Marcin Wyrostek Ma Talent!

Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję "Mam talent"
Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję "Mam talent"
TVN, plejada.pl
Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję "Mam talent"TVN, plejada.pl

W drugiej edycji programu TVN Mam talent! zwyciężył grający na akordeonie Marcin Wyrostek. W finałowym odcinku zaczarował jury utworem "Libertango", a zachwyt najwyraźniej przeniósł się na telewidzów, bo uzyskał aż 25 procent ich głosów. Zwycięzca zdobył nagrodę: 300 tysięcy złotych.

Jako pierwsza w finale wystąpiła Jessica, która w półfinale przeszła zaskakującą metamorfozę i zaczarowała jury. Na występ finałowy wybrała piosenkę Anastacii "One day in your life", a jej wokalowi towarzyszył układ choreograficzny.

Opinie jury zaczęła Agnieszka. - Słychać, że masz zmęczony głos, ale ja uwielbiam go słuchać - powiedziała piosenkarka. Mam jedną prośbę - nie tańcz! - dodała. Małgosi podobał się natomiast taniec Jessiki. Kuba powiedział: Dzisiaj nam się narodziła Gipsy Queen.

"Przesunięty" zachwyca

Drugim uczestnikiem finału był Patenciarz. Jego scenografią było biurko wypełnione księgami i papierami, a rekwizytami - latające kończyny i wybuchające sprzęty.

Podczas występu uśmiechy nie znikały z twarzy jurorów. Ich opinie były równie pozytywne. Jesteś obłąkany, to Alfred Hitchcock pantomimy. Prawdziwy świr! - powiedział Kuba. Foremniak oceniła: - Jesteś "przesuniętym" człowiekiem. Stworzyłeś nową wartość! Do zachwytów dołączyła Chylińska - Jesteś nieprawdopodobny.

Romantyczny popping

Po szalonym wynalazcy na scenę wkroczył 15-letni Kaczorex. Swój show zaczął od motywu porcelanowej lalki, by potem przeistoczyć się w tancerza ulicznego i rozgrzać publiczność. Następnie Michał wkroczył w romantyczny klimat, a występ zakończył pokazem poppingu. - Ewidentnie dzisiaj pokazałeś, że masz wyobraźnię. Mógłbyś sam zatańczyć Jezioro Łabędzie - powiedział Wojewódzki. Agnieszka dodała: Uwielbiam w tobie to, że zachowujesz chłopięcość i naturalność. Duże dzięki za to!

Final Countdown

Jako czwarty w finale wystąpił Alexander Martinez, Filipińczyk z Siemianowic Śląskich. Wokalista pojawił się w zupełnie nowej, rockowej odsłonie - w utworze "Final Countdown" zespołu Europe. Jury było w szoku po jego metamorfozie. - Jesteś człowiek-niespodzianka - zaczął Wojewódzki. Chylińska dodała: - To był twój najlepszy występ ze wszystkich trzech.

Show z lalkami

Po znakomitym Alexandrze na scenie pojawił się Kony, czyli szalony lalkarz. Tym razem bohaterami jego show byli m.in. Marcin Prokop i Szymon Hołownia oraz ponownie jury programu w roli świnek. Twoje lalki mają większą osobowość niż gwiazdy telewizji - powiedział Kuba. Agnieszka dodała: Ja powiem krótko - było parę niedociągnięć, ale iiii tam!

"Przeciąg w głowie"

Szalone występy miały swój ciąg dalszy, bo po Konym wystąpił duet Kruk i Blacha. Ich pokaz po raz kolejny był wybuchem abstrakcyjnego poczucia humoru, a inspiracją była tym razem jazda samochodem. Tym razem opinie jury zaczęła Małgosia. Jesteście niesamowici! - powiedziała. Kuba dodał: - Sekielski i Morozowski inaczej. Kochamy w tym programie ludzi, którzy mają taki przeciąg w głowie.

Poszukiwania mlecznej drogi

Po zwariowanym duecie wystąpiła Ania Teliczan. Tym razem zaśpiewała piosenkę "Nothing compares to you". Zrobiłaś lewatywę paru polskim wokalistkom, czego ci gratuluję - podsumował Kuba. Jeśli nie wygrasz tego programu, zjem własne ucho. Znakomite! Małgosia powiedziała: Życzę ci, żebyś znalazła swoją drogę mleczną, bo pięknie świecisz. Na koniec wypowiedziała się Agnieszka: Wspaniale! Dałaś mi takie emocje, których chciałam. Było w punkt!

Szalone wygibasy

Następnie wystąpił akrobatyczny duet Dominiki i Jadzi. Dziewczyny wystąpiły do muzyki z filmu "Czarny kot, biały kot". Ich pokaz znowu naszpikowany był efektownymi figurami i gibkością przyprawiającą o drżenie serca. Prowadzący wyjawili, że Jadzia i Dominika o mały włos nie wystąpiły z powodu grypy.

Brak słów...

Po dziewczynkach na scenę wkroczył Marcin Wyrostek. Po porywającym Bachu w półfinale w ostatecznej rozgrywce Marcin postawił na agrentyńskie rytmy i zagrał "Libertango". Opinie jury zaczęła Agnieszka: Brak mi słów. Budzisz takie emocje, że dokładnie o to chodzi! Małgosia dodała: Akordeon potrafi rozpalić olbrzymią namiętność, a mnie drżały dzisiaj bardzo nozdrza. Dziękuję! Zachwyty zakończył Kuba: - Marcin, ty grasz jak człowiek opętany i to jest komplement. Jesteś czarnym, pomarszczonym koniem tego programu.

Rutyna i marketing...

Na koniec wystąpili Marcel i Nikodem, czyli bracia Legunowie. Na finałowy pokaz wybrali utwór Zbigniewa Preisnera z filmu "Podwójne życie Weroniki". Agnieszka oddała swój głos Małgosi. Pięknie śpiewacie, to wszystko jest bardzo piękne, ale szczerze... Mam takie pytanie do siebie: na ile to są czary, a na ile mary? Kuba dodał: To jest ważny problem. Marcina Wyrostka nikt nie zapyta, czy jest w nim dusza, bo to wiadomo. A w was wyczuwam fałsz. Agnieszka zakończyła ostatnią opinią w tym programie: Moim zdaniem to jest rutyna i marketing.

Po występie braci nadszedł moment na głosy widzów - i ogłoszenie wyników...

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN, plejada.pl

Pozostałe wiadomości

Podjęliśmy decyzję, aby zainwestować w nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych. Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji - poinformował w sobotę premier Donald Tusk.

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Źródło:
TVN24

Polacy pokochali wyjazdy do krajów basenu Morza Śródziemnego. W tym sezonie mogą liczyć na tańsze wycieczki z biurami podróży do krajów takich jak Turcja, Egipt czy Hiszpania - wskazują eksperci rynku turystycznego. A to w dużej mierze za sprawą zagoszczenia na naszym rynku dwóch nowych touroperatorów. Umocnienie się polskiej waluty i spadki cen paliwa również miały wpływ na tegoroczne przeceny.

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Źródło:
tvn24.pl

Do Sądu Okręgowego w Krośnie (Podkarpackie) trafiły akty oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. i Oleksijowi M., którym prokuratura zarzuciła rozbój na właścicielu kantoru, do którego doszło w 2000 roku w Krośnie. Ten sam biznesmen dziewięć lat później został zamodowany. Ta sprawa nie została jeszcze zamknięta, policja opublikowała teraz portret pomięciowy poszukiwanego.

O rozbój na biznesmenie oskarżyli dwie osoby. Wciąż szukają tego, kto zabił go dziewięć lat później

O rozbój na biznesmenie oskarżyli dwie osoby. Wciąż szukają tego, kto zabił go dziewięć lat później

Źródło:
tvn24.pl

Proboszcz parafii w Potoku Wielkim (woj. lubelskie) ks. Artur Dyjak miał przepraszać wiernych za zgorszenie, które - jak twierdził - wywołała posłanka KO Marta Wcisło przez swoją obecność tuż przy ołtarzu podczas mszy w kościele. Posłanka jest oburzona, że w świątyni użyty został język nienawiści.

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Źródło:
tvn24.pl

W wyniku spożycia zatrutego piwa w kilku miejscowościach w południowej Zambii zmarło co najmniej 10 osób, a wiele trafiło do szpitala - poinformowała w piątek zambijska policja. Do produkcji piwa wykorzystano alkohol metylowy i pastę do butów.

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie leku Viglita, stosowanego przy leczeniu cukrzycy. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej. 

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

W piątek przyznano nagrody imienia Janusza Korczaka 2024. Wśród laureatów znalazła się między innymi Justyna Suchecka z redakcji tvn24.pl. "Jestem bardzo dumna i wzruszona, że mogę się znaleźć w takiej drużynie" - napisała dziennikarka.

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Źródło:
tvn24.pl, Głos Nauczycielski

W sobotę przed południem podejrzany o przeprowadzenie zamachu na Roberta Ficę Juraj C. pojawił się w specjalnym sądzie w Pezinku w pobliżu Bratysławy. Ma on podjąć decyzję w sprawie tymczasowego aresztowania mężczyzny, o co wnioskowała słowacka prokuratura. Przesłuchanie Juraja C. jest zaplanowane na 18 maja. Grozi mu nawet dożywocie.

Sąd zdecyduje o aresztowaniu podejrzanego o zamach na premiera Słowacji. Jest też data jego przesłuchania

Sąd zdecyduje o aresztowaniu podejrzanego o zamach na premiera Słowacji. Jest też data jego przesłuchania

Źródło:
PAP, TVN24, Dennik N

W piątek pasażerowie metra w Buenos Aires zapłacili za bilet o 360 procent więcej w porównaniu do stawki z dnia poprzedniego. Tak drastyczna podwyżka to efekt polityki zaciskania pasa, realizowanej przez prezydenta Javiera Mileia. Jak zapowiadają władze, w najbliższych miesiącach podnoszenie cen będzie kontynuowane.

Bilety podrożały o 360 procent. A to nie koniec

Bilety podrożały o 360 procent. A to nie koniec

Źródło:
PAP

Myślę, że do Polski mogło przyjechać kilkadziesiąt tysięcy osób, które chciały teoretycznie studiować, ale chodziło tylko o to, żeby mieć wizę - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (Lewica). Jego zdaniem "wiele prywatnych uczelni powstawało tylko po to, żeby ten proceder prowadzić". Przekazał, że jest przygotowana w tym zakresie biała księga.

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Źródło:
TVN24

Podaż pomidorów krajowych na rynku hurtowym w Broniszach stale rośnie, natomiast cena tych warzyw spada. Drogie pozostają natomiast pęczki "zieleniny", czyli pietruszka, szczypiorek oraz koperek - przekazał ekspert rynku Maciej Kmera.

"Taka cena to jest w lipcu, a nie w maju"

"Taka cena to jest w lipcu, a nie w maju"

Źródło:
PAP

Policjanci z radomskiej drogówki na sygnałach eskortowali do szpitala samochód z mężczyzną poparzonym po wybuchu butli gazowej. Dotarli na czas.

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który miał szantażować znanego influencera. Według ustaleń śledczych podejrzany zmuszał pokrzywdzonego do zapłaty pieniędzy pod groźbą "rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić".

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Gwałtowna aura spodziewana jest w większości województw, a miejscami porywy wiatru mogą sięgnąć 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być groźnie.

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Źródło:
IMGW

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Mikołaja Pawlaka nie zostało jeszcze złożone, natomiast różne rzeczy mogą się wydarzyć - przyznała Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, mówiąc o działalności swojego poprzednika. W "#BezKitu" przekazała też, że prawdziwe są informacje na temat zakupu bardzo drogich samochodów przez biuro RPD za czasów Pawlaka. Mówiła też o rzeczach koniecznych do zrobienia w zakresie walki z kryzysem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Źródło:
TVN24

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie kumulacja rośnie do 320 milionów złotych. Odnotowano cztery wygrane drugiego stopnia - w Niemczech i Danii. W Polsce padła wygrana trzeciego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Polska gospodarka nie jest przygotowana na przyjęcie wspólnej waluty. W Ministerstwie Finansów nie toczą się prace nad przyjęciem euro – powiedział minister finansów Andrzej Domański w piątek podczas wystąpienia w mediach społecznościowych Koalicji Obywatelskiej. Przekazał też, że od stycznia mniejszy będzie tak zwany podatek Belki.

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Źródło:
PAP

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez przewodniczącą nowej Krajowej Rady Sądownictwa Dagmarę Pawełczyk-Woicką - dowiedziała się TVN24. Zawiadomienie w tej sprawie złożył gliwicki sędzia Paweł Strumiński.

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Źródło:
TVN24, OKO.press

W polskich lasach panują ekstremalnie niebezpieczne warunki pożarowe. W piątek strażacy walczyli z trzema rozległymi pożarami lasu i wieloma mniejszymi, a prognozy wskazują, że sobota również może być niebezpieczna. W części kraju nadal obowiązuje także alert RCB.

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Źródło:
IBL, IMGW, tvnmeteo.pl, PAP, KG PSP

Europejczycy sobie budowali i budują całkiem nowy system polityczny. System integracji, który nie jest imperium i nie jest państwem narodowym, a który służy obywatelom i funkcjonuje bardzo dobrze - mówił o Unii Europejskiej prof. Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. Podkreślał też, że "my jesteśmy dłużnikami (Ukraińców - red.), nie odwrotnie". - Rosja stoi na przeszkodzie lepszej ukraińskiej przeszłości - mówił historyk w rozmowie z dziennikarzem TVN24 BiS Janem Niedziałkiem.

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Źródło:
TVN24 BiS

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl