TVN24 | Kultura i styl

David Attenborough pobił rekord Jennifer Aniston na Instagramie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart/b
Źródło:
BBC

Sir David Attenborough pobił rekord Jennifer Aniston w najszybszym uzyskaniu miliona obserwujących na Instagramie. Miał ich milion cztery godziny i 44 minuty po założeniu konta na platformie. W pierwszym wpisie zapowiedział, że będzie na swoim profilu mówił o kryzysie klimatycznym.

Znany z programów telewizyjnych i radiowych 94-letni przyrodnik założył konto na Instagramie w czwartek i po czterech godzinach i 44 minutach miał już milion obserwujących. Według rekordów Guinnessa, to do tej pory najkrótszy czas, w którym jakakolwiek osoba uzyskała taką liczbę obserwujących.

"Wiemy, co robić, potrzebujemy tylko woli"

Poprzedni rekord należał do aktorki Jennifer Aniston, której uzyskanie miliona obserwujących zajęło pięć godzin i 16 minut. Pierwszym opublikowanym przez nią zdjęciem było selfie z pozostałymi aktorkami i aktorami z serialu "Przyjaciele".

W swoim debiutanckim wpisie na platformie David Attenborough napisał: "Ocalenie naszej planety jest teraz wyzwaniem komunikacyjnym. Wiemy, co robić, potrzebujemy tylko woli".

We wpisie zamieścił krótkie wideo, w którym powiedział obserwującym: "Wykonuję ten ruch i odkrywam nowy sposób komunikacji ponieważ, jak wszyscy wiemy, świat ma kłopoty".

- Kontynenty płoną. Lodowce topnieją. Rafy koralowe umierają. Ryby znikają z naszych oceanów. Lista jest długa. Uratowanie naszej planety jest teraz wyzwaniem komunikacyjnym - powiedział.

Nowy film i książka

Debiut przyrodnika na Instagramie poprzedza wydanie jego książki i filmu dokumentalnego na Netflixie, oba zatytułowane są "Życie na naszej planecie". W filmie Attenborough zastanawia się nad swoją karierą oraz zanikiem środowiska naturalnego i bioróżnorodności planety, które obserwował na własne oczy.

Attenborough stwierdził, że użyje platformy do udostępnienia filmów wyjaśniających "jakie są problemy i jak możemy sobie z nimi poradzić".

Autor:mart/b

Źródło: BBC

Tagi:
Raporty: