista Ozzy Osbourne ma przejść poważną operację, która "zdecyduje o reszcie jego życia" - przekazała jego żona Sharon Osbourne. Wieloletni lider zespołu Black Sabbath od wielu lat zmaga się z chorobą Parkinsona. W ostatnim czasie ujawnił, że czeka go operacja szyi.

Wypowiadając się w TalkTV, Sharon Osbourne powiedziała, że jedzie do Los Angeles, aby wesprzeć swojego 73-letniego męża, który w ostatnich latach cierpi na problemy z poruszaniem się wynikające ze zdiagnozowanej u niego choroby Parkinsona.

Ozzy: ostatnio nie mogę normalnie chodzić

Sharon Osbourne przyznała, że jej mąż przejdzie operację, która "zdecyduje o reszcie jego życia".

Jak napisał "Guardian", żona rockmana nie podała więcej szczegółów na temat zabiegu wokalisty, ale sam Ozzy Osbourne mówił z jednym z niedawnych wywiadów, że czeka go operacja szyi. "Ostatnio nie mogę normalnie chodzić" - powiedział w maju magazynowi "Classic Rock". "Codziennie rano chodzę na rehabilitację. Czuję się trochę lepiej, ale nie na tyle, na ile bym chciał, żeby wrócić na trasę" - dodał.

Problemy zdrowotne Osbourne'a

Osbourne doznał obrażeń podczas wypadku na quadzie w 2003 roku. Problemy zdrowotne, z jakimi od tej pory się zmagał, pogłębiły się dodatkowo w 2019 roku wskutek upadku, jakiego doznał. Po tym zdarzeniu lekarze musieli wstawić mu 15 śrub w kręgosłupie. Muzyk powiedział, że operacja doprowadziła do uszkodzenia nerwów, a w 2020 roku ogłosił, że stwierdzono u niego chorobę Parkinsona. "Nie umieram z powodu choroby Parkinsona. Pracuję z nią przez większość życia" - powiedział.

Ozzy Osbourne wyznał, że zmaga się z chorobą ParkinsonaGreg Doherty / Contributor

Podczas rekonwalescencji po wypadku w 2019 roku Ozzy Osbourne nagrał album "Ordinary Man", który stał się jego najlepiej sprzedającym się albumem solowym w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W obu tych krajach osiągnął trzecią pozycję.

W lutym 2020 roku odwołał trasę koncertową po Ameryce Północnej, aby skupić się na własnym zdrowiu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp

Źródło: "Guardian"

Źródło zdjęcia głównego: Greg Doherty / Contributor

Pozostałe wiadomości