TVN24 | Kultura i styl

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Nominacje dla TVN24

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
js/adso
Źródło:
Radio Zet, tvn24.pl
Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza"
Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza"TVN24
wideo 2/6
TVN24Fragment reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza"

Marcin Gutowski, Piotr Jacoń, Bertold Kittel i Sebastian Wasilewski zostali nominowani do nagrody Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego za reportaże wyemitowane w TVN24. Ich materiały znalazły się wśród trzynastu wyróżnionych przez kapitułę.

Nagroda zostanie przyznana po raz 17. Nominację otrzymało 13 materiałów dziennikarskich - cztery reportaże telewizyjne, cztery publikacje prasowe, cztery publikacje internetowe, w tym jeden reportaż filmowy oraz jeden radiowy serial dokumentalny. 

Nominację otrzymali Marcin Gutowski za reportaż "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", który ukazał się 7 listopada 2020 roku w "Czarno na Białym" w TVN24, Piotr Jacoń za reportaż "Wszystko o moim dziecku" wyemitowany 25 marca 2021 roku w "Czarno na Białym" w TVN24, Bertold Kittel za reportaż "Mafijny boss i afera w Ministerstwie Finansów" wyemitowany 7 maja 2021 w TVN24 w programie "Superwizjer" TVN oraz Sebastian Wasilewski za reportaż "Najdłuższy proces Kościoła", który ukazał się 12 lutego 2021 roku w "Czarno na Białym" w TVN24.

Tegorocznych laureatów nagrody poznamy 18 listopada na gali.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pełna lista nominowanych:

Dariusz Faron i Marek Wawrzynowski za reportaż "Pamiętaj, że jesteś zerem" (SportoweFakty Wirtualnej Polski) Paweł Figurski i Jarosław Sidorowicz za cykl artykułów "Taśmy Obajtka" ("Gazeta Wyborcza") Łukasz Grajewski za reportaż "Prawdziwe koszty szparaga" ("Tygodnik Powszechny") Marcin Gutowski za reportaż pt. "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" (TVN24) Jacek Harłukowicz, Konrad Szczygieł i Sebastian Klauziński za cykl publikacji o "Układzie wrocławskim" ("Gazeta Wyborcza" i OKO.Press) Piotr Jacoń za reportaż "Wszystko o moim dziecku" (TVN24) Michał Janczura za radiowy serial dokumentalny "Piecza" (TOK FM) Bertold Kittel za reportaż "Mafijny boss i afera w ministerstwie finansów" (TVN24) Ewa Siedlecka za cykl artykułów ukazujących destrukcję wymiaru sprawiedliwości ("Polityka") Andrzej Stankiewicz za artykuł "Koronawirusowi szulerzy z rządu. W starciu z zarazą polskie państwo skapitulowało" (Onet) Janusz Schwertner za reportaż filmowy "Ostry cień mgły" (Onet) Sebastian Wasilewski za reportaż "Najdłuższy proces Kościoła" (TVN24) Edyta Żemła i Marcin Wyrwał za cykl artykułów o wadach karabinku Grot zapoczątkowany 25 stycznia 2021 tekstem "Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom" (Onet).

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego po raz pierwszy została przyznana w 2005 roku, w piątą rocznicę śmierci swojego patrona. Jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. W Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Radziwiłł - córka Woyciechowskiego.

Andrzej Woyciechowski był dziennikarzem. W latach studenckich prowadził warszawski kabaret "Stodoła", pisał również teksty piosenek, między innymi dla Magdy Umer. W stanie wojennym nawiązał współpracę z francuską agencją prasową Agence France Presse, z sekcją polską BBC, a także Radiem Wolna Europa. 1990 roku założył Radio Gazeta, które wkrótce zamieniło nazwę na Radio ZET.

Autor:js/adso

Źródło: Radio Zet, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości