Kultura i styl

Naga "umiera" tam, gdzie Kennedy. "Wstyd"

Kultura i styl

Aktualizacja:
youtube.comBadu urodziła się w Dallas

Miasto Dallas w Teksasie, ulicami idzie kobieta, z każdym krokiem zrzuca z siebie kolejne części ubrania. W końcu, gdy jest naga, pada na ziemię jak martwa, w miejscu, gdzie w 1963 roku zamordowano prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Tak wygląda teledysk czarnoskórej gwiazdy rhythm and bluesa Eryki Badu.

Kontrowersyjną scenę artystka odegrała podczas kręcenia wideoklipu do piosenki "Window Seat" promującej jej nowy album "New Amerykah Part Two: Return of the Ankh".

Nie rozumiem, jak osoba, która urodziła się w tym mieście, mogła zrobić coś takiego. mieszkanka miasta

Z relacji świadków, którzy byli wtedy na ulicach miasta wynika, że widok rozbierającej się kobiety wywołał niemały szok. Wśród przechodniów będących świadkami striptizu słychać było okrzyki: "Co robisz?", "To miejsce publiczne!", "Jak ci nie wstyd?", itp.

Konserwatywna telewizja Fox News potępiła piosenkarkę w ostrych słowach. Prowadząca we wtorek program spikerka Megyn Kelly nazwała ją "idiotką" i "debilką".

Bez oskarżenia

W internecie zdania były podzielone. Niektórzy fani gwiazdy chwalili jej odwagę. Sama Badu mówiła w wywiadzie, że był to "protest" i forma "wyzwolenia samej siebie".

Próbowałam telepatycznie przekazać im moje dobre intencje. To wszystko, co mogłam zrobić. Mam nadzieję, że ich nie zraniłam. Erykah Badu

Nie zamierza jednak przepraszać mimowolnych świadków zdarzenia. - Próbowałam telepatycznie przekazać im moje dobre intencje. To wszystko, co mogłam zrobić. Mam nadzieję, że ich nie zraniłam - mówiła podkreślając, że teledysk pokazuje dokładnie to, co miał pokazać.

Policja oświadczyła, że nie oskarży Badu o nieprzyzwoite obnażenie się w miejscu publicznym, jeśli ktoś nie złoży formalnej skargi w tej sprawie.

Erykah Badu, laureatka muzycznej nagrody Grammy, urodziła się w Dallas, obecnie tam mieszka i wychowuje trójkę dzieci.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com

Pozostałe wiadomości