"Inspirujące kobiety" Doroty Wellman w TVN Style. Gościem Aleksandra Wiśniewska

Autor:
red.
Źródło:
TVN Style
Fragment programu "Inspirujące kobiety" Doroty Wellman z udziałem Aleksandry Wiśniewskiej
TVN Style Fragment programu "Inspirujące kobiety" Doroty Wellman z udziałem Aleksandry Wiśniewskiej

Zamiast bawić się z rówieśnikami jedzie na wojnę. Zamiast zajmować się sobą, zajmuje się potrzebującymi na całym świecie. Choć ma dopiero 27 lat, była w swoim życiu świadkiem cierpienia wielu ludzi, którzy żyli w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Bohaterką najnowszego odcinka programu Doroty Wellman "Inspirujące kobiety" w TVN Style będzie Aleksandra Karolina Wiśniewska, działaczka Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie, a w przeszłości wolontariuszka w obozach dla uchodźców w południowej Europie i na Bliskim Wschodzie.

- "Opiewaj okaleczony świat" to są dla mnie bardzo ważne słowa, ponieważ ukazują pewien dualizm świata, żeby nie ignorować tych miejsc, gdzie toczą się wojny, i które są trawione bólem, a jednocześnie zawalczyć o to, jak możemy pewne rzeczy naprawić - mówi Wiśniewska.

OGLĄDAJ CYKL DOROTY WELLMAN "INSPIRUJĄCE KOBIETY" W PLAYER.PL >>>

Aleksandra Karolina Wiśniewska urodziła się w Łodzi i pochodzi z wielokulturowej rodziny. Ma 27 lat, z zawodu jest pracownikiem humanitarnym. Niesie pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie. W 2015 jako wolontariuszka zgłosiła się do obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji. Migrantom pomagała również we Francji, Turcji, Jordanii, Syrii i Iraku. Przez ostatnie prawie dwa lata kierowała misją Polskiej Akcji Humanitarnej w ogarniętym wojną domową Jemenie.

Aleksandra Karolina Wiśniewska w rozmowie z Dorotą Wellman TVN24

- Przez ostatnie kilka lat byłam świadkiem cierpienia ludzi, którzy żyli w warunkach uwłaczających prawom człowieka i ludzkiej godności. Staram się dziś temu cierpieniu ulżyć, a w przyszłości mam nadzieję zapobiegać wojnom, które je powodują - mówi w rozmowie z Dorotą Wellman.

"Inspirujące kobiety" - program Doroty Wellman

"Inspirujące kobiety" to cykl o silnych, mądrych, odważnych i pełnych pasji kobietach, które zmieniają życie swoje i innych. Dorota Wellman odkrywa przed widzami ich sylwetki.

Premiera programu z Aleksandrą Wiśniewską w niedzielę 17 października w TVN Style.

"Inspirujące kobiety" - program Doroty Wellman TVN Style

Autor:red.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości