Największe hity tego roku w TVN24 GO  

Źródło:
TVN24 GO
Cykl "Bielmo" w TVN24 i TVN24 GO
Cykl "Bielmo" w TVN24 i TVN24 GOTVN24
wideo 2/5
Cykl "Bielmo" w TVN24 i TVN24 GOTVN24

Reporterzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" zajmują się tematami, którymi żyje cała Polska. Oto 10 reportaży i dokumentów najchętniej oglądanych w TVN24 GO. Te materiały wbijają w fotel jak najlepsze thrillery. 

TVN24 GO  można oglądać w aplikacji na smartfonie (do pobrania w sklepach z aplikacjami), na komputerze czy laptopie, wchodząc na stronę tvn24.pl/go albo na Smart TV. Abonament kosztuje 15 zł za 30 dni, 75 zł za 180 dni lub 150 zł za 365 dni. Po założeniu konta i opłaceniu subskrypcji użytkownik ma dostęp do całej bazy TVN24 GO, może oglądać na żywo TVN24 i TVN24 BiS (z możliwością cofania i oglądania programów do 7 dni wstecz). TVN24 GO to także filmy dokumentalne, biblioteka programów z anten TVN24 i TVN24 BiS, reportaże, programy i rozmowy dostępne tylko dla subskrybentów oraz niepokazywane na antenie transmisje live. 

TVN24 GO - najchętniej oglądane w 2023   

Trzy najchętniej oglądane reportaże na TVN24 GO to materiały "Czarno na białym".     "Bielmo: Franciszkańska 3"  Reportaż Marcina Gutowskiego oparty na jego dziennikarskim śledztwie, które opisał w wydanej w 2022 roku książce "Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II". Reporter "Czarno na białym" przez dwa i pół roku zbierał materiały na temat tego, co Karol Wojtyła wiedział o skandalach pedofilskich - jeszcze zanim został papieżem i już jako głowa Kościoła katolickiego. Gutowski rozmawiał z ofiarami księży pedofilów, ich bliskimi, świadkami i tymi, którzy mieli osobiście informować Wojtyłę o przestępstwach księży. Dotarł też do oficjalnych kościelnych dokumentów potwierdzających działania i zaniechania ówczesnego kardynała. - To, co odkryliście, jest przełomowe, bo pokazuje to, co wiele osób przypuszczało od lat, że Jan Paweł II wiedział, że ten problem istnieje, jeszcze zanim został papieżem. On musiał wiedzieć, ale nie było dowodów. A to jest dowód - mówił po premierze reportażu "Bielmo: Franciszkańska 3" Thomas Doyle, prawnik kanonista, autor pierwszego amerykańskiego raportu o nadużyciach seksualnych w Kościele. Wyemitowany w marcu materiał Marcina Gutowskiego wstrząsnął katolikami nie tylko w Polsce.   

"Zmierzch" - Ponieśliśmy zwycięstwo - to hasło doskonale oddaje powyborczą sytuację Prawa i Sprawiedliwości i jego lidera Jarosława Kaczyńskiego. W czasie wieczoru wyborczego ogłosił sukces - kolejny z rzędu, ale nadziei na pozostanie u władzy w jego przemówieniu wielkiej nie było. Zatem, co te wyniki oznaczają dla Jarosława Kaczyńskiego? Czy było to ostatnie starcie z Donaldem Tuskiem - gorzkie, bo choć zwycięskie, to przegrane? Czy prezes odejdzie na emeryturę, czy może po raz kolejny odrodzi się, by walczyć za dwa lata o urząd prezydenta dla swojego ugrupowania? Arkadiusz Wierzuk próbuje odpowiedzieć na te pytania. Reporter TVN24 zdobył w tym roku Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż "Niemiecki dylemat" - również wyemitowany w magazynie "Czarno na białym". 

"Państwo Ziobry" W 2006 roku do Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił 70-letni Jerzy Ziobro. Po kilku dniach, mimo przeprowadzanego leczenia i zabiegów, pacjent zmarł. Według szpitala doszło do powikłań, jakie się zdarzają. Według rodziny zmarłego lekarze popełnili błędy. Prokuratura, niezależna od Zbigniewa Ziobry, dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. Jednak gdy PiS przejął władzę, zaangażowały się w nią zarówno nadzorowana już przez Ziobrę prokuratura, jak i kierowane przez niego Ministerstwo Sprawiedliwości. Żona zmarłego Jerzego Ziobry i matka urzędującego wtedy ministra złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To z jej doniesienia podległa synowi prokuratura postawiła zarzuty kolejnej lekarce, dawnej przyjaciółce rodziny Ziobrów - Wandzie Cabali. Lekarka w reportażu po raz pierwszy publicznie opowiedziała o tej sprawie. Marta Gordziewicz w reportażu "Państwo Ziobry" pokazała działania śledczych w sprawie śmierci ojca byłego ministra sprawiedliwości. Działania, których Cabala, jak sama mówi, nigdy się nie spodziewała.  

TVN24 GO - reportaże i filmy dokumentalne docenione w 2023

Kolejne materiały "Czarno na białym", które cieszyły się popularnością w tym roku to "Mania wielkości", "Mroczne widmo" i "Gra pozorów".  

W "Manii wielkości" Rafał Stangreciak sprawdza, jak przez osiem ostatnich lat toczyły się losy przekopu Mierzei Wiślanej i innych wielkich narodowych inwestycji, które miały pobudzić polską gospodarkę. Autor, razem z ekspertami, przeanalizował przebieg, celowość i opłacalność tych projektów, zarówno z punktu widzenia interesu państwa, jak i obywateli. W "Mrocznym widmie" Artur Warcholiński pokazuje, jakie dokładnie życie obiecywali wyborcom politycy Konferederacji: Sławomir Mentzen, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i były szef skrajnie prawicowej Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztof Bosak. Na czym tak naprawdę im zależy? Kim są prywatnie? Warcholiński pyta o to w swoim materiale m.in. Marcina Kąckiego, dziennikarza i autora książki o środowisku Konfederatów "Chłopcy. Idą po Polskę".  "Gra pozorów" to reportaż Łukasza Frątczaka o kulisach największej w ostatnich latach i budzącej ogromne emocje transakcji sprzedaży Lotosu. Jak wynika z raportów finansowych, Orlen stracił na sprzedaży części Lotosu ponad 4 miliardy złotych. Prezes Daniel Obajtek zapewniał, że w tle wielkiej fuzji nie pojawia się cień Rosji, ale prawie 80 stacji benzynowych prowadzonych na Węgrzech pod rosyjską marką Łukoil zamieniło się właśnie na polskie Orleny.     W TVN24 GO warto też obejrzeć dwa popularne filmy dokumentalne pokazujące kulisy wojennych działań Putina. W "Zbrodniach Putina" dziennikarze Frontline i Associated Press przedstawiają wyniki ich własnego śledztwa dotyczącego okrucieństw popełnionych przez wojska rosyjskie w Ukrainie. Z kolei "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to nagrodzony na festiwalu US International Awards w Los Angeles film Ewy Galicy o historii Grupy Wagnera - opowiadają ją byli najemnicy, którzy uciekli na Zachód, nie godząc się na stosowane przez nią metody działania.  

W dziesiątce najchętniej oglądanych materiałów w TVN24 GO są jeszcze dwa reportaże "Superwizjera".  "Co mówi nam telefon Iwony Wieczorek?" to reportaż, w którym Łukasz Frątczak i Jakub Stachowiak sprawdzają, czy jest jeszcze szansa na przełom w najgłośniejszym śledztwie ostatnich lat. Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej zagadkowych spraw w historii polskiej kryminalistyki. Co wydarzyło się blisko 13 lat temu w Sopocie? Dziennikarze niemal minuta po minucie analizują powrót Wieczorek do domu.  "Operacja kryptonim JASZCZURKA" to z kolei reportaż Łukasza Rucińskiego i Macieja Dudy o tym, jak Centralne Biuro Antykorupcyjne użyło Pegasusa (oprogramowania szpiegującego) wobec Krzysztofa Brejzy - polityka opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Reporterzy dotarli do ważnych świadków i nigdy niepublikowanych dokumentów, które pokazują kulisy tej inwigilacji.   

Autorka/Autor:joan

Źródło: TVN24 GO

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Szef wywiadu wojskowego w Kijowie Kyryło Budanow prognozuje, że siły rosyjskie w ciągu najbliższych miesięcy spróbują zaatakować Ukrainę z północy. Rosja grozi, że wysadzi tamy w Kijowie i Kaniowie - informuje ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Źródło:
NV, Ukraińska Prawda, RBK-Ukraina, PAP, tvn24.pl

- Jeśli pan premier Viktor Orban składał wizytę w imieniu Węgier, to i tak powiedziałbym, że jest to trudno wytłumaczalne wobec pełnoskalowej wojny, z jaką mamy do czynienia i stopnia intensywności tej wojny - mówił w "Faktach po Faktach" o wizycie Orbana w Moskwie Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Źródło:
TVN24

41-letni mężczyzna w sobotę wszedł wraz ze swoim 6-letnim synem do zalewu Nakło-Chechło (Śląskie). Po chwili obaj znaleźli się pod wodą. Na brzeg wyciągnął ich świadek zdarzenia.

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Źródło:
tvn24.pl

Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Najgroźniejsze zjawiska spodziewane są na Podkarpaciu - tam obowiązują ostrzeżenia najwyższego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

48-letni polski alpinista nie przeżył wypadku podczas wejścia na Dwie Wieże we wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji. O tragicznym zdarzeniu poinformowało słowackie pogotowie górskie.

Polak zginął w słowackich górach

Polak zginął w słowackich górach

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 13.07 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. W burzach mocno wieje i obficie pada. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Jeden z dronów Shahed, używanych przez rosyjską armię do ataków na Ukrainę, wleciał na Białoruś w sobotę o godzinie trzeciej nad ranem i przeleciał ponad 350 kilometrów - podał niezależny kanał Biełaruski Hajun. Do przechwycenia drona poderwano śmigłowiec i myśliwiec - poinformował.

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Źródło:
Biełaruski Hajun, tvn24.pl

Był doświadczonym pilotem, wylatał ponad 2000 godzin. W piątek 12 lipca major Robert Jeł zginął tragicznie w Kosakowie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik. Przyczyny tragedii są wyjaśniane. Niespełna dwa tygodnie temu z majorem rozmawiał nasz reporter Artur Molęda.

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gwałtowne burze przetoczyły się w piątek i w nocy z piątku na sobotę przez Polskę. Towarzyszący wyładowaniom silny wiatr zrywał dachy z budynków, powalał drzewa. Szczególnie niebezpiecznie było w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego.

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP, TVN24

Plenerowy festiwal Audioriver w Łodzi został w piątkowy wieczór przerwany z powodu burzy. W sobotę organizatorzy poinformowali, że impreza będzie kontynuowana do niedzieli. Zaapelowali jednak, by uczestnicy na bieżąco śledzili ich komunikaty.

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Po matce dostała walizkę, a w niej kilka kosmetyków, zdjęć i książek. - Drobnica, do wyceny praktycznie zero złotych - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. Mimo to na konto wchodzi komornik i zabiera dziesięć tysięcy złotych. W kolejce są następne egzekucje. - Mam już wiele nieprzespanych nocy za sobą, jestem tym okrutnie zmęczona - komentuje Maria Zapędowska, która spłaca długi po zmarłym rodzicu.

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Źródło:
tvn24.pl

Na ślubie wystąpili już Rihanna i Justin Bieber, był szklany pałac i rejs, a "najbardziej ekstrawaganckie wesele roku" jeszcze się nie skończyło - pisze "Wall Street Journal". Eksperci z branży szacują, ile to wszystko kosztowało.

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

Źródło:
"The Wall Street Journal"

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Księżna Kate pojawi się na niedzielnym finale Wimbledonu mężczyzn - poinformował Pałac Kensington. Będzie to jej drugie publiczne wystąpienie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej.

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Ratownicy odnaleźli ostatniego poszukiwanego górnika w kopalni Rydułtowy, w której w czwartek doszło do wstrząsu. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że mężczyzna żyje. - Jest przygotowywany do transportu na powierzchnię, jest w stanie komunikatywnym, został opatrzony przez lekarza - powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej, Leszek Pietraszek.

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24, TVN24

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

Część klientów otrzymała wysokie przedpłaty za prąd na lipiec i koleje miesiące. Stało się to zanim weszły w życie nowe regulacje mrożące ceny energii. Czy firmy energetyczne wyślą nowe, skorygowane rachunki? Zapytaliśmy o to największych sprzedawców prądu w kraju.

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Źródło:
tvn24.pl
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

Sąd w Nowym Meksyku umorzył sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. W październiku 2021 roku została postrzelona na planie westernu "Rust". Ranny został wówczas reżyser filmu Joel Souza.

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Źródło:
PAP

Sudańskie służby bezpieczeństwa nakazały wszystkim cudzoziemcom opuszczenie stolicy kraju Chartumu i jego okolic w ciągu dwóch tygodni. Powodem są nasilające się walki w mieście.

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Źródło:
PAP

Nie żyje Stanisław Wielgus, pilot doświadczalny, konstruktor i instruktor lotniczy. Jego kariera trwała nieprzerwanie 56 lat. Zmarł w piątek w wieku 97 lat. Wielgus w czasie II wojny światowej był łącznikiem Armii Krajowej, walczył z partyzantce.

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Źródło:
dlapilota.pl

Tylko 20 procent kobiet w Polsce wykrywa wcześnie nowotwory piersi, a ta wczesna diagnostyka jest w zasadzie kluczem do wyleczenia - mówiła w TVN24 Marta Bednarek z Fundacji Rak'n'Roll. Podkreśliła, że mammografia jest jednym z badań, do których nie ma problemów z dostaniem się i jest bezpłatna. Bednarek oceniła, że wprowadzenie jej do pakietu badań medycyny pracy jest dobrym pomysłem.

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Źródło:
TVN24

Wokół sztucznej inteligencji powstaje bańka inwestycyjna, która może zakończyć się katastrofą. Tak jak bańka internetowa z początku wieku - uważa analityk James Ferguson.

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Źródło:
Fortune

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl