Kto porwał Madeleine McCann? Dokument discovery+ Originals

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
red.
Źródło:
discovery+
Player"Kto porwał Madeleine McCann"

To jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych dotąd spraw kryminalnych w Europie. Trzynaście lat po zniknięciu Madeleine McCann pojawił się nowy podejrzany. Duńscy dokumentaliści podążyli za tropem. Wynikiem ich dochodzenia jest trzyodcinkowy film dokumentalny "Kto porwał Madeleine McCann". Międzynarodowa premiera odbyła się w poniedziałek 15 lutego. W Polsce produkcję można oglądać wyłącznie w player.pl.

W 2007 roku trzyletnia Brytyjka Madeleine McCann zniknęła w nocy z pokoju hotelowego w Portugalii. Była tam na wakacjach z rodzicami. Śledztwo trwa, przez 13 lat nie udało się odnaleźć sprawcy. W 2020 roku policja federalna Niemiec ogłosiła, że nowym głównym podejrzanym w sprawie jest Christian B. - niemiecki obywatel odsiadujący wyrok w więzieniu za zbrodnię popełnioną w tym samym kurorcie, z którego zniknęła Maddie.

Kto porwał Madeleine McCann, kim jest Christian B.?

Duńska seria dokumentalna "Kto porwał Madeleine McCann" bada, kim jest Christian B. i czy jego pojawienie się w śledztwie można uznać za klucz do rozwiązania zagadki zaginięcia dziewczynki. Mężczyzna został uznany za głównego podejrzanego w sprawie w czerwcu 2020 r., ale nie postawiono go w stan oskarżenia. Biegli w sprawie twierdzą, że policji brakuje dowodów. Co doprowadziło niemiecką policję do przełomu w sprawie?

- Interesujący jest fakt, że niemiecka policja bardzo niejednoznacznie wskazuje na głównego podejrzanego w jednej z największych spraw kryminalnych w Europie w ostatnich latach, nie oskarżając mężczyzny. Do tej pory tamtejszy wydział policji przekazał jedynie zbiór poszlak i zbiegów okoliczności. Czy główny podejrzany to faktycznie człowiek odpowiedzialny za zniknięcie Madeleine McCann? Czy policja ma dowody na wznowienie sprawy, a może jesteśmy świadkami potencjalnego błędu wymiaru sprawiedliwości? Na te pytania szukamy odpowiedzi w nowym dokumencie "Kto porwał Madeleine McCann" - mówi Tine Røgind Quist, producent wykonawczy Discovery Dania.

Dlaczego Christian B. stał się głównym podejrzanym?

Dokument rysuje portret Christiana B., który - z przerwami - w latach 1997-2007 mieszkał w pobliżu apartamentu wakacyjnego, ostatniego miejsca pobytu Madeleine McCann. Duńscy filmowcy podróżowali po całej Europie, rozmawiając z najważniejszymi osobami w sprawie. Dotarli do znajomych i byłej dziewczyny podejrzanego, jego obrońcy, a także niemieckiego prokuratora i byłego portugalskiego śledczego. Rozmowy te rzucają nowe światło na to, dlaczego Christian B. stał się głównym podejrzanym w tej głośnej sprawie.  

Premiera dokumentu już 15 lutego

"Kto porwał Madeleine McCann" to trzyodcinkowy serial dokumentalny discovery+ Originals, w reżyserii Jespera H. Granda, wyprodukowany przez duńską Heartland TV. Międzynarodowa premiera serii odbędzie się 15 lutego. Tego dnia tytuł zostanie udostępniony w Polsce, w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. W kolejnych miesiącach wyemitowany zostanie  w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Portugalii i Ameryce Łacińskiej.  

"Kto porwał Madeleine McCann" można oglądać w Polsce - podobnie jak inne produkcje discovery+ Originals - wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze. Emisja pierwszego odcinka 15 lutego, kolejne dołączą co tydzień w poniedziałek.

Autor:red.

Źródło: discovery+

Źródło zdjęcia głównego: discovery+ Originals