Guns N' Roses. Axl Rose zapowiada, że nie będzie już rzucał mikrofonem w stronę publiczności. Po wypadku w Australii

Autor:
ft//rzw
Źródło:
Guardian
Kolejka fanów po bilety na koncert Guns N' Roses w Los Angeles w 2016 roku
Kolejka fanów po bilety na koncert Guns N' Roses w Los Angeles w 2016 roku
Reuters archive
Reuters archiveKolejka fanów po bilety na koncert Guns N' Roses w Los Angeles w 2016 roku

Wokalista zespołu Guns N' Roses Axl Rose zapowiedział, że na koniec koncertów nie będzie już rzucał mikrofonem w stronę publiczności. Amerykański muzyk zareagował w ten sposób na doniesienia, jakoby jedna z uczestniczek koncertu zespołu w Australii została uderzona mikrofonem w twarz.  

60-letni Axl Rose zwykł kończyć występy zespołu Guns N' Roses, rzucając swój mikrofon w kierunku zgromadzonych przed sceną fanów. W trakcie koncertu w Adelajdzie w Australii miało jednak dojść do wypadku, w wyniku którego jedna z fanek zespołu została trafiona mikrofonem w twarz - przekazały australijskie media, na które powołał się brytyjski "Guardian".

Rose odniósł się do tego incydentu, publikując oświadczenie w mediach społecznościowych. "Jeśli to prawda, to oczywiście nie chcieliśmy, by komukolwiek stała się krzywda" - napisał. Wyjaśnił, że przez 30 lat, gdy kończył koncerty, rzucając mikrofon w stronę publiczności, postrzegał to jako stały element widowiska i zakładał, że fani są tego świadomi.

"Niezależnie od tego, w interesie bezpieczeństwa publicznego powstrzymamy się od rzucania mikrofonu lub czegokolwiek innego w kierunku fanów w czasie naszych występów" - oświadczył.

Guns N' Roses

Zespół Guns N' Roses powstał w 1986 roku. Zadebiutowali w 1987 roku albumem "Appetite for Destruction", który pozostaje najlepiej sprzedającym się debiutem w USA. Płyta rozeszła się w liczbie 18 mln egzemplarzy. Krążek utrzymywał się przez pięć tygodni na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200. Tylko w USA zespół sprzedał łącznie 44,5 mln płyt.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//rzw

Źródło: Guardian

Pozostałe wiadomości