Koronawirus na planie "Mission: Impossible 7"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
now
Źródło:
PAP
Sceny z planu "Mission Impossible 7" nagrywane w Rzymie

W Wenecji zawieszone zostały zdjęcia do siódmej części filmu "Mission: Impossible", w którym główną rolę gra Tom Cruise. Powodem ich wstrzymania jest wykrycie zakażeń koronawirusem w ekipie - podały włoskie media.

Produkcja filmu "Mission: Impossible 7" na czele z reżyserem Christopherem McQuarrie i odtwórcą głównej roli przeniosła się nad Canal Grande z Rzymu.

W Wenecji pracowała jednak bardzo krótko, bo okazało się, że niektóre osoby są zakażone. Według włoskich mediów wykryto co najmniej sześć przypadków COVID-19. Wszystko wskazuje na to, zauważa miejscowa prasa, że w ekipie jest ognisko zakażeń, które może dalej się rozszerzać.

Opóźnienie z powodu pandemii

Problemy zaczęły się, gdy 150 wybranych statystów zgłosiło się na mierzenie kostiumów i na pierwsze zdjęcia. Wszyscy zostali od razu odesłani jednak do domu bez żadnego wyjaśnienia i podania nowej daty pracy na planie, między innymi w Pałacu Dożów. Tam, jak wynika z nieoficjalnych informacji, planowane jest nakręcenie kluczowej w filmie sceny balu maskowego. Za wynajem słynnego pałacu produkcja zapłaci władzom miasta 200 tysięcy euro. Suma ta zostanie przeznaczona na renowację dzieł sztuki.

Tom Cruise na planie filmowym "Mission: Impossible 7" w RzymieReuters

Na razie nie wiadomo, kiedy wznowiona zostanie praca amerykańskiej ekipy w Wenecji. Przyjechała ona do Włoch z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ponieważ planowane na wiosnę zdjęcia zostały odwołane z powodu pandemii.

Autor:now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters