- Myślę, że trzeba zobaczyć, że nie jesteśmy wszyscy naturalnie normalni. Każdy z nas jest jakiś. Trzeba zastosować coś, w co reporterzy bardzo wierzą: ciekawość drugiego człowieka - mówiła w "Xięgarni" reporterka i dziennikarka Karolina Sulej.
Karolina Sulej od dziesięciu lat jest freelancerką związaną z magazynami "Wysokie Obcasy", "Książki" czy "Viva! Moda". Zaczynała jako 19-latka w "A4". Była redaktorką eksperymentalnego pisma o modzie "Maj", zastępcą redaktorki naczelnej magazynu "Exklusiv" i redaktorką prowadzącą magazynu "Podróże". Kiedyś była stylistką, dzisiaj zajmuje się antropologią mody. Jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Modą. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu.
"Nie jesteśmy wszyscy naturalnie normalni"
To autorka zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku "Modni. Od Arkadiusa do Zienia". Wiosną tego roku ukazała się jej kolejna książka "Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island".
Sulej wyjaśniła w "Xięgarni", że "każdy reportaż zaczyna się od szczegółowego opisu". - Coney Island jest to miejsce na południowym krańcu Brooklynu, czyli najdalej wysunięty punkt Nowego Jorku - dodała. - Na tym niewielkim obszarze od końca XIX wieku aż do dzisiaj powstawały kolejne wielkie parki rozrywki, machiny, miejsca, instytucje, pojawiali się ludzie, którzy zajmowali się organizowaniem tego, co dzisiaj nazywamy popkulturą. Jest to źródło tego, jak bawi się człowiek nowoczesny - wyjaśniła. Sulej zaznaczyła, że dziwność w tytule pochodzi od angielskiego słowa "freak" - oznaczające osoby "o szczególnym wyglądzie, o szczególnych umiejętnościach", w jakiś sposób odmienne.
- Myślę, że trzeba zobaczyć, że nie jesteśmy wszyscy naturalnie normalni. Każdy z nas jest jakiś. Trzeba zastosować coś, w co reporterzy bardzo wierzą: ciekawość drugiego człowieka - powiedziała.
Program "Xięgarnia" w TVN24 w każdą sobotę o godzinie 18 oraz w niedzielę o godzinie 2.30.
Autor: tmw / Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24