TVN24 | Kultura i styl

Maria Peszek odwołała koncerty

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Fragment singla "Virunga" Marii Peszek
Fragment singla "Virunga" Marii PeszekYouTube\Maria Peszek\Mystic.pl
wideo 2/6
YouTube\Maria Peszek\Mystic.plFragment singla "Virunga" Marii Peszek

Maria Peszek poinformowała, że zapowiadane na lato 2021 roku koncerty nie dojdą do skutku. "Praca nad płytą, ale też napięcia tego pełnego turbulencji roku, wyczerpały siły" - napisała artystka. "To trudna, ale na ten moment jedyna możliwa decyzja" - przekazała w mediach społecznościowych aktorka, piosenkarka i autorka tekstów.

Maria Peszek na początku czerwca opublikowała pierwszy od pięciu lat singiel "Virunga". Piosenka zapowiada piąty studyjny krążek artystki. W związku ze swoim powrotem, Peszek miała zaplanowane koncerty, między innymi w ramach trasy Męskie Granie 2021.

OGLĄDAJ W TVN24 GO ROZMOWĘ PIOTRA JACONIA Z MARIĄ PESZEK

Maria Peszek: trudna, ale jedyna możliwa decyzja

Peszek w piątek opublikowała na Facebooku informację, że postanowiła odwołać koncerty w najbliższym czasie. "Niestety nie uda się nam zobaczyć na letnich koncertach. To trudna, ale na ten moment jedyna możliwa decyzja" - napisała artystka.

"Praca nad płytą, ale też napięcia tego pełnego turbulencji roku, wyczerpały siły. Wszystkich, którzy cieszyli się na letnie koncertowe spotkania z nami bardzo przepraszamy, że zawiedliśmy" - podkreśliła. "Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Ślijcie siły i dobre myśli" - dodała.

Aktorka, piosenkarka i autorka tekstów poinformowała jednocześnie, że daty kolejnych premier się nie zmieniają. W najbliższą środę, 4 sierpnia, ukaże się nowy singiel, a 10 września nowy album zatytułowany "Ave Maria".

29 czerwca Peszek poinformowała, że na płycie znajdzie się dziesięć utworów. "Najprawdopodobniej to najpiękniejsza płyta, jaką nagrałam" - wyznała. Tytułowy singiel z płyty ukazał się 2 lipca.

Maria Peszek. "Karabin" z platyną

Maria Peszek ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Śpiewu uczyła się między innymi u sopranistki Elżbiety Towarnickiej.

Jej debiutancki album "Miasto mania" ukazał się w 2005 roku, szybko uzyskał status platynowej płyty. Artystka ma na koncie między innymi Paszport "Polityki" i trzy Fryderyki w kategorii autor roku.

Jej ostatni album "Karabin" z 2016 roku też uzyskał status platynowej płyty.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Peszek: budzi się we mnie gniew, gdy wolność osobista jest zagrożona >>>

Autor:tmw//rzw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości