Kultura i styl

Niezwykły film na rocznicę koncertu The Cure w Łodzi

Kultura i styl

thecure.plMija rok od łodzkiego koncertu The Cure

20 października fani The Cure będą świętować rocznicę występu zespołu, jaki odbył się w Łodzi. Z tej okazji powstał niecodzienny, prawie trzygodzinny film, w stworzenie którego zaangażowało się wiele osób obecnych na koncercie.

"The Cure Łódź Multicam" jest niekomercyjnym zapisem koncertu w łódzkiej Atlas Arenie, który powstał z nagrań publiczności. Za projekt odpowiedzialny jest oficjalny fanklub zespołu.

Prawie tysiąc twórców i 350 gigabajtów nagrań

Zebranie materiałów wideo trwało ponad pół roku. Następnie w ciągu kilku kolejnych miesięcy nastąpiła staranna selekcja spośród setek gigabajtów danych w postaci nadesłanych filmików. W sumie w stworzeniu "The Cure Łódź Multicam" wzięło udział blisko tysiąc osób i wykorzystano 350 gigabajtów materiału w różnej jakości. Jak mówią twórcy filmu, pierwsze wiadomości z nagraniami napływały już dzień po występie zespołu. Wspólny projekt jego twórcy opisują jako "niekomercyjny, darmowy, stworzony z miłości do muzyki i tego wyjątkowego zespołu". Premiera odbędzie się 20 października - w rocznicę łódzkiego występu The Cure, na stronie thecure.pl. Jednak, jak informują twórcy filmu - pierwszą kopię DVD otrzymał Robert Smith, wokalista legendarnej grupy.

Autor: tmw/adso / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: thecure.pl

Pozostałe wiadomości